• Do jaké nejvyšší výšky v historii naší planety kdy sahala voda (moře)? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Do jaké nejvyšší výšky v historii naší planety kdy sahala voda (moře)?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Do jaké nejvyšší výšky v historii naší planety kdy sahala voda (moře)?

 • Kdy naposled zamrzlo Černé moře?  Další informace


  Cejtíte se někdy tak, jako byste byli z jiný planety? A proč?  Další informace


 • Do jaké výšky mám na zimu ostříhat růže, které letos dorostly do 150 cm ? Nejedná se o popínavé.  Další informace


 • V jaké největší výšce jste stáli na vlastních nohách? A kde?  Další informace


  Nejlevnější kemp u moře - stan a dvě osoby (bez auta) se sprchou a záchody nedaleko moře?  Další informace


  Kdyby jste měli možnost,odešli by jste z této planety na jinou?  Další informace


  Jaké/které je podle vás nejdostupnější moře mimo Evropu?  Další informace


 • Jaké nejvyšší dosažené vzdělání má David Koller?

  Je vyučený elektrikář. a href"http://www.ceskatelevize.cz/chat/chat.php?id48" rel"nofollow" http://www.ceskatelevize.cz/ hellip /a

  Další informace


  Co byla ENIGMA, kde a kdy se používala? Jakou má historii?

  Doplňuji:Při odpovědi Hanulky mě napadlo, zda nějak název časoopisu ENGIMA souvisí s přístrojem ENGIMA.

  Další informace


 • Jak si vysvětlujete tajemné zvuky vycházející již jeden rok z celé naší planety, dokonce i už u nás?

  Není možný že to je tím jak lidstvo vykrádá zemi od nerostných surovin? Prý se snaží když vytěží nějakou surovinu, vyrovnat to snad plynem. Ale aby vyrovnali obrovské množství ropy co vytěžili za víc něž sto let. To se asi nepovede. Co myslíte?

  Další informace


 • Jakou má historii bungee jumping? Kde a kdy asi vznikl?

  Nejspíš víte, že Bungee Jumping jako sport vznikl právě na Novém Zélandu. Ale co už asi nevíte, je to, že se tak stalo právě v období této krize, někdy kolem roku 1833. Maorové ve své vrozené hravosti a se smyslem pro zábavu totiž zrovna hledali nový iniciační obřad. Tedy obřad, po kterém by mohli být dospívající mládenci prohlášeni za muže.Podle první, poněkud primitivní verze měl takovýto adept vylézt bez jakékoliv pomoci a vybavení až do koruny nejvyšší borovice (cca 18 metrů), čímž by projevil dostatek odvahy a fyzické síly. To se ale zakrátko ukázalo příliš jednoduché a na obtíž přibyla i žádost adolescentů o příslušející sexuální život. Proto velekněží odhlasovali novou proceduru. Mělo jí být sjetí úseku divoké řeky s pomocí krátké, ze dřeva vydlabané desky (jednalo se mimochodem o předchůdce dnes populárního River Surfingu).

  Další informace


 • Pozorujeme-li dalekohledem planety sluneční soustavy, vidíme je v aktuálním čase, nebo jak vypadaly před nějakou dobou?

  ...dobou?

  Další informace


  Planety co mají dvě hvězdy (slunce)?

  Existují planety, které mají dvě hvězdy (slunce). Schválně píšu hvězdy, jelikož Slunce má pouze planeta Země.Pokud by však měla Země dvě hvězdy-Slunce a druhou, znamenalo by to, že by byl den delší?

  Další informace


  Má voda s octem jiný povrchový napětí než čistá voda?

  otázka vychází z faktu, že v pasti na octomilky (což je sklenice s vodou a balsamikovým octem, přetažená děrovanou potravinovou fólií), mně lapený oktomilky už třetím dnem šlapou vodu a těší se dobrému zdraví, což mi sice nijak nevadí, ale zajímalo by mě, kdybych v tý kyselině vymáchal prst od mejdla, jestli by potom šli ke dnu hned po kontaktu s hladinou, pánč některý se mi od hladiny odrážej a proces lapení se tím zbytečně protahuje a jestli právě to kyselý jim náhodou nezajišťuje ten plavecký nadstandard a jak jej eventuálně vyrušit.

  Další informace


  Jaká je celková hmotnost planety vč.?

  Dloooooouhou dobu mi vrtá hlavou zda má planeta stejnou hmotnost celou dobu a nebo ne a to třeba tím že vyskočím (jak jsem ve vzduchu,země váží o to míň) a mám v této teorii pravdu ? vyskočím li do vzduchu a nijak nepůsobím na zemi,odlehčil jsem ji ? nebo když jsem v atmosféře (či jak se tomu nadává) tak na ni působím stejně ? Zzajímalo by mě jak je to třeba se srážkami.. jak je ten koloběh.. tak to musí přece taky měnit hmotnost planety ne ? Děkuji za všechny teorie a odpovědi :)

  Další informace


  Jak se jmenují nejvýznamnější vrásnění v historii naší planety?

