• Existuje významový rozdíl mezi pojmy publikace a kniha? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Existuje významový rozdíl mezi pojmy publikace a kniha?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Existuje významový rozdíl mezi pojmy publikace a kniha?

 • Dětská kniha  Další informace


 • Každý má právo na svůj názor??? JE rozdíl mezi názorem a pravdou? Existuje skutečná pravda?

  Dnes je velmi populární výrok, že prý každý má právo na svůj názor. ALE je to pravda??? JAK by vůbec mohly být různé názory rovnocennou pravdou ? Kdyby to tak bylo, pak školství, justice, ... nemají žádný smysl, protože každý si přece může myslet (a podle toho dělat) co chce. Prý nemůžeme znát pravdu, prý každý ma tá svou pravdu . ALE je to tak?? CHcete si za každou cenu držet vlastní názory (tzv. vlastní pravdu ) - a riskovat kruté rozčarování?? Opravdu chcete riskovat, že nejpozději POZDĚ poznáte Pravdu?

  Další informace


  Je stejný rozdíl mezi Bohem a člověkem jako mezi člověkem a zvířetem - otázka pro věřící (myslím postavení)?

  Pokud Bůh čistě hypoteticky existuje, pak je tento rozdíl propastně rozdílný. Zásadní biologický či psychologický rozdíl mezi člověkem a zvířetem ale pořád hledám. Lišíme se opravdu jen v drobných detailech (inteligence), které nám pomohly vybudovat a objevit věci, které zvířata nedokázala. Objevování vesmíru, digitální technologie, a další.Člověk není a nikdy nebyl zvířatům nadřazen. Lišíme se pár věcmi, ale jinak jsme úplně stejní. Vědci už bylo mnohokrát dokázáno, že to, co dělá člověka člověkem bylo prokázáno i u zvířat. Ať už jde o to, že poznáme svůj odraz v zrcadle (tuto schopnost mají i leckteří primáti, krkavcovití nebo delfíni), máme touhou zkoumat a objevovat (kdybych našla jedno nádherné video, hned bych připojila - velký primát zkoumal housenku a pak ji vrátil na původní místo, bylo zcela jasné, že nad ní přemýšlel), máme emoce a sny (majitelé psů si jistě vybaví, jak jejich zvířata projevují radost a jak sebou ve spánku při noční můře škubou), nebo pracujeme s nástroji (to umí opět i krkavcovití, ostatní primáti a další zvířata). Doporučuji mimochodem tohle skvělé video: a href"https://www.stream.cz/slavnedny/10011262-den-kdy-jane-goodallova-zahajila-svuj-vyzkum-simpanzu-14-cervenec " rel"nofollow" https://www.stream.cz/ hellip /a !.Je tedy mezi námi a ostatními zvířaty nějaký zásadní rozdíl? Já myslím, že hlavně štěstí a souhra různých okolností, který náš rozvoj odstartovala.

  Další informace


  Existuje kniha o příběhu vlkodlaka?

  Jako je třeba Dracula - Bram Stoker, Franknstein od Mary Shelly... Tak jestli existuje nějaká slavná knižní podoba příběhu o zrození vlkodlaka?

  Další informace


  Co obsahovala gruntovní kniha?

  podle mého je to předchůdce pozemkových knih,,takže obsahovala údaje o vlastnících pozemků, statků, nemovitostí atd,,,+ další údaje s tím spojené,,,

  Další informace


 • Dá se reklamovat špatně napsaná kniha?

  Třeba kniha podávající buď špatné informace, nebo kniha s pravopisnýma chybama?

  Další informace


 • Rozdíl mezi paměti (PC2 8500 1066MHz vs PC2 6400 800MHz) v čem je rozdíl?  Další informace


  Jaký je rozdíl mezi externím diskem a mezi externím boxem ??

  Očekával bych, že externí disk bude komplet, zatímco box bude krabička s převodníkem a zdrojem, do které strčíš klasický disk a pak z toho teprv budeš mít náhradu za externí disk.

  Další informace


 • Jaký je významový rozdíl mezi značkami Cyklisto, veď kolo a Cyklisto, sesedni z kola?

  Příkazová dopravní značka C14a „Cyklisto, sesedni z kola“, se dává na místa, která mohou být cyklistovi nebezpečná. Umísťují se tedy na úzkých a v nepřehledných úsecích, v tunelech a podchodech nebo v různých osadách a místech, kde by cyklista mohl ohrozit chodce. Policie ČR její respektování vyžaduje. Porušením příkazové značky se osoba dopouští přestupku a hrozí jí pokuta v rozmezí od 1500 Kč do 2500 Kč (v blokovém řízení do 2000 Kč). Jedná se o dopravní značku, jako je jakákoliv jiná. Značka platí v konkrétním úseku. Její konec je označen buď tou samou, ale přeškrtnutou značkou, nebo končí příkaz na další křižovatce. Neznalost jejího významu neomlouvá.Význam je stejný

  Další informace


 • Znáte významový rozdíl mezi slovy protežovat a protěžovat?

  Nejproblematičtější a nejdiskutovanější slova při správném užití v češtině.Doplňuji:1.Protežovat znamená ‚podporovat svým vlivem, prosazovat, chránit, dávat někomu nebo něčemu přednost ke škodě někoho nebo něčeho jiného‘. Slovo je převzato z francouzštiny (protéger), původ má v latině. Latinské protegere (které dobře známe ze slova protekce) znamená ‚chránit‘. Dříve se (podle francouzštiny) užívala i podstatná jména protežér s významem ‚ochránce, přímluvce‘ a protežé ‚chráněnec‘Neustále protežuje svoje kamarády.2. Sloveso protěžovat (se)Dlouhým nesením se stávat těžkým pronášet se.Po několika kilometrech se mi batoh začal nepříjemně protěžovat.potvrzeno ÚJČ AV

  Další informace


  Pokud je možno objednat si něco k jídlu, jídlo existuje, ale pokud si objednáme něco k snědku, existuje i snědek?

