Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a nativní rozlišení u externího LCD

Dobrý den, mám širokoúhlé LCD Samsung 223 22" jako rošíření plochy k notebooku. Na VGA po připojení k notebooku problikává. Zakoupil jsem proto extra stíněný VGA kabel s ferity. Problikávání se mnohem zmenšilo, ale nastal jeden menší problém.

Když mám zapojený původní originální VGA kabel přibalený k LCD, nativní rozlišení 1680 x 1050 (60Hz) se bez problému zobrazí, ale po připojení kabelem s ferity, umožní se mi nastavit rozlišení na externím monitoru pouze 640 x 480, 800 x 600 a 1024 x 768. Nemohu za žádnou cenu změnit toto rozlišení.

PS: Mám notebook ACER Aspire 3614WLMi s integrovanou grafickou kartou Intel 915GM/GMS, 910GML. Rozlišení natvrdo zadat nemohu.

Můžete mi poradit, jak to nativní rozlišení 1680 x 1050 (60Hz) na tom novém kabelu rozběhnout? Existuje třebas na to nějaký software?

Děkuju za radu..

Předmět Autor Datum
1) pouzi povodny kabel (nie s feritmi) 2) odstran poblikavanie, napr. odstranenim zemnej slucky kvol… poslední
MM.. 16.12.2007 15:06
MM..

1) pouzi povodny kabel (nie s feritmi)
2) odstran poblikavanie, napr. odstranenim zemnej slucky kvoli ktorej to blika apod. (poodpajaj vsetko z monitora a notebooku, hlavne externe anteny, TV karty, atd, aj nabijacku, nechaj len monitor a notebook). Poblikavanie prestalo? A zacne ked zapojis co? (zacni zapajat len nabijacku, do rovnakej 230V zastrcky ako monitor. Vsetko ostatne poodpajane. Blika to uz vtedy?)

Co sa tyka toho kabla s feritmi, zrejme je to smejd (horsi ako original) ptz ti to ani nerozpoznalo tvoj monitor. Rozlisenie budes moct zadat natvrdo vtedy ak v pravy klik na plochu - posledna karta - rozsirene, karta monitor alebo kde to je zaskrtnes ze povolit aj nerozpoznane rozlisenia alebo tak nejak. Neodporucam to ale, radsej treba odstranit zdroj problemu (= pravdepodobne zemna slucka)

P.S. samozrejme ze predpokladam ze mas ovladace chipsetu/grafiky nainstalovane.
P.S.2. mozes skusit prestavit to aj na 1680 x 1050 75Hz, s original kablom. Monitory zvycajne cez analogove VGA zvladaju aj 75Hz. Mohlo by to ten efekt zmiernit (ale radsej by som riesil pricinu problemu a nie ho zmiernoval). Kabel k monitoru ani frekvencia nie je primarna pricina.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru