Avatar uživatele
MB19

Máte chvíli čas a umíte statistiku? Jak na to?

Ahoj, zajímal by mě jeden statistický výpočet a neumím si to spočítat. Dokážete to vy? Stačí, když mi povíte jak na to! 🙂

Jedna sázková kancelář vyhlašuje na sociální síti anketu „Tipněte k fotbalovému zápasu skóre na konci normální hrací doby a minutu prvního vstřeleného gólu.“

Podmínky:

• počítáme pravděpodobnost pro chycení obou faktů zároveň
  • pro minuty zápasu bych počítal 0(nepadne) až 95 (většinou maximální délka nastavení)
  • pro skóre … co byste řekli? všechny varianty od 0:0 po 5:5, dejme tomu. Tzn. pěknou řádku možností.

Nebude to přesné, ale pro orientaci… Jak to spočítám? Když budu mít 96 možností pro čas branky + XY možností pro skóre, bude to např. 1/96 krát 1/XY ???