  Prosím o alespoň jedno či dvě v Paleozoiku (Prvohorách), Mezozoiku (Druhohorách)a Kenozoiku (Třetihorách).

  Další informace


  Do jaké výšky dokáže vystoupat nafukovací balónek plněný heliem?

  Nedávno proběhla informace o experimentu amaterských meteorologů, kteří vypustili sami balon plněný heliem do výše cca 35 km. Při tom prováděli fotografování. Balon v této výši praskl a pouzdro s fotoaparátem spadlo na padáku zpět na zem. Našli ho podle poziční vysílačky 80 km od místa vypuštění.Jinak teoreticky tak vysoko, dokud platí a uplatňuje se Archimédův zákon.Pokud objem vytlačené atmosféry je lehčí než daný objem hélia spolu s balonem je konec stoupání.I hélium je těžší než vakuum.

  Další informace


 • Co jsou planety?

  Prosim odpoveste mi na tuto otazka pac ja ji newim dekuji.

  Další informace


 • Opravdu lidé trpí těmito alergiemi?

  1. Alergie na počítačAno, i tahle existuje. Může být způsobená elektromagnetickou hypersenzitivitou, to znamená, že je postižený málo odolný vůči záření z počítače. Nebo také nemusí snášet chemikálii zvanou tryfenyl fosfát, která se nachází na monitorech a v dalších částech počítače. Lidé trpící tímto onemocněním vedou plnohodnotnější život než my všichni ostatní.2. Alergie na cvičení Tou trpí celá redakce. Plus dalších 992 lidí na tomhle světě. Je to docela nebezpečná věc, protože člověk při alergické reakci může upadnout do anafylaktického šoku a taky zemřít. Nejde o to, že by někdo omdlíval při pohledu na rotoped. Jde o kombinaci faktorů. Třeba že si dáte oříšky a jdete cvičit. Potravinový alergen postiženému člověku nic něudělá, ale v kombinaci se cvičením mu způsobí hotové peklo. Potíže s dýchání, zvracení, mdloby... funny-Snoopy-morning-allergic3. Alergie na zimuŘíká vám něco syndrom FCAS? Je to zkratka Familial Cold Autoinflammatory Syndrome. Tělo tedy extrémně reaguje na zimu tím, že vyloučí více histaminu, než je potřeba. To se na vás projeví vyrážkou, svěděním, červenáním a otoky. Studená sprcha vám může způsobit i smrt. 4. Alergie na polibky Dokážete si představit svůj život bez líbání? My taky ne. Ale jsou na tomhle světě tací, kteří si jednou provždy musí pusinky odpustit. To proto, že jejich formy potravinových alergií jsou tak těžké, že riskují svůj život každým kontaktem s cizími ústy, potažmo zbytky potravin, které se v cizích ústech nacházejí.5. Alergie na v

  Další informace


 • Z jaké maximální výšky přežije kočka domácí pád, bez zranění?

  Pro kočku je nejnebezpečnější výška kolem 7. patra. :-) Již několikrát jsem slyšel vyprávět o tom, že při pádu kočky z okna to funguje takhle: z určité malé vzdálenosti kočka přežije, je to prostě nízko. Větší výška ji nejspíš zabije, ovšem ještě vyšší zase nikoliv – má již dost času na to, aby se „zabalila“ a připravila na dopad. Působí to sice absurdně, ale nakonec, s padákem také platí, že nižší výška není nutně bezpečnější. Nicméně i tak jsem toto tvrzení pokládal za městskou legendu.Ke svému překvapení jsem však v níže uvedeném zdroji narazil na odkaz na článek z časopisu Nature z roku 1988. Veterináři Whitney a Mehlhaff kočky z okna neházeli, ale ke svým datům se dostali prostě ze záznamů případů, kdy k pádu došlo náhodou. Vyhodnotili pády z 2. až 32. patra (výzkum je z New Yorku) a vyšlo jim, že 90 % koček pád opravdu přežilo. Ještě zajímavější je, že se opravdu potvrdila kritická výška – a to kolem 7. patra, u vyšších pater se pak úmrtnost opět snižovala. :-)Podrobnosti + video pádu kočky : a href"http://www.scienceworld.cz/videaad-kocky-jake-patro-je-kriticke-4769/" rel"nofollow" http://www.scienceworld.cz/ hellip /a Doplňuji:Autor : Pavel Houser

  Další informace