• Charakteristika Švejka ??? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Charakteristika Švejka ???. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Charakteristika Švejka ???

 • Pražská mládež - charakteristika  Další informace


  Pokud se vám přidáním Hadonoše do zvěrokruhu změnilo vaše původní znamení, souhlasí vaše nová charakteristika?  Další informace


 • Charakteristika jističe  Další informace


 • Dají se na internetu sehnat celé (celý původní text) písničky ze Švejka v podání Fandy Mrázka?

  Konkrétně: Na Pankráci, U malýho okýnka sedí pěkná blondýnka a Racajdička

  Další informace


 • charakteristika souvěti : gastronomie 3. tisiciiletí?

  potřeboval bych vědět . a napsat asi jednu stránku A4 o tom co to vlastně gastronomie3 tisicileti je :) předem diky za odpovět :)

  Další informace


 • co je nepřímá charakteristika

  ahoj chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, co je to nepřímá charakteristika ?děkuji mnohokrát

  Další informace


  Ke kterému českému jubilantovi patří charakteristika?

  Autor (zemřel 15. 10.) je tvůrcem melodramatické hudební formy. Vytvořil technikou příznačných motivů dosud v celé světové literatuře největší a umělecky nejdokonalejší scénický melodram ...Jak se melodram a jeho části jmenují? Na čí námět jej vytvořil? V kterém období jsme se s těmito postavami setkali?

  Další informace


  Kdo to byl Vaněk (spoluautor Švejka) ? Víte o něm něco?

  Ve škole jsme se učili, že Švejka napsal Hašek, ale že poslední části psal nějaký Vaněk - (Hašek mu před smrtí diktoval a pak psal Vaněk sám), ale že tento Švejk je vulgární a pod. Vaňkovo jméno není nikde uvedeno a nevím, zda Švejk od Vaňka vůbec vyšel. Ví to tom někdo něco? Děkuji.

  Další informace


  Jaká je charakteristika společensky unaveného člověka?

  Já si myslím, že člověk, který je společensky unavený, je osoba, kterou unavil delší pobyt ve společnosti a snaha udržet si vystupování v souladu s etiketou. Podle mě takový člověk byl dlouho například na koncertě či v divadle a musel se klidně i několik hodin chovat vybraně a kultivovaně, tzv. byl unaven společností, tzv. společensky se unavil. Společensky se unavit je dle mého názoru možné i tím, že někdo byl na nějakém banketu, vedl tým, komunikovat v cizích jazycích, či se účastnil nějakého jednání. Takhle se podle mého mínění může člověk společensky unavit.Naproti tomu otec si myslí, že společensky unavený člověk je synonymum pro opilého člověka.Nevíte, kdo z nás dvou má pravdu?

  Další informace


  Co Vás napadne jako první, když si máte vzpomenout na něco ze Švejka?

  Na co si vzpomenete jako první, když se Vás na to někdo zeptá. Samozřejmě kromě první věty. Tak nám zabili Ferdinanda . Na kterou postavu, citát nebo scénu. Předpokládám, že Osudy dobrého vojáka Švejka četlo minimálně 90 % účastníků těchto stránek. Děkuji předem.

  Další informace


 • Jaká je stručná charakteristika pásu SAVANA?

  Jaká je STRUČNÁ charakteristika SAVANY? na interenetu jsem našla asi 2.věty , ale já bych potřebovala STRUČNOU

  Další informace


 • Svatý Xaverius - charakteristika

  Prosím, potřebovala bych nějakou stručnou charakteristiku některé z hlavních postav tohoto romaneta od J. Arbese. Děkuji za pomocDoplňuji:A jaké jsou prosím všechny hlavní postavy?

  Další informace


  Romance pro křídlovku - charakteristika?

  Prosím o charakteristiku hl. postavy Františka. Děkuji za pomocDoplňuji:Romance pro křídlovku, samozřejmě :)

  Další informace


  PROSÍM NEBYLA BY NĚJAKÁ CHARAKTERISTIKA NA TOMÁŠE GARRIGUE MASARYKA ??

  vzhledove nebo povahove? Ty mas referat ze?

  Další informace


  Nevite nekdo nahodou co je to charakteristika s prvky uvahy? Potrebuji presne vedet co to je a nikde to nemuzu najit.

  Charakteristika se týká hlavně charakteristiky osoby – popisuješ vnitřní vlastnosti (povaha, jednání) temperament..), vnější vlastnosti (vzhled..), zaměstnání, nadání, schopnosti, vztah a jednání s lidmi, vztah k sobě.Vlastnosti můžeš vyjádřit přímo nebo nepřímo (konkrétní příklady jednání).Hodně se používají přídavná jména, častá jsou přirovnání (bílý jako křída aj.), rčení (jedl vtipnou kaši).Úvaha – v ní se autor (na základě svých zkušeností, poznatků, prožitků) zamýšlí nad nějakým problémem/otázkou, aby dospěl k obecnějšímu závěru. Přemýšlíš nad fakty a hodnotíš je. Vyvozuješ obecné závěry, ale nepoučuješ, spíš bys měl čtenáře přivést k zamyšlení.Charakteristika s prvky úvahy - zkombinuješ tyto dva útvary

  Další informace


  Je toto charakteristika?  Další informace


  Do jakého literárního směru můžeme zařadit Osudy dobrého vojáka Švejka od J. Haška?

  Hašek psal ve 20. století, zde se už zpravidla prozaikové neřadí k literárním směrům, ale podle toho, co v jejich díle převažuje.Obraz 1. světové literatury v české prözy 1.. pol. 20. stoletíJinak román je geniální satira na rakouský militarismus, světový humoristický román o válce, zachycující zážitky z fronty.

  Další informace


  Co má obsahovat správná charakteristika a čemu se vyhýbat?

  Charakteristika zachycuje duševní vlastnosti - vnitřní znaky - povahové rysy, schopnosti, zájmy- jak se duševní vlastnosti projevují ve vztahu k lidem, v jednání, ve vztahu k práci- vlastnosti se vyjadřují přímo (konstatováním) - přímá charakteristikanepřímo - příklady jednání - je přesvědčivější - nepřímá charakteristika - třeba i srovnání s jnou osobou- popis - stručně o vnější podobě- objevuje se převaha přídavných jmen, častá přirovnání, případně rčení, hodnotící výrazyPsát bez pravopisných chyb je samozřejmé, neopakovat formulace, dodržovat návaznost mezi jednotlivými větami.

  Další informace


  Co je to metabolon? Jeho charakteristika?

  Co je to metabolon, jak byste to charakterizovali? Nemůžu to najít. Díky.

  Další informace


  Charakteristika nepřímá

  Dobrý večer, máme mít slohovou práci na téma charakteristika literární postavy a já si neumím poradit s tím, jak dát přímoou charakteristika - Je velice moudrá. .. do charakteristika nepřímé. Nevíte co by bylo vhodné jako ch. nepřímá?

  Další informace