Avatar uživatele
zjentek

Nežije úplně každej člověk, kterej si připustil skutečnosti o sobě, tak nějak v těžký depresi?

Příklad: Navštívíte psychiatra a ten vám určí nějakou diagnózu, žejo (to udělá skoro vždycky, aby byl zákonně krytej, že vám pomohl), no a vy se nad ní zamyslíte a ať se vám to líbí, nebo ne, začnete se pozorovat a to je moment, kdy informace ve vás má ornou půdu růst. Je to prastarej princip předávání informací moudrými, na kterém nefungují prioritně jen psychiatři, ale třeba také Jehovisti, anebo instituce, zdražující komodity- podobná reakce se v člověkovi totiž spustí také v situaci,kdy vám ve zprávách řeknou, že vám do roka zdraží vodu, ta informace ve vás roste a vy jste po roce na*raný, že ji pak nakonec vůbec nezdražili! Zkrátka dostáváte se do fáze, kdy jakoby zmoudříte a začínáte chápat, že psychiatr měl pravdu. Na východě, v chrámu východních filozofií, kde jsem léta pobýval, se mimo jiné často zmiňovalo, že „hlupák věří“, ale ti všichni tam byli asi nějací divní. PROČ, bychom jinak chodili do školy, že ano. Takžezpět k věci- vědomí sice ťuká na čelo vašemu podvědomí, nicméně právě podvědomí to pochopilo velmi dobře. NO a protože psychiatr vám napoprvé určitě nestanovil diagnózu tu, že jste psychicky stabilnější, než jste návštěvu u něj uskutečnili, můžete nový poznatky, respektive ty nový skutečnosti o sobě, klidně nazvat problémy, čili svými chybami. Člověkovi je ovšem fajn, když ví, že žádný chyby nemá a každé další připuštění si podobný informace navyšuje tyto vlastní „chyby“ a časem může vést až k destrukci dosavadních životních návyků, což povětšinou nese těžké deprese a tak na co se ptám, viz v otázce nahoře.
Dává to celý nějakej smysl?

No a teď se to dá samožřejmě dále rozvádět, protože taky bude i důležitý, jestli k psychiatrovi přišla tzv. „lůza“, nebo milionář, anebo absolutně soběstačný pěstitel/hovatel, což je to samý jako milionář, anebo třeba člověk pln víry. Anebo třeba… doufám, že otázku si přečte i Rokio ;)

Zajímavá 0 před 2414 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Chápu tu otázku, ale pokud očekáváš že ano, tak to určitě neodpoví všichni. Každá zkušenost nás nějakým způsobem ovlivní. Pozitivně, nebo negativně. Zprávy, informace, řeči v rodině a pod, to co si přečteme a samozřejmě naše zkušenosti. Jsou jedinci, kteří se budou trápit celý život, že zamáčkli mravence, jiní ublížili stovkám rodin a mají klidný spánek. Pokud jsem neudělal nic špatného, z čeho bych měl mít strach, že mne zavřou, měl bych být klidný. Jak se říká, nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Raději bychom se ze svých zkušeností měli poučit. Neustále si vlastně nakládáme břemena a co je důležité, nést toho co nejvíce, nebo dojít nejdál, ale jen s tím nejdůležitějším. Taky si mohu říkat, jak mi život ublížil, že jsem mohl mít lepší místo, plat, ale jiní rozhodli jinak. Chvíli jsem se trápil, ale časem jsem si zvykl, něco jsem získal.
Jednou jsem potřeboval kvůli nějakému problému zajít za psychiatrem. Myslel jsem si, že je to jako vytržení zubu, mám problém, hned mne vezme. Přijďte za 3 týdny, teď má doktor dovolenou. Než čekat, tak jsem si uvědomil, že vlastně žádný problém nemám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Myslím že ne. Ani já nežiji v depresi. K psychiatrovi nechodím, pro vodu si chodím do studánky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek