• Doplníte význam rčení? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Doplníte význam rčení?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Doplníte význam rčení?

 • Rčení - jak se to říká?  Další informace


  Proč je pátek zasvěcen bláznům, že vzniklo lidové pořekladlo, či rčení, že Pátek je bláznů svátek ? Jak blázníte ?  Další informace


  Co vystihuje rčení podle nosa poznáš kosa?  Další informace


 • Bližší význam tohoto symbolu.?

  a href"http://fc09.deviantart.net/fs46/f/2009/171/3/b/Behemoth_Logo_by_contaminateddirt.jpg" rel"nofollow" http://fc09.deviantart.net/ hellip /a

  Další informace


 • Ví někdo, co znamená rčení ví,kde čert vejce snese?

  Doplňuji:Není to spíše, že ví o nějaké špatné věci, která se někde stane???

  Další informace


  Jaký má význam rčení : Ať hodí kamenem .. Předem , Děkuju

  Potřebovala jednoduchou krátkou odpověd .. :) Díky

  Další informace


  Jaký je původ a význam jména Hynek? Doplníte příjmení jednoho významného nositele tohoto jména?

  ...tam na své pouti pozdravujte zemi.Ach zemi krásnou, zemi milovanou,kolébku mou i hrob můj, matku mou,vlasť jedinou i v dědictví mi danou,šírou tu zemi, zemi jedinou! Z které básně jsou jeho verše? Kterými slovy báseň končí?

  Další informace


  Doplníte název dramatu, které mělo premiéru 25. 1. 1921? Které slovo slyšeli diváci pooprvé?

  Nové slovo, které se stalo světovým - utopie - drama přeloženo do několika světových jazyků.. Kdo a co zachrání lidstvo před zneužitím techniky?Toto drama byla upraveno jako opera. Nevíte, kdo je zhudebnil, kdy a kde měla opera premiéru?

  Další informace


 • Proč se štěstí přirovnává ke klice? Jaký význam má rčení, pokud někdo řekne: ty máš ale kliku?

  Pokud máte nějaké štěstí, řekne se, že máte kliku.Co však znamená ta klika? Kde toto přirovnání vzniklo? Proč zrovna kliku a ne něco jiného?

  Další informace


  Platíte za některé služby jako mourovatí? Jak je původ a význam tohoto rčení?

  Mourem rozumíme dnes nejčastěji jemné, prachové uhlí vedle toho znamená i „jemnou sazovitou usazeninu ze spáleného dříví nebo uhlí“ atd. Běžné naše etymologické příručky nás poučují, že slovo mour pochází z latinského Maurus, t. j. Maur, podle černé barvy.V negativním smyslu ( platím jako mourovatý - pořád, stále, nekompromisně, bez okolků) lze základ slova MOUR přirovnat i k těžké (např.havířské) práci, vytrpění si nejhoršího, těžkých chvil apod.Od našeho slova chmour třeba odlišit slovo chmura, chmuřiti se, pochmurný, pošmourný.Pokud bych měl tipnout nějaký vhodný opis tohoto výrazu, tak bych zkusil asi:platím jak negr (bez jakékoliv urážky)i slovo mouřenín pochází z tohoto základuvíc me nenapadá :-)))

  Další informace


  Jaký je původ rčení bych bych volal nebo honit bycha? Co je bych?

  Znáte význam tohoto používaného rčení?

  Další informace


  Doplníte správně?

  Zase jsem nakoukl na televizi a tak dávám dotaz, zda správně doplníte i,y?Sveřep_ šakal_ zav_le v_l_ na b_l_ měs_c.Doplňuji:Omlouvám se, burak a href"http://www.peloton.cz/files/images/Palecdol%C5%AF.jpg" rel"nofollow" http://www.peloton.cz/ hellip /a

  Další informace


  Doplníte správně s (s-) nebo z(z-)?

  Včera jsem dostala návrh, abych do vzdělávací linky zařadila procvičování pravopisu.1. -těží v-tává -poostele. 2. Přijde některý den - neděle.3. Přespal u nás - neděle na pondělí. 4. Včely létaly - květu na květ. 5. Nebyl - to promluvit.6. -běh -balil svých pět švestek. 7. Dostal se na -cestí. 8. život ho -máhá. 9. Někdy je celý -mazaný a často i -máčený. 10. -hlédli jsem pěkný film. 11. - vrcholu hory jsme -hlíželi do údolí.Doplňuji:1. Stěží vstává. 2. Přijde s neděle na pondělí (zastaralý tvar). 3. Přespal z pondělí na úterý. 4. Včely létaly z květnu na květ. 5. Nebyl s to promluvit (zastaralý tvar).6. Zběh sbalil 7. Dostal se na scestí. 8. Celý zmazaný a často i zmáčený (smočit - trochu namočit. 9. Zhlédnout film. 10. Shlédnout do údolí.

  Další informace


  Chtěl bych znát vyznam rčení Sám sobě ježek kadeřav děkuji za odpověď

  a href"http://zpravy.org/1/2004/21/Chudozilov.html" rel"nofollow" http://zpravy.org/ hellip /a

  Další informace


  Ale desátého září se strhla po herci Bendovi sháňka. Jaky vyznam tady ma sloveso strhnout se?

  Strhla se nastala, vznikla , propukla sháňka.

  Další informace


 • Doplníte ?

  POHLED NA ŽENU !Pohled ze předu nárys z boku bokorys shora půdorys zespodu ?

  Další informace


  Co znamená slovo psíreň v rčení: Zima jako v psírni?

  Správně psírna - zima, chlad, obvykle ve spojení, které jste uvedla - zima jako v psírně. Jinak v psinci.Souvisí s tím, že se psi chovali v chladném prostředí.Podle SNČ - kolektiv autorůStejně pak v odkazu a href"http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazyuvod-rceni-zima-jak-v-psirne" rel"nofollow" http://www.ptejteseknihovny.cz / hellip /a V hanáckém nářečí se běžně používá. Doplňuji: U našich předků, jako u jiných národů byl pes zvířetem opovrženým, a to uchovalo se až po naše dobyŽivot jako pes uvázaný u boudy vede, kdo je osamocený a opuštěný. a href"http://myslivost.wz.cz/1.pes.html" rel"nofollow" http://myslivost.wz.cz/ hellip /a Pro psa bylo všechno dobré. Stejně jako jeho předek, který žil v přírodě, zdomácnělý pes pobýval na dvoře, v boudě, možná v nějaké kůlně, takže se choval v chladném prostředí. Ani psi zámeckých pánů určitě nepobývali v přetopených místnostech.Psince bývaly spíše u panských sídlech, na hradech a podobně. Byla to vždy, chladná, nevytápěná místnost.

  Další informace


 • Jak vzniklo rčení o nesezdaném páru, že spolu žijí na psí knížku?  Další informace


  Jak si vysvětlit rčení: Nemusíš umět lítat, stačí když v tom umíš chodit?

  Napadají mě dvě verze, ale obě asi nebudou to pravé ořechové.

  Další informace


  This is sooo sick! Může mít toto spojení jiný než negativní význam? Např. když někdo takto vyjádří názor na písničku?

  kupodivu ano, může to naopak znamenat dóóóst dobrý tento význam slova sick má původ ve slangu skateboardistů.Pro mě to je teda taky novina, dík za rozšíření obzorů. Srv. zdroj: a href"http://english.stackexchange.com/questions/75017/origin-of-current-slang-usage-of-the-word-sick-to-mean-great" rel"nofollow" http://english.stackexchange.c om/ hellip /a

  Další informace