• Co to znamená žena krev a mlíko a z čeho toto slovní spojení vzniklo? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Co to znamená žena krev a mlíko a z čeho toto slovní spojení vzniklo?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Co to znamená žena krev a mlíko a z čeho toto slovní spojení vzniklo?

  • To budeš čumět na drát? Z čeho to vzniklo ?



    Další informace


  • Starší lidé a nejen křesťané dodnes používají místo slova děkuji zaplať Pán Bůh , z čeho to vzniklo ?

    Pokud vím, tak Bůh nikdy nic neplatil.

    Další informace


    Jak vzniklo slovo MEJDAN? Z čeho pochází? Význam znám...

    slovo mejdan znamená zápas, původně zápasiště (což je význam dnes málo užívaný), v hovorové řeči zábavu, flám. Pochází ze srbochorvatského mejdan a to z arabského majdánvolné prostranství

    Další informace


  • Jaký máte názor na věkové rozdíly partnerů-starší žena+mladší muž/více než 5 let/,starší muž+mladší žena/víc než 15 let?

    U nás v rodině jsou oba případy a setkáváme se s různě odlišnými pohledy okolí.

    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo označení slaměný vdovec, popřípadě slaměná vdova?

    Slaměný vdovec- sláma tak vymlácená, že muž nemůže použít své rozmnožovací ústrojí,- naopak zůstane-li muž sám, vzplane rychle jako sláma,- nic po nové lásce, stejně jako po slámě nezůstane,- najednou je muž lehký jako sláma, takže může přelétávat,- málo odolný pokušení stejně jako měkká sláma,- bez manželky uschne jako sláma,- stejně jako jeho předkové, i on chodí s milenkami na slámu,- zbyl sám a opuštěný na slamníku…,Více informací na stránceDoplňuji:Snad ještě jeden zaslaný postřeh uvedu: slovo slaměný prý znamenalo také pomíjivý. Takže pomíjivý býval asi čas manželčiny nepřítomnosti, a tudíž i drobné slaměné rozkoše manželovy.

    Další informace


  • Znamená slovní spojení Dá-li bůh to samé jako Stane-li se zázrak?

    Ne... Dá-li bůh vnímám jako rčení použitelné v případě, kdy dotyčný není schopen ovlivnit výsledek, ale jeho pravděpodobnost může být libovolná.Zatímco Stane-li se zázrak vyjadřuje doufání v něco velmi nepravděpodobného.-)

    Další informace


    Z čeho vzniklo a kde má původ slovo prak ?

    Prak - středověký přístroj k metání kamenů, dnes jenom práček na kamínky.Odvozené slovo prakovník, od něj práče mladší prakovník vrhající kameny ze stroje - vojenský slangJinak slovo je odvozené od základu pork 6 (6 jer), to od slovesa práti - stroj, jímž se do něčeho pere, bije. -prak - k střhěmeckého. bracke brakýř, malý lovecký honicí pes -Poznámka: ve staročeštině se házecím zbraním říkalo prak, např. oštěpu.Etymologický slovník.

    Další informace


    Všichni občas použijeme, že marodíme nebo že jsme marodi. Z čeho však vzniklo toto pojmenování?

    Napadlo mne to dnes náhodou. Přišel jsem na návštěvu k malému vnukovi. Je nemocný. Zeptal jsem se: jak se daří marode. Dostal jsem odpověď: Já nejsem marod, ale Ondra. Snažil jsem se vysvětlit, že se tro tzak říká, ale proč, jsem zdůvodnit neuměl

    Další informace


    V jakých situacích by měl člověk správně použít slovní spojení To si slízneš! a kdy naopak říci To si vypiješ!?

    Neznalý cizinec učící se česky by to použil třeba při rozhovoru ke svoji české dceři, která si objednala kupu zmrzliny a měla velké oči. Princezno: To si slízneš! To druhé třeba by našel v pivu mouchu a tak by to pak chytnul číšníka za flígr a pověděl mu nepříjemně To si vypiješ! Obě situace as inejsou ukázkové použití pro tyto slovní spojení?

    Další informace


    Slyšeli jste někdy někoho užít slovní spojení ... k čertu?

    Já jen jednou - a to byl takovej úřednickej suchar, že to k němu sedělo. Ale jinak v životě nikdy nikoho.Pamatuju, že jsme se s maminkou pravidelně řezali smíchy, kdykoli toto vyřkla nějaká filmová postava - ve filmech je to vkládáno postavám do úst poměrně často. Ovšem ve skutečném životě jsem to až na zmíněnou výjimku neslyšel použít nikdy nikoho... proč toto spojení mají scénaristé a překladatelé i dnes v takové oblibě?

