• Co si lajk představí pod slovy První svět,Druhý svět,Třetí svět a Čtvrtý svět? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Co si lajk představí pod slovy První svět,Druhý svět,Třetí svět a Čtvrtý svět?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Co si lajk představí pod slovy První svět,Druhý svět,Třetí svět a Čtvrtý svět?

 • Vadilo by vám, kdybyste byli můj bankovní poradce a já bych na váš pozdrav pokaždé reagoval slovy tě péro, poradce?  Další informace


 • Kdo jako první bez mezipřistání a doplňování paliva obletěl (vrtulovým) letadlem svět?  Další informace


 • Víte, kdy vyjde čtvrtý díl ze série Letopisy Narnie (jestli vůbec vyjde)a jak se jmenuje?

  Mám na mysli film.Doplňuji:mokador gt gt přesně tohle vím, že se to bude jmenovat letopisy narnie, logicky, když sem tyto dvě slova psal do otázky. Kdyby šlo dát palec dolů, udělal bych to s tebou. Potřebuju vědět hlavně to, na co sem se ptal.

  Další informace


  Vy, kdo umíte anglicky, nevíte něco o čtvrtý řadě Od soumraku do úsvitu?

  Informace z ledna 2017.Stále není rozhodnuto, zda se bude čtvrtá řada natáčet, nebo už ne, i když se rozhodnutí očekávalo začátkem tohoto roku. Ale zatím nebyly obnovené mlouvy. a href"https://tvseriesfinale.com/tv-show/dusk-till-dawn-cancelled-season-four-renewal-limbo/" rel"nofollow" https://tvseriesfinale.com/ hellip /a

  Další informace


 • Je normální, že v jídelně dostanu první den to stejné jídlo jako druhý den, ale změnili název?

  Je to běžné, že stejná jídla mají různé názvy v té samé jídelně?

  Další informace


 • První RAM - jak veliké byly první operační paměti?  Další informace


  Jak na své facebookové stránce najít, kdo všechno na ní dal lajk?

  Stačí kliknout na odkaz To se mi líbí hned pod ukazatelem počtu lidí, kteří označili Vaší stránku, že se jim líbí -) Podrobné statistiky o počtu sdílení a mnoho dalších informací pak je možné vidět ve statistikách (je nutný počet min. 30 fanoušků).

  Další informace


 • Proč je babyka mezi vyjmenovanými slovy?

  Polní javor babyka mívá většinou ohnutý pokřivený kmen. Údajně toto pojmenování dostal podle tohoto kmenu, který často připomíná starou ohnutou ženu, tedy babičku. Proč tedy se píše y a ne i jak ve slově babička?

  Další informace


  Potřebuju informace o Rihanne, která byla zmlácená Chrisem Brownem(kdy,kde,..) jako by to byl referat - svými slovy

  Vyberte si z odkazu a vypracujte sama svými slovy. Není správné, aby úkol dělal někdo jiný.

  Další informace


  Je nějakej významovej rozdíl mezi slovy koledovat a somrovat?

  Ano, je. Koleda patří mezi naše kulturní tradice a je očekávána. Somrování je spíše novodobá záležitost, neni vázáno na žádné výročí, na žádnou událost a děje se celoročně a ukazuje pouze a nedostatky naší společnosti.

  Další informace


  Jaký je rozdíl mezi slovy srůst - zrůst a vzrůst?

  Napadla mě tato slova v souvislosti s Quentosovou otázkou o rozdílu mezi slovy skosit a zkosit.

  Další informace


  Jaký je rozdíl mezi slovy deviza a devíza?

  Když je něco podstatou něčeho, tak které z těch slov se použije?

  Další informace


  Jaké jsou významové rozdíly mezi slovy škarpa, příkop, výmol, strouha, zákop a rigol?

