Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotěsnění parotěsné folie

Dobrý den, natahoval jsem v podkroví na chalupě parotěsnou folii a vzhledem k 22 ks přiznaných vazníků krovů si myslím, že nejsem schopen folii nikdy 100 % utěsnit i když se snažím použít jak sponkovačku, tak oboustranné pásky, tak i lepící tmel k tomu určený. Stále objevuji nějaké skulinky. Myslíte že to může být nějaký problém, na chalupě je sucho a koupelna v podkroví nebude. Díky za odpovědi.

Předmět Autor Datum
a jak se poznají ty skulinky. Tedy pokud jsou vidět tak bych řekl, že problémy mohou nastat. Nebude…
Alf 07.09.2010 16:47
Alf
Pokud delas sadrokarton dle spravnych postupu, tak je to vse v poradku. Je treba si uvedomit, ze po…
Maly Pepa 07.09.2010 21:24
Maly Pepa
jediný důvod,proč dávat parotěsku do střešní izolace,je kondenzace vody v izolantu.Proto se snažíme…
Jabraka 07.09.2010 21:39
Jabraka
moc pekne napsane. myslite ze ten problem muze nenavratne poskodit izolaci i pres jednu zimu? Polozi…
DKK 08.09.2010 11:05
DKK
trochu mimo, ale přeci k tématu: Díky své pracovní činnosti, se dostanu k lidem do domů a dost čast…
majklta 09.09.2010 21:29
majklta
Paroteska se nemusi vsude lepit. Tam kde je spoj na profilu neni treba lepit. Totez je nesmysl lepit…
Maly Pepa 09.09.2010 21:42
Maly Pepa
Taky jsem pár staveb prošel o proto jsem si doma raději zateplení stropu na půdě s parotěskou udělal… poslední
Skipi 10.09.2010 08:29
Skipi

a jak se poznají ty skulinky. Tedy pokud jsou vidět tak bych řekl, že problémy mohou nastat. Nebude koupelna, pokud máte přesnou váhu zvažte se před ulehnutím a ráno než si půjdete ulevit. Dýchejte v mrazu - jindy je to to samé jen to není vidět.
Pokud jsou nějaké mikroskopické tak bych to moc neřešil. Těsnost musí bejt, ale sádroši z ní také dělají obvykle cedník.

jediný důvod,proč dávat parotěsku do střešní izolace,je kondenzace vody v izolantu.Proto se snažíme ,aby parotěska co nejméně propustila vlhký vzduch do míst izolace,kde dochází k uplatněí rosného bodu.Tedy teplota postupně klesá až dojde v pronikajícím vlhkém vzduchu ke zvýšení relativní vlhkosti na 100%
To je okamžik,kdy voda ve vzduchu kondenzuje.I malé množství vzduchu,které ronikne,a zkondenzuje do vaty,udělá z izolace mokrou houbu,která téměř ztratí izolační schopnost.Nakonec po střešní krytinu přijde ještě paropropustná(difuzní) folie,ta má za ukol propustit případně proniknuvši vzduch odspoda ven,aby voda nekondenzovala-tady bude už poměrně velký chlad-a nepustila případnou vodu která mohla proniknout přes krytinu zvenčí.
JABRAKA

moc pekne napsane.
myslite ze ten problem muze nenavratne poskodit izolaci i pres jednu zimu?
Polozil jsem ted 16cm na pudu kterou dalsi rok budu delat obytnou tudiz jsem ted nedaval parozabranu a izolaci planuji pristi rok prendat mezi tramy do strechy. Jsou zde duvodne obavy ze za jednu zimu ta vata prevlhne nejak kriticky? Nevydejcha to pak pristi rok pri manipulaci?

Dekuji

Dusan KK

trochu mimo, ale přeci k tématu:

Díky své pracovní činnosti, se dostanu k lidem do domů a dost často mohu vidět nejen na půdách provedení parozábran. Teda spíš parodie na montáž parozábrany popírající snad všechna doporučení výrobců. Ještě jsem neviděl slepené pásy parozábrany, ani přilepení ke stěnám, ani utěsnění prostupujích prvků konstrukce. A přesto ty baráky stojí (zatím) několik let. Kdyby byla mokrá izolace (jako houba), tak to tou netěsnící parozábranou proteče až na zdi a lidi by si toho snad všimli, nebo ne? A je uplně jedno kdo ty baráky stavěl. Vidim to v barákách stavěných na 100% odbornou stavební firmou, tak i u samodomo kutilů.
I kamarád, který má projekt na rekonstrukci, v něm nemá nic jako řešení provětrávání střechy a izolace v ní.

Měl někdo další takové "štěstí" vidět "kvalitně" udělanou parozábranu?

Zrovna dělám rekonstrukci podkroví a parošku lepim, utěsnuju, přelepuju ... připadám si jak paranoik. :-) Ale řikám si, že pokud někde bude malá skulinka, snad se svět nezastaví. Snažím se ale pro jistotu dělat izolaci a parošku na 200%.

Majkl

Taky jsem pár staveb prošel o proto jsem si doma raději zateplení stropu na půdě s parotěskou udělal sám, trvalo to odhaduji pětkrát déle než odborníkům ze stavebních firem, ale představa že někdy v budoucnu pak budu řešit problém s plísní a houbami v dřevěném roštu (viz foto zde v některých diskuzích).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru