• Dávají si děti v cizích zemích taky válečky, nebo je to jenom naše specialita? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Dávají si děti v cizích zemích taky válečky, nebo je to jenom naše specialita?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Dávají si děti v cizích zemích taky válečky, nebo je to jenom naše specialita?

  • Zvedani cizich cisel(policie)



    Další informace


  • Brzdové válečky škoda 1000MB



    Další informace


  • kde se dá zakoupit slovník cizích slov?

    :D :D :D Perfektně zvolená kategorie - takový záchvat smíchu už jsem dlouho neměla :D

    Další informace


  • Proč se ruská národní cukrářská specialita jmenuje bliny?

    Zatímco u nás bliny...???...jsou tak akorát ve spojitosti s nadměrným konzumem alkoholu:DDD

    Další informace


    Jíte večer u televize popcorn nebo brambůrky s minerální vodou nebo kofolou atd. když dávají nějaký pěkný film ?

    myslím tím hlavně pátek,sobota,neděle, ale i jiné dny

    Další informace


  • Zažili jste v poslední době nějaký nečekaný výron slušnosti od cizích lidí?

    ať to není pořád jen o tom špatném. Já tedy ten kredit, dále minulý týden jsem jela natřískaným vlakem z Pardubic do Ostravy se dvěma dětma a s kočárkem a dvě zcela mně i sobě navzájem cizí paní mi uvolnily místo a šly stát do chodbičky která byla taky plná a poslední případ-potřebovala jsem řešit na OSSZ v Ov jednu záležitost a natrefila jsem na úřednici která se na konci naší poměrně krátké rozmluvy postavila, podala mi ruku a popřála mi hezký den! Málem jsem omdlela s úsměvem na rtech. No není na to světě taky někdy krásně? :-)

    Další informace


    Jaký původ má v některých slovanských zemích označení pro Čínu?

    Rusko,Bělorusko,Ukrajina a Bulharsko mají označení pro Čínu Китай.Proč zrovna Kitaj?Že by pocházel název od proutěné hradby?Děkuji.

    Další informace


    Existují v zemích, jako je kupř. Indie či Filipíny, také intelektuálové?

    Státy a produkce intelektuálů.

    Další informace


    Existuje nějaká stránka kde se dá najít ve kterých zemích se používá dané jméno?? Děkuji za odpověď

    Zadáte např. české jméno a objeví se, v kterých zemích se vyskytuje. . Jsou to tyto země. Slovensko Slovensko (rozšířené) Česko Maďarsko Polsko Litva Lotyšsko Irsko Švédsko Finsko Německo Řecko Rakousko Bulharsko Francie Rusko Ukrajina Estónsko Španělsko Chorvatsko USA a href"http://calendar.zoznam.sk/nameday-czczhor.php" rel"nofollow" http://calendar.zoznam.sk/ hellip /a

    Další informace


    Dávají si děti v cizích zemích taky válečky, nebo je to jenom naše specialita?

    Ano, v arabských, ale ty si dávají okolo pasu.

    Další informace


    Co myslíte, měla obec Kocourkov reálný základ? Existovaly obce s podobným typem obyvatel i v jiných zemích?

    Pojem se užívá stále, co pro vás znamená? Udělá někdo v Kocourkově pořádek?Doplňuji:Četla jsem v časopise, že prý na Moravě byl Šimperk, na Slovensku Čudákov i v ostatních zemích se nacházíměstečka s motivy hlupáků...

    Další informace


  • Proč lidé na internetu netvoří, ale kradou a sdílejí názory cizích lidí a poté se radují nad jejich úspěšností?

    Dneska si člověk opravdu dokáže představit jaké komentáře ho čekají u videa na YouTube, které ještě ani neviděl...