    Další informace


    Sbal si svých 5 švestek...podle čeho tohle pořekadlo vzniklo?

    Proč zrovna švestky?

    Další informace


    Podle čeho vzniklo pojmenování nadzvukové jednotky mach?

    Nemá s tím něco společného Mach a Šebestová?

    Další informace


    Odkud se vzalo slovní spojení kluci, co spolu mluví?

    ... je to špatně, má být: my kluci,co spolu chodíme . Poláček,Bylo nás pět... -jestli jsem to napsal špatně,tak mě opravte,píšu z hlavy,negooglil jsem... -zagooglil jsem,a mám prvdu: má být: My hoši, co spolu chodíme, prožíváme všelijaká dobrodružství. Jestli chcete, tak pojďte s námi… zdroj:databazeknih.cz gt gt gt takže citace je špatně ...

    Další informace


    Kdo mi poradí ustálená slovní spojení, která vznikají spojením přídavného a podstatného jména?

    Předem podotýkám, že to není DÚ...na ty už jsem trochu stará .-)Potřebuju poradit nějaká ustálená slovní spojení, která vzniknou spojením podstatného jména, ze kterého se vytvoří přídavné a dalšího podstatného jména...ale ráda bych, aby vzniklo známe slovo, ale s úplně jiným významem...např. ZLATO + DÉŠŤ ZLATÝ DÉŠŤ...(příklady které jen rozvíjí podstatné jméno např. ryba + polévka rybí polévka ani nepište...)pár slov mám, ale potřebovala bych ještě jedno...tak zapojte mozečky (víc hlav víc ví) a poraďte mi .-)...díky...Doplňuji:díky všem za odpovědi, ale asi jsem se špatně zeptala, protože většina návrhů je úplně mimo mísu...potřebuju slova, která jsou lehce vyjádřit obrázkem a jejich spojením vznikde JINÉ BĚŽNÉ slovo...většinu z toho (kromě labutí písně, ale píseň těžko jednoduše vyjádřím obrázkem a tygřího oka, ale oko už mám použité...) je nevhodné...většina návrhů jen rozvíjí podstatné jméno a dělá s toho jakože jiný význam...myslela jsem něco ve stylu slenice mléka + kus antukového povrchu se startovními čísly názem naší galaxie ...nebo již avizovaný keř - zlatý déšť (neměla jsem na mysli déšť z nebe, který má zlatou barvu)PS: a copak je to Adrianina mit? já znám jen Adrianinu niť .-)

    Další informace


    Jak vzniklo spojení krucinál fagot, nebo (krucinálfagot)?

    Je spojení slov krucifix - tedy náboženský výraz a fagot - hudební nástroj.Proč se neříká krucinál housle, nebo něco jiného? Děkuji.

    Další informace


    Dělám na vlastní pěst, z čeho tohle vzniklo, proč zrovna pěst?

    zřejmě to vychází z toho, že když se to dělání pos..e, neodskáče to nikdo jiný, ale boj povedeš pěkně sám..

    Další informace


  • This is sooo sick! Může mít toto spojení jiný než negativní význam? Např. když někdo takto vyjádří názor na písničku?

    kupodivu ano, může to naopak znamenat dóóóst dobrý tento význam slova sick má původ ve slangu skateboardistů.Pro mě to je teda taky novina, dík za rozšíření obzorů. Srv. zdroj: a href"http://english.stackexchange.com/questions/75017/origin-of-current-slang-usage-of-the-word-sick-to-mean-great" rel"nofollow" http://english.stackexchange.c om/ hellip /a

    Další informace


  • pomáhá teplé mlíko na usnutí?

    Pokud je ti nad 18 let, přidej rum, Usneš, ale možná se probudíš o trochu dřív než potřebuješ. Přeci jenom žaludek má také své požadavky.

    Další informace


    Z ceho ziji upiri? Ma krev nejakou energetickou hodnotu?

    Netopýři upíři sají krev kvůli její velké energetické hodnotě a ostatním látkám, které krev obsahuje.Doplňuji:Omluva - zbrklá a nepřesná odpověď :-(Přesněji je to takto: Krev obsahuje velké množství bílkovin a vody, ale jen málo energie. Upíři tedy musí jíst skoro každý den, a když najdou hostitele, najednou vypijí tolik krve, kolik sami váží (tj. 20-30 g). Při jednom krmení dokážou zkonzumovat až 50 ml krve. a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Upíři" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


    Jak funguje automat na mlíko?

    Zatím jsem nikde neviděla, ale dá mi to i tu láhev nebo do přinesené nádoby? A je lepší?

    Další informace