• Co je nadstandartní lékařská péče? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Co je nadstandartní lékařská péče?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Co je nadstandartní lékařská péče?

 • Co říkáte citátu M. Kopeckého „Lékařská věda už tak pokročila, že dnes už člověk málokdy zemře bez lékařské pomoci.?  Další informace


 • Péče o begonii?  Další informace


 • Jak dostat syna z pestounske pece  Další informace


 • KDYŽ SE PEČE VÁNOČKA VE FORMĚ,MÁ SE FORMA VYMAZAT MÁSLEM A I VYSYPAT MOUKOU?

  Vymazat,vysypat.Ale nikdy to nebude tak dobrá vánočka jako ručně upletená.Ruční pletení vdechne vánočce duši ,věnujete ji pletením kus svého srdce,pokud ji pletete z láskou.A chutná pak mnohem líp.

  Další informace


  Je vánoční cukroví česká specialita? Nebo se podobně peče i jinde?

  Doplňuji:Díky.Mám na mysli cukroví obecně. Perníčky se pečou u nás také, v Německu je oblábená štola, tady vánočka, ale tady je zvykem péci mnoho druhů, někdy desítky. A o tom jsem jinde neslyšela.

  Další informace


 • Nevíte, čím by šla odstranit lékařská dezinfekce, která mi prosákla až na rifle? Zůstal mi tam takový žlutý flek...

  Žlutá skvrna je od jódu. Barva jódu se dá odstranit redukcí siřičitanem sodným ( součást vývojek pro klasickou fotografii) nebo thiosíranem sodným ( ustalovač pro klasickou fotografii). Kde je momentálně sehnat nevím, snad někdo poradí.Ještě se také používají v úpravnách vod, nebo bazénové chemii.Doplňuji:Nebo použít nějaký čistič skvrn. Koukal jsem že už se zase prodává staré osvědčené Čikuli. Zkusil bych ho !

  Další informace


 • Péče o osobu blízkou...vlastní rodina mě okradla. Jde s tím něco dělat?

  Dobrý den .. stala se mi taková věc.odešla jsem s práce abych se mohla starat o dědu.který na tom zdravotně není dobře. pul roku jsem čekala nepobírala jsem nic.schválili 8tis. a zpětně tedy vrátili peníze za ten pul rok.. ale děda vyčkával a až peníze došli tak se mě zbavil chci se zeptat pro koho jsou tedy peníze určené? prý nikde nejsem napsaná tím pádem nemám na nic nárok… jak to tedy je ..? je na něm kolik mi dá? nebo mám ještě právo tyhle peníze získat?.. děkuji za odpověd

  Další informace


  Může dítě, které je soudně svěřeno do péče matky požádat o změnu trvalého pobytu bez vědomí matky?

  může dítě které je soudně svěřeno do péče matky ale již 3 měsíce bydlí u otce požádat o změnu trvalého pobytu bez vědomí matky?

  Další informace


  Je lékařská zpráva úřední dokument? Je trestné ji pozměnit?

  Jedná se o čistě hypotetickou otázku, nechci to dělat - ale když bych třeba dostala zprávu od odborného lékaře - specialisty, lehce jí pozměnila a pak dala svojí praktické lékařce, je to trestný čin?Moc vás prosím, pište jen vy, co tomu rozumíte a opravdu znáte odpověď, a také prosím neřešte etickou a morální stránku věci, jde mi čistě o pohled zákona. Díky moc!

  Další informace


  16.12.2013 byl soud,syn svěřen do mé péče,rozhodlo se i o výživném.Kdy rozsudek nabývá moci a začne být placeno výživné.

  U rozsudku o výživném jsou podstatné dva údaje:1) rozhodnutí soudu o výši výživného (z rozsudku by mělo srozuumitelně vyplynout i to, od které doby bude povinná strana k Vašim rukám muset výživné hradit m- včetně dlužného výživného)2) nabytí právní moci rozsudku (tato lhůta běžně trvá 14 dnů, takže hned po začátku roku 2014 si zajděte na soud své vyhotovení rozsudku potvrdit jako pravomocné. Pokud povinná strana nebude výživné hradit včas a v plné výši, můžete potom přikročit k represním opatřením a žádat soud o vystavení platebního rozkazu nebo exekuci).