    Další informace


    Problém s objevováním cizích hesel v mém pc



    Další informace


  • poskozovani cizich veci a poruseni domovni svobody plati pro meho kamarada take amnestie?

    muj kamarad vniknul do ordinace a rozbil 6stery dvere majitel nechce skodu nahradit plati pro nej take amnestie?nic ale neodcizil z te ordinace ,soudkyne mu chtela dat prospesne prace ale nedostavil se na soud a dali mu nejvyssi trest 1 rok dekuji za odpoved anonym1

    Další informace


    Prosím o sdělení započtené doby na děti do důchodu.Žena,ročník 1950, r. narození dětí 1970,1973,1976 a 1982.Děkuji

    Pokud se ptáte kdy půjdete do starobního důchodu:tak rok 1950 jde v 57letech. tabulka je na netu stačí zadat(starobní důchod žena)

    Další informace


  • Je to jenom obyčejný kámen nebo něco nějaká pravěká věc nebo zkamenělina ?

    Našel jsem když jsme v zemi při pokusném hledání pokladu tenhle kámen dosud jsem nezjistil co to je jestli obyčejný kámen nebo zkameňelina živočicha radši jsem ho zkusil vyfotit ze všech stran všimňete si že ze zpoda jsou třpitící se přírodní částečky které jsem zkoušel očistit umýt vše ale drží tamujištuji vás že je to zkutečná záhadná věc není to žádná napodobenina !odkaz na fotky : a href"http://rysuje.rajce.idnes.cz/kamen" rel"nofollow" http://rysuje.rajce.idnes.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Nebude problém letět z USA do ČR sám, když podle tamních zákonů nejsem dospělý člověk?

    Například kdybych letěl do USA z ČR, tak to je v pohodě, ale když poletím z USA zpátky do ČR, tak v USA je dospělý člověk až v 21 letech, takže nemělo by to být trochu problém?

    Další informace


    Je převzato víc cizích slov z latiny nebo z řečtiny?

    P. Hauser uvádi, že víc slov poskytla češtině přímo latina. Totiž řecká slova se do češtiny dostala nejen přímo, ale prostřednictvím latiny, stejně tak jako do jiných jazyků a pak teprve k nám. Takže to neníí jednoznačné.V průběhu svého vývoje přejímala čeština slova z různých jazyků, zpočátku nejvíce z latiny (např. cyklus, republika, student, univerzita) a řečtiny (demokracie, hyperbola). Výrazy latinské a řecké se k nám dostávají v podstatě stále, přestože latina je dnes již mrtvým jazykem. Důvodem je skutečnost, že z těchto klasických jazyků přejímaly slova i jiné moderní jazyky, přizpůsobily si je a dnes se k nám tyto výrazy dostávají zprostředkovaně např. z angličtiny, francouzštiny apod. Také celé terminologie některých vědních oborů jsou více či méně založeny na latině (např. lékařství nebo farmacie) i řečtině (matematika, geometrie, psychologie). Totéž platí i u jiných jazyků, např. italštiny (klasická hudba, výrazy jako např. moderato, legato, adagio, piano) nebo francouzštiny (výrazy z oblasti módy – manžeta, fazóna, flanel gastronomie – paštika, želatina umění – impresionismus, rokoko a baletu – arabeska, pirueta). Z němčiny přejala čeština ve svém vývoji mnoho slov, pojmenovávajících i věci týkající se každodenního života (např. haléř, helma, mince, plotna, punčocha).Knižní zdroj: P. Hauser Nauka o slovní zásobě.

    Další informace


  • Když se bojím cizích lidí, není to protizákonné?

    Když cítím úzkost a panický strach z cizích lidí na veřejnosti, v autobusech, ve vlaku, MHD, obchodech, vlastně všude i v práci, není to trestné? Pasuje na to výraz xenofobie?

    Další informace


    Jak byla ve středověku v českých zemích rozvinutá lékařská věda ? Co lékaři ve středověku objevili nového nebo již znali

    Vzpomněl jsem si, když jsem byl na hradě Křivoklát v expozici Mučírna tak průvodkyně říkala něco, že ty mučící stroje a nástroje byli sofistikované, že jenom způsobovali bolest, ale nebyli sami o sobě smrtelné.

    Další informace