  Tedy za předpokladu, že si nebudeme objednávat nic z čeledi chřestovitých.Ad Kepler: Tři významy?V prvním významu se užívá pouze ve spojení k snědku , takže snědek jako takový se neužívá.V druhém významu je to jednoděložná rostlina, což tak nějak vyplývá i z mýho doplnění pod otázkou- čeleď chřestovité )A ten třetí? Prozradíš?

  Další informace


  Která trojice obsahuje pojmy,jež spolu nesouvisí?

  a) Merkur,planina,Bram Stokerb) Venuše,kráter,Božena Němcovác) Měsíc,oceán,Alexander von Humboltd) Mars,sopka,Olymp

  Další informace


  Kde na internetu hledat publikace o hebrejštině, féničtině a jím podobných jazycích?

  Poradíte? Hledám jakékoliv publikace, ať už učebnice jazyka, ať už obyčejné poznámky, slovíčka a jiné věci, abych se mohla něco o těchto jazycích, kulturách a civiliacích dozvědět? -Mohu vám říct, že já osobně znám už tři slova z féničtiny, i když je to poměrně starý vymřelý jazyk, začala jsem se o tyto kultury tak nějak zajímat.Jen tak pro zajímavost:Znáte slovo kvartýr? Byt? Fénická verze tohoto slova je Quart, v překladu znamená město.Další fénické slovo je kupříkladu arkadi, cž je zase zeď. Připomnělo mi to odkaz na arkádovky, tedy dvojrozměrné hry.Ale vůbec si k ničemu nedovedu přirovnávat slovo sünn, což znamená hlava. Teď mě napadlo, že se z tohoto slova mohl odvodit výraz pro slunce, protože v porovnání člověk - planeta nebo příroda by slunce odpovídalo hlavě.Řekněte, začalo vás to taky tak zajímat jako mě?Doplňuji:Díky všem. Nakonec se mi podařilo přeci jen ještě něco najít. a href"http://www.hebreu.org" rel"nofollow" www.hebreu.org /a Je to sice ve francouzštině, ale máme tu překladač google, tak proč toho nevyužít, že? o)

  Další informace


  Je významový rozdíl mezi užitím slov pasák a pastýř, i když obě pojmenování pocházejí od slovesa pásti?

  V dnesni dobe urcite. Kdyz reknete pastyr , kazdy si vybavi louku a ovecky (nebo neco podobneho). Kdyz reknete pasak , kazdy si predstavi spise organizatora prostituce .Presto mate-li asi na mysli synonymum - neni tomu tak, ze pasak pase kozy, pastyr dobytek a baca ovce? Mozna si to ale pletu. (A pak jeste nevim, kam zaradit pastevce .)

  Další informace


  Je tu nějaký zapálený astronom, který by polopaticky mohl vysvětlit pojmy: rektascence, deklinace, sférický rovník atd.?

  polární ustavení. Zkrátka vše, co je potřebné k pozorování noční oblohy. Byl jsem na různých webech, ale moc jsem to z nich nepochopil

  Další informace


  Je nějaký rozdíl mezi pojmy genocida a holocaust? Z výkladu ve wikipedii to chápu jako jedno a to samé.

  Slovo holocaust, které se k nám navzdory často tradovaným pověstem nedostalo přímou cestou z hebrejštiny, ale oklikou z angličtiny, je v anglosaských zemích chápáno jako katastrofa nebo naprosté zničení. Z tohoto pohledu začalo být tamními historiky také uplatňováno na násilné potlačování a rozsáhlou likvidaci, kterou na svých oponentech uplatňovaly úřady nacistického Německa v letech 1933–1945. Zvláště v Evropě bývá sice slovo holocaust někdy zaměňováno se slovem šoa, které označuje tzv. konečné řešení židovské otázky (tedy likvidaci židovského národa). Oproti tomuto termínu však holocaust představuje daleko širší rozsah událostí s řadou různých trpitelů. Slovo genocida je naproti tomu termínem právním a označuje „zločin vyvražďování a vyhlazování příslušníků národních, etnických, náboženských a rasových skupin

  Další informace


  Jaký je významový rozdíl mezi továrnou, fabrikou, výrobnou a kolbenkou?

  Žádný. Všechno jsou to továrny/fabriky/výrobny.Jen ta poslední patřila Kolbenovi.

  Další informace


 • Anglická kniha?

  Dobrý den, včera jsem tady psala otázku, co koupit dceři kVánocům. Zaujaly mě Vaše názory. Asi ji koupím taneční podložku a nějakou tu anglickou knížku a CD od oblíbené zpěvačky. Jen nevím, jakou knížku vybrat v knihkupectví nebo na internetu. Chci aby tomu rozuměla, ale zase aby to nebylo moc snadné. A taky aby ji upoutala. Nemáte nějaký tip na anglickou knihu pro 13ti letou holku? Děkuji ještě jednou! :)

  Další informace


 • Účetnictví, pojmy: Má dáti, dal

  Prosím, najde se tu někdo kdo by dokázal vysvětlit v několika přehledných větách co jsou pojmy má dáti, dal a jak si při učtovací rozvaze tyto dvě slova nějak jednodušše a logicky zařadit, aby v tom člověk neměl zmatek.Děkuji, za pomoc!

  Další informace


  Dobré ráno..jak by jste přiblížili následující pojmy?

  Expozixe na volné plošeExpoxixe na kryté plošeExpozice v tzv. multistánkuDěkuji

  Další informace