• afty........ - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: afty......... Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - afty........

 • Jak na afty  Další informace


  Co rychle a ucinne na Afty?  Další informace


  Bolestive Afty  Další informace


  Afty- jak se jich zbavit  Další informace


  Afty a homeopatika?  Další informace


 • Čím nejrychleji vyléčit afty v ústech?

  Dost často mě trápí a znemožňují jíst a smát se.

  Další informace


  pomáhá něco na afty ? ...

  Zkus se podívat zde. a href"http://www.ordinace.cz/clanek/afty-lecba/" rel"nofollow" http://www.ordinace.cz/ hellip /a

  Další informace


  afty........

  Máte taky někdy po snědení rajčat afty?

  Další informace


  afty a zase afty

  Moje manželka od mládí trpí častým výskytem aftů v ústech. Vyzkoušela přímo plejádu recetů od lékařů i rad od přátel, leč marně. Není čunče a dbá na hygienu.Nemáte někdo zaručený prostředek na pacifikaci tohoto velmi uporného bebinka?

  Další informace


  Znáte nějaký trik na afty?

  Tvoří se mi často, přípravky z lékárny fungují vždy jen než to zase spláchnu vodou nebo zajím. Neléčí, jen na chvíli znecitliví. Je vůči aftám i nějaká prevence?

  Další informace


  Z čeho vznikají v puse afty ?

  Na vzniku aftů se podílejí tyto faktory:Drobná poranění v ústní dutině, například po zubním ošetření. Na vině může být i nechtěné kousnutí do jazyka či vnitřní strany tváře a přehnané čištění zubů.Potravinová přecitlivělost, zejména na čokoládu, kávu, jahody, ořechy, sýr, kořeněná nebo kyselá jídla jako třeba ananas.Emocionální stres.Snížená funkce imunitního systému při nákaze HIV/AIDS.Hormonální výkyvy během těhotenství.Zubní pasty a ústní vody obsahující sodium lauryl sulfate.zdroj internet.

  Další informace


  Vytváří se afty v puse také z nečištění zubů?

  Odpoví odborník: Příčina vzniku aft nebyla dosud zjištěna.Postupně se uvažovalo, že příčinou jsou viry, baktérie či nedostatek vitaminů. Nic z toho se ale neprokázalo.V posledních letech bylo zjištěno, že u některých pacientů souvisí vznik aft s nedostatkem železa, vitamínu B2 a kyseliny listové.Stále probíhají výzkumné studie, zda a jak se zapojují autoimunní procesy do vzniku této choroby.Vznik afty může být vyprovokován např. poraněním při čištění chrupu kartáčkem, špatně sedící zubní protézou, přikousnutím části sliznice, ale i stresem, menstruací u žen a pod.. Řada pacientů dává také vytvoření afty do souvislosti s určitým druhem potravy, jejichž šťávy a esence mají vliv na sliznici úst (koření, citrusové plody, rajčata).Jasný průkaz této příčiny ale není doposud podán. Při špatné hygieně bývá průběh aft těžší, protože se spodina aftózních vředů bývá infikována bakteriemi.atd. a href"http://www.zuby.cz/onemocneni-ustni-sliznice/afty-caste-a-bolestive-postizeni-ustni-sliznice.html" rel"nofollow" http://www.zuby.cz/ hellip /a Pokud si nečistíte zuby, jde o špatnou hygienu, takže vzniklé vřídky z důvodů uvedených v článků se špatně hojí. Take nečištění zubů působí nepřímo, stav zhoršuje. .

  Další informace


  Pořád se mi dělají afty

  Dobrý den,celý život se mi dělají v puse afty.Ať si to mažu čímkoliv,tak nepřestanou.Neznáte nějaký recept,jak se toho jednou provždy zbavit?

  Další informace


  Poradíte, co bych měla jíst, aby mne u přijímání potravy nebolely afty?

  Včera se mi vytvořily 4 bolavé afty na jazyku a jeden, který se mi vytvořil na špičce jazyka mi zabraňuje jist či pít, pomůžete mi prosím, co bych měla jist, aby mne přijímání potravy tolik nebolelo?

  Další informace


  Můžu brát lék na alergii Grazax, který se užívá pod jazyk, ačkoliv se mi na tom místě udělaly afty?

  Dohodněte se s lékařem, který lék předepsal,nebo se poraďte s lékárníkem.Sem chodí – pokud vím – jenom laikové,naše rada by Vám mohla uškodit.

  Další informace


  Mám od neděle osypanou pusu afty, co s tím?

  Od neděle mám osypaou pusu afty, zaroveň od tý doby beru antibiotika. Byl jsme s tím u doktora, tam mi řekli ze mám brát vitamín B a C, tak to beru a mám ještě nějakou vodičku na kloktání a heřmánkový čaj, dělám pro to všechno. Nevíte něco jinýho? Do Vánoc bych se toho chtěl zbavit...ani jíst nemůžu, od Pondělí sem nic nejedl.Doplňuji:a ty antibiotika mám už jen na den tak si myslim je měnit je už zbytečný

  Další informace


  Jak působí fialka na afty?

  desinfikuje, ale hlavně je jakoby vysuší, tj pokryje nepropustnou vrstvičkou a pak nejsou afty pořád ve vlhku, co je v ústech a lépe se hojí...

  Další informace


  Jak na afty.

  Dobrý denAbych to zkrátila v rodině trpíme afty. Potřebovala bych nějakou domácí radu jak se jich zbavit. Mám jich v puse 5 a nemůžu se ani mát jak mě bolí pusa.

  Další informace


  Co nejlépe platí na afty, už jsme vyzkoušeli lecos a nicmoc nezabírá...?

  Já používám Herbadent

  Další informace


 • co vám pomáhá na afty  Další informace