  Uvádíte různé výrazy, jak si můžete všimnout, některé významy jsou totožné Např. rigol nespisovné a výmol - spisovné označují stejnou skutečnost. Uedený zákop, který má význam jako příkop.Ale příkop má významů víc.škarpa - příkop u silnicepříkop -1. (protáhlá) umělá prohlubeň (v půdě): příkopy podél cest ,škarpy2. hlubší vyhloubenina jako umělá překážka sloužící k obraně: ochranný3. zeměp., geol. podélná propadlina mořského dna:výmol - vodou vymleté místo: polní cesta plná výmolůstrouha, obl. mor. struha - umělé otevřené vodní korytozákop - příkop ke krytí vojáků v boji:rigol - hrbol, větší nerovnost na silnici - z něm. Rigole, to z franc. Rigole strouha - proto se píše /i/ - SNČK ověření a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ /a -Omlouvám se.U příkopu jsem omylem smazala význam 2 a 3. Stačilo jen kliknout na odkaz, který vkládám pro ověření, a bylo možné si přečíst všechny významy.

  Další informace


  Jaké jsou rozdíly mezi slovy chlupatý, huňatý a chundelatý?

  Nebo je to prašť jak uhoď to samé?

  Další informace


  Jak moc je dovoleno při uměleckém překladu improvizovat a hrát si slovy na úkor originálního textu?

  Potřebuju si přeložit několik písničkových textů a nechci na to jít stylem doslova , protože by to nevypadalo přirozeně.Třeba v jedné písničce je věta: Are you busy...? Má jít o srdceryvnou promluvu kluka k jeho bejvalce: on s ní chce mluvit a zeptat se jí, co jí vlastně udělal, že ho opustila a ani mu k tomu neřekla půl slova...no a ona ho neposlouchá, protože na něj nemá čas (nebo spíš teda poslouchat nechce).Písnička je to romantická, takže překlad: Jsi zaneprázdněná...? mi zní fakt dost divně (a ještě blbějc to vypadá, když se to hodí na papír, to pak lidské oko vážně trpí :DJak moc se můžu v rámci vyjádření myšlenky odchýlit od původního textu, resp. co je důležitější: držet se za každou cenu originálu, a nebo co nejlíp vyjádřit myšlenku? (i za cenu toho, že si z prstu vycucám pár slov, co v originále nejsou :))DíkyDoplňuji:Díky hoši za pomoc :)Já právě nechtěla překládat strojově a vím, že myšlenka je na prvním místě!Jenže tuhle jsem kdesi narazila na jednu debatu, kde se toto amatérský překládání řešilo a názory byly zhruba půl na půl. Divili byste se, kolik lidí lpělo na doslovným překladu (prý z úcty k autorům, přece jim prý nebudeme prznit jejich práci :))Takže ještě jednou díky za úřední schválení improvizace: kdyby mi to někdo vyčetl, svedu vinu na vás )PS: Quentosi, za ten překlad díky - nějak tak jsem si to právě představovala, ale neuměla jsem se vymáčknout konkrétně. Vážně děkuju! :)

  Další informace


  Jak by jste vlastními slovy definovali teplotu přechodu? (týká se krystalů)

  domácí úkoly neřešíme. A říká se byste .

  Další informace


  Co si anglán či američan představí doslova pod slovem HANDICAP, kdyby měl to slovo rozložit na prvočinitele?

  Například u nás když se řekne třeba KOLOTOČ, tak víme že je to kolo které se točí, což dává smyl když si představíme jak kolotoč vypadí, ale anglicky hand je ruka a cap je čepice, tak jak se to stalo že je z toho výraz pro chybějící končetinu nebo znevýhodnění v sázkové kanceláři? Co s tím má společnýho ruka a čepice?

  Další informace


 • Pokud píšete mail (dotaz, prosbu...) a ukončujete jej slovy: Předem děkuji za odpověď, píšete pak ještě poděkování?

  myšleno až kýžená odpověď od adresáta přijde. Týká se formálního (pracovního) prostředí - komunikace s úřady, nadřízeným... Předem děkuji za odpověď -)

  Další informace


  Můžete mi říct vlatnímy slovy co znamená slovo pragmatický ? Prosim příklad

  Pragmatický souvisí s tzv. filozofickým směrem pragmatismus. Pragma čin, jednání, praxe,Vychází z toho, že pragmatické je to, co je užitečné. To znamená, že se pragmatičnost zaměřovala jen na vlastní prospěch a úspěch.Vyhází se z toho, že neexistuje všeobecně platnáí pravda, ale pravda, která někomu prospěje, jinému ublíží. Pravda je to, co se komu hodí. Nemusí mít člověk vědomosti, ale je třeba ovládat metody, umění, jak řešit obtíže. Naše poznání je pragmatické, tedy „pravdivé“, ať se již ze skutečností shoduje či nikoliv. Neuznává tudíž obecné normy, neboť co je prospěšné pro jednoho, může jinému uškodit.Pragmatikem byl presiden T. G. Masaryk, Karel Čapek aj. .V trilogii - Povětroň, Hordubal a Obyčejný život - existují různé možnosti skutečně poznat druhého člověka, neboť na každou. skutečnost lze pohlížet z mnoha pohledů..Povětroň - milosrdná sestra, jasnovidec a básník se snaží rekonstruovat život neznámého pacienta. Každý ho vidí jinak . Z toho vychází pragamatické pojetí, - každý poznává a hodnotí člověka jinak, tak jak si ho představuje, jak ho vidí Každý vkládá kus sebe sama. Kdo má pravdu?Doplňuji:Postesknu si vlastními slovy ... dnes se mně nedaří, co se dařit má ... -....ať se již se skutečností shoduje či nikoliv. ... prezident ... pragmatické pojetí ... jak ho vidí. Každý ...více diskuse

  Další informace


 • Je pravda, že každý druhý člověk v ČR umírá na kardiovaskulární nemoci a každý třetí má rakovinu? Jak nebýt součástí?

  Viz článek:Inedia je latinský výraz pro “hladovění”, je to lidská schopnost žít bez jídla. Lidé, kteří provozují životní styl bez jídla, mohou čerpat na svou obživu energii z přírody. Žijí z čchi, země, lesa, vody, slunce, vzduchu nebo z lásky a víry. Lidé, kteří žijí nezávisle na jídle se nazývají breathariáni, solariáni, wateriáni nebo pranariáni a pocházejí ze všech oblastí života, z různých kultur a všech koutů světa a žili zde ve všech etapách a žijí i v dnešní době. Mezi ty nejznámější patří například Otec Švýcarska – Nicholas z Flüe, Tereza Neuman, nebo také Doktorka Moorová, která prochodila svět pěšky křížem krážem a žila jen z vesmírné energie. Tito lidé postupně přejdou z vegetariánství na vitariánství, což je strava přírodní – čerstvé ovoce a zelenina (zcela vyloučí vařenou stravu) a na liquidariánství – šťávy z ovoce a zeleniny. Vyloučením vařené stravy se samočinně rozběhne v těle čistící mechanismus, detoxikace organismu od všech toxinů, jimiž bylo tělo za celá léta zaneseno, zbaví se nadbytečných tuků, v nichž jsou tyto jedy vázány. Tělo, které se přizpůsobovalo po léta jedům a toxinům, které jsme do něj vkládali, se nyní samo navrací do původního stavu, což znamená, že zmizí všechny nemoci, tělo se vyladí do perfektně fungujícího stavu.Tento přechod není snadný. Lidé se často nedokáží vzdát ani tak škodlivých potravin, jako jsou živočišné produkty: např. maso, mléko… – ve všem jsou pesticidy, skryté nemoci zvířat, antibiotika, stresové hormony, toxiny… Toto j

  Další informace