  Další informace


 • kam se obrátit, když chce otec dítě do své péče?

  mohl by mi někdo poradit, jak postupovat v případě, když chce otec dítě do své péče?kde všude zajít, co je třeba vyřídit?? bratr žije s přítelkyní, mají 5měs dceru.. dochází u nich k psychickým a fyzickým útokům, které vygradovaly včera v noci.. podotýkám, že útočníkem je ONA..nyní se snad definitivně rozhodl s tím něco udělat.. na policii poradili zajít na sociálku, že tam mu řeknou.. sbírám tedy více info..ona malou nekojía hlavním důvodem by měl být fakt, že si myslí, že by mohla malé něco udělat.. v noci bráchu napadla tak, že když spal, vylila na něj hrnec vařící vody!.. a to je jen špička ledovce.. konečně se mu snad rozsvítilo a bude to řešit..ona vzala malou a slehla se po ni zem.. brácha na ni podal trestní oznámení a chce malou získat do své péče..policie nám v noci říkala, že má velkou šanci ji získat.. když doloží papíry od policie, lékařů atd.. že ona podstoupí psychologické vyšetření a tam by se to mělo prokázat.. ona totiž mívá jakési návaly zlosti, ve kterých mlátí vše okolo..zajímá mě tedy další postup.. kam se obrátit a s čím???? co doložit atdděkuji

  Další informace


  Vzali byste si dítě do pěstounské péče?

  Co myslíte?Je to k zamyšlení,ale někteří si děcka do péče vezmou,zvláště pak bezdětní.Ale já mám na myli rodinu,která již své dítě má.Co si myslíte,dokázali byste to někdo?

  Další informace


  Jaké náležitosti by měla mít žádost o sveření nezl. do péče mých rodičů,kdyby se semnou něco stalo.

  Pokud to myslíš opravdu vážně, vyhledej právníka, který má speciallizaci na rodinné právo. Dají se vyhledat i vzory právních dokumentů na internetu, ale na to bych se nespoléhala. Právník bude vědět, co se týká tvé konkrétní situace, a podle toho žádost napíšete. Možná by ses mohla obrátit i na notáře. S takovým postupem mám nejlepší zkušenosti a mé právní záležitosti jsou bez problémů. Nedoporučuji dávat na dobré rady přátel a známých.

  Další informace


  Co je potřeba k tomu, aby mi rozvedená dcera svěřila 7 letou vnučku do péče ?

  Žiji ve Francii a chci, aby vnučka zde chodila do školy.Dcera žije v Čechách, je rovedená a vnučka je jí svěřena do péče. Pro francouzské úřady potřebuji doklad, že mi byla vnučka svěřena do péče.

  Další informace


 • Proč musí být latinská lékařská terminologie?

  K čemu to je? Proč se nemoci nemůžou nazývat česky, v jiných zemích zase jejich jazykem, když stejně latině pacienti nerozumí? K čemu se studenti učí nesmyslné stovky latinských slov, deklinací, konjugací, a dalších volovin včetně řečké terminologie, které nikdy nevyužijí v praxi, a těch pár co využijí, stejně jenom přečtou v dokumentaci, ale v péči o pacienty to nemá sebemenší důležitost? Nechápu a štve mě učení nesmyslných věcí.Doplňuji:Pro člověka - Nevím proč by měli mít pohřebáci hody, když by se v lékařství používala čeština místo latiny. Nemluvím o péči, ale o nesmyslné tradici učit se latinu, která stejně neznamená LEPŠÍ PÉČI!

  Další informace


 • Jak se nazývá hlavní produkt získaný z vysoké pece?

  Teď to berem ve škole. Myslím že je to surové železo)

  Další informace


  Co vše se peče, vaří ... na velikonoce???

  Potřebovala bych nutně vědět co se peče,vaří...na velikonoce kromě vajíček,králíčků a vajíček.

  Další informace


 • Zanedbání lékařské péče - stížnost?

  Mám důvodné podezření na hrubé zanedbání lékařské péče s následkem smrti pacienta (naprostý nezájem doktora o dosavadní zdravotní stav, určení špatné diagnózy bez provedení jediného vyšetření) ... kdyby zjistil příčinu hned, nemuselo se nic velkého stát, ale po dni bez péče nebyla šance na přežití (krvácení do mozku).Chtěl bych nechat doktora prošetřit, jestli nezanedbal péči a pokud ano, tak aby dostal nějaký trest. Třeba poté nenechá zemřít dalšího pacienta. Co k tomu potřebuji za podklady a kam se mohu obrátit?Děkuji

  Další informace


  Jaký je rozdíl mezi JIP (jednotka intenzivní péče) a ARO (anestezilogicko-resuscitační oddělení) ?

  Kdy je pacient na ARU a kdy na JIP ?

  Další informace


 • Žebrovníci a péče o ně  Další informace