• Co to je vůbec modřina? Proč se objevuje po velké ráně na kůži? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Co to je vůbec modřina? Proč se objevuje po velké ráně na kůži?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Co to je vůbec modřina? Proč se objevuje po velké ráně na kůži?

 • Vůbec tomu nerozumím!Jak se uzamyká otázka a odpověď?A to můžu udělat i já?A proč se to dělá?Díky za Vaše odpovědi!  Další informace


  Máte nějakýho slavnýho jmenovce, kterej se objevuje denně ve zprávách, v médiích?  Další informace


 • Proč některé velké vojenské letouny mají vrtulové motory?  Další informace


 • Proč se krmné řepě říká burina? A je to vůbec to samé?  Další informace


 • potreboval bych naladit video,ale na jedne tv se mi objevuje SAFE a NA DRUHE TV -AV.PORADI NEKDO CO S TÍM?  Další informace


  Na displeji se objevuje L. Co s tím?  Další informace


 • Proč vůbec jeli Američané do Vietnamu??

  Jaký byl důvod války ve Vietnamu ? O co tam vlastně šlo? Čeho chtěli dosáhnout? Prosím jen v několika málo větách

  Další informace


  Proč ve filmu Nejistá sezóna vůbec nehraje Pavel Vonduška? Patřil přece do souboru DJC.

  Snad v jedné scéně - ukázka ze hry Cimrman v říši hudby - sedí u klavíru a hraje, ale je to záběr z dálky, takže by to klidně mohl být někdo jiný.

  Další informace


  Proč se ekologie bere jako ochrana životního prostředí, když tomu vůbec tak není?

  Ochranou prostředí se přece zabývá environmentalistika, kdežto ekologie se zabývá tím, jak organismy žijí, jejich uspořádání a celkově je to docela nuda... Tak proč jsou výrobky s nálepkou EKO, jsou z EKO zemědělství a média nás navádějí k EKOLOGICKÉMU smýšlení? Kdo zavedl a zaměnil tenhle pojem?

  Další informace


  Kde a v které době působili na našem území tzv. portáši a co bylo jejich úkolem? Jaký základ se objevuje v tomto slově?

  Slovo portáš je z maďarštiny - strážce u brány, portovný, portýr (latinsky porta - brána, přístav). Jedním z úkolů portášů bylo totiž hlídat zemské hraniceStrážci hor jsou už po tři staletí součástí valašského kraje. Obyvatelé této části Moravy, která kdysi tvořila zemskou hranici s Uhrami, znali hory, byli fyzicky zdatní, urostlí a odvážní. Po třicetileté válce, kdy v zemi panoval chaos, hlad a bída, se Valaši často bouřili proti vrchnosti i církvi. Těchto nepokojů využívali i méně čestní poddaní. Kradli, zabíjeli a živili se loupežnictvím. Do toho všeho se na Moravu přiřítili Turci a Tataři, po nich sem vpadli uherští povstalci, přes hory se z Uher šířil také mor. Nakonec přišly strašné kurucké vpády po roce 1700. Všechny tyto události přispěly ke vzniku stálého sboru portášů, hrdých strážců hranic...

  Další informace


 • proces firefox se objevuje 2x  Další informace


  Objevuje se nějaký okýnko  Další informace


 • Kam si myslíte že mizí děti, kteří se vůbec nenajdou? Najdou se někdy vůbec?

  Třeba jako Anička a jejich daleko víc.

  Další informace


 • Má had vůbec nějaké plíce?A proč se neudusí když polyká svou kořist přes 30 minut?

  Hadímu tvaru těla se pochopitelně přizpůsobil tvar i uložení vnitřních orgánů, které jsou většinou rovněž protažené. Párové orgány bývají obvykle zredukovány na jeden (zatímco druhý zakrní), popř. jsou v těle uloženy za sebou. Naprostá většina hadů má např. jen jednu funkční, pravou prodlouženou plíci, druhá buď úplně chybí, nebo je jenom velice malá. Výjimku tvoří opět někteří hroznýšovití a slepákovci, u kterých jsou vyvinuty oba plicní vaky a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Hadi" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a Doplňuji:Hadi používají své plíce dokonce vědomě nezávisle a střídavě! Jedním okamžikem, kdy je tato anomálie patrná, je při polykání kořisti. V tom okamžiku je velká plíce stlačena, aby umožnila průchod kořisti. Aby se had neudusil, dýchá v té chvíli výhradně svou malou plící. Výdechy jsou krátké a mělké. Dalším okamžikem je komunikace zvířete . Pokud had zasyčí, použije k tomu objem vzduchu své velké plíce. Zasyčení je nečekaně výrazné a hlasité, celé tělo se výrazně zploští. Účinek bývá zajištěn. Při lovu naopak zůstává zvíře dlouho nadechnuto do své velké plíce a dýchá krátce a intenzivně pomocí své malé plíce. Pokud by při lovu skončilo s kořistí např. ve vodě nebo tlamou v nedýchatelné poloze třeba zabořeno do hlíny, zásoba vzduchu velké plíce mu vydrží na tak dlouhou dobu, že mezitím stihne kořist zadusit. Prvním, co po uvolnění smyček had udělá, bývá výrazný výdech a nádech velké plíce.

  Další informace


 • Modřina od bratra - jak se bránit?

  Můj bratr na jednu stranu působí jako otloukánek - dost dlouho mu trvá, než se začlení do kolektivu, je nejistý a stydlivý. Doma ale nejistě nepůsobí ani v nejmenším. Srší vtipem a rád si dělá legraci. Většinu času s ním celkem vycházím a i když se občas pohádáme, mám ho ráda.Jen se občas chová výbušně a pokud se rozruší, prostě mě bouchne. Vím, že je to mezi sourozenci normální, ale nejspíš neumí odhadnout svou sílu a tak mám vždy na těle modřiny. Ve škole jsem kvůli tomu měla diskuzi s výchovnou poradkyní, která si mých modřin všimla, ale umluvila jsem to na zakopnutí a začala nosit dlouhé rukávy.Teď to bylo delší dobu celkem v pohodě, ale dnes jsem mu odmítla zavřít dveře do pokoje (protože pak neslyší, když po něm někdo něco chce) - naštvalo ho to, vběhl ke mě do pokoje a udeřil mě do ramene. Mám tam velký červený flek a myslím, že z toho bude i pěkná modřina (už se začíná vybarvovat). Normálně bych to přešla, ale za týden mám maturák a v šatech bez ramínek bude modřina vidět.rodiče většinou vyhodnotí situaci tak, že jsem bratra vyprovokovala. Jsem starší a měla bych umět řešit konflikty. Co bych tedy měla dělat, aby to přestalo? Jsou nějaké metody, jak zabránit bráchovi aby mě bil? Jsem o cca 15 kg lehčí než on a tak ho jen těžko přeperu - a vracet mu ránu nemá význam.Díky moc za rady a omlouvám se za délku dotazu.

  Další informace


 • proč lidé co pijí více chodí na záchod(na malou) méně než ty skoro vůbec nepijí?

  Protože mají v sobě více tekutin, které tělo nespotřebovalo.

  Další informace


  proč je vylučování při velké ztrátě tělesné váhy zelené?

  dočetla jsem právě knihu, kde se jedna z postav vrátila z koncentračního tábora. pomalu se jej žena snažila vypiplat . je mi známo, že při velké porci jídla by se zcvrklý žaludek roztrhl a tlačil by na ostatní orgány. autorka však popisovala první dny, že její muž okamžitě po pozření tekuté stravy vše ihned vyloučil a navíc to bylo temně zelené s nelidským zápachem. co žaludek produkuje v takovém extrémním případě?

  Další informace


  Proč se někomu mění barva očí každý den a někomu vůbec? A čím je to způsobeno?

  Doplňuji:Barva očí. Omlouvám se

  Další informace


  Když jsem hrál fotbal, udělala se mi na palci modřina a teď se mi ten nehet chce sloupnout, mam ho sloupnout, nebo ne?

  Jestli jsi ´drsňák´, tak jej sloupni - a zejtra zajdi k doktorovi...Jestli nejsi ´drsňák´, tak bež zejtra k tomu doktorovi a nech to na něm...-)))

  Další informace


  Co to je vůbec modřina? Proč se objevuje po velké ráně na kůži?

  já jsem se včera bouchla, udelala se mi tam velká modrina, je to dobre, nebo spatne?

  Další informace