Avatar uživatele
bolak

Chutná lidem alkohol proto že je dobrej, nebo jim ve skutečnosti nechutná, ale mozek si vytvoří nějakej příkaz…

…že za hoďku bude líp, a tak si dočasně vytvořej nějakou iluzi toho, že je to chuťově vynikající?

Já že když jsem v 7 letech dědovi ucumlával ze sklenice, a on si toho všimnul a donutil mě vypít dva lahváče, tak mě to tenkrát nijak zvlášť nešmakovalo…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 4259 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Je to všechno o tom, jak je daný jedinec ovlivnitelný a jak snadno podléhá závislostem. Někdo se napije alkoholu, je mu zle a přesto to časem „přepije“. Nemyslím, že samotný alkohol někomu opravdu vyloženě chutná. Vše je podvědomě spojeno s pocitem, který jeho účinek navozuje – a ten právě dost lidí vyhledává (časem, s prohlubující se závislostí, i potřebuje). S chutí se asi čistého lihu nenapije nikdo – i ten skutečný alkoholik ví, proč to „dělá“. S obohacením alkoholu o různé příchuti (nebo obráceně) – to už je něco jiného!

Vztah člověka k alkoholu se dá rozdělit do následujících skupin:
Abstinent – odmítá z nějakého důvodu alkohol a vůbec ho nepije. Přítomnost takového jedince často vyvolává ve společnosti rozpaky
Konzument – nevyhledává alkoholické nápoje pro jeho účinky, ale pro chuť. Nečiní mu potíže abstinovat, ale nemá k tomu důvod
Piják – lidí spadajících do této kategorie jsou v ČR bez nadsázky plné hospody. Jde zde již o účinky alkoholu – hlavně euforii a krátkodobé antidepresivní a antianxietické (úzkost potlačující) účinky.
Alkoholik – Alkohol je pro tohoto jedince silná droga. Nerozlišuje druh nápoje – jde jen procenta.

Já alkohol nepiji vůbec, ani můj muž ne. Mě osobně hodně chutná víno a mám ráda hořké aperitivy. Ale nesnáším pocit „oblbnutí“. Takže piji dealkoholizovaná vína i likéry. A jsem spokojena.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Všimla jsem, že je otázka zpět. Psala jsem odpověď a nic .

I když konzument alkoholu nemá na něj chuť, dá si, protože se z pití stal zvyk, nebo dokonce návyk.
Proč se některé věci dělají stále stejným ( někdy „divným“) určitým způsobem, i když je tu úplně jiná možnost., proč mnozí piji alkohol, i když jim nechutná? ..
Protože – „jen dvě věci jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. A já si nejsem jistý, která tu byla první.“ Albert Einstein

Ten, kdo pravidelně pije, udržuje si hladinu alkoholu v krvi. Alkoholik, denně přichází. v mozku přibližně o 60 000 neuronů, tj. více než stejně staří jedinci, kteří nepijí.. Vypitý alkohol. ale zrazuje – člověk se cítí sebejistě, ale přitom je neschopný jiné akce.. Vědci potvrzují, že alkohol zmenšuje mozek, tzn., že se v mozku pravidelně konzumace alkoholu „zaznamenává“. .

Doktorka Carol Ann Paulová prováděla výzkum a říká: „Výsledky studie jasně ukazují nebezpečí pravidelného požívání alkoholu. Prokázali jsme významnou souvislost mezi konzumací alkoholu a celkovým objemem mozku.“
Alkohol a mozek spolu " kamarádí", ale v tom negativním slova smyslu.

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/152083-vedci-potvrzuji-alkohol-zmensuje-mozek.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Někomu chutná, někomu ne. Každý máme jinou chuť a jinak naladěné chuťové papiláry. Někomu chutná kaviár a někomu ne. U alkoholu neni vyjímka. Pokud však svou nechuť budeme trénovat a přemáhat, tak může být vytvořena i závislost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

presne tohle si myslim i ja.ja osobne jsem abstinent.alkohol mi nechutna,a kdyz se najde neco,co mi chutna,napr.be­yles,tak jen omocim rty,protoze nesnasim otupovani mozku.mam rada veci pod kontrolou.tudíž i sebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1973 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek