• Fluorescence HCl+NaCl - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Fluorescence HCl+NaCl. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Fluorescence HCl+NaCl

  • Mají v Ugandě HCl?



    Další informace


  • Jak se zapíše reakce peroxidu vodíku s jodidem draselným (přiléváme ještě HCl a škrobový maz)?

    Dobrý den, nevíte jaký je zápis chemické reakce H2O2 s KI, když do zkumavky přidáme ještě škrobový maz a HCl? (v kyselém prostředí)Je to reakce 2KI + H2O2 + 2H+ → I2 + 2K+ + H2O?

    Další informace


    chtěl bych se zeptat jak mám provést výpočet pro přípravu 1l 10% roztoku nacl.

    spěchá to moc vám děkuju za odpověď

    Další informace


    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak konkrétně způsobuje smrt nadbytek NaCl v organismu?

    O smrti z důsledku nadbytku kuchyňské soli,nebo prostě soli kamenné a vůbec soli jsem konkrétně nevíám Samozřejmě kornatění atd.ale že by se někdo předávkoval solí a umřel,to asi ne.Zatíží to ledviny,ale zdravý organizmus by měl přebytek soli vyloučit v moči.Vím,že nedostatek soli je nebezpečnější a organizmu škodlivější než její nadbytek.Bavíme se o lidském organizmu.Sůl umíme z těla vyloučit,je to významná složka např.potu.Pokud se sůl zahřeje,zplynatí a je z ní chlor a ten při vdechnutí leptá sliznice.Ale jinak sůl nad zlato,bez soli hůře než s ní....:D

    Další informace


    Jaké je potřebné množství MnO2 a HCL k vytvoření 50 litru chloru ?

    J ake mnozstvi MnO2 a kolik ml 36% HCl o hustote 1,179g/cm3 musi zreagovat, aby vzniklo 50 litru chloru ?

    Další informace


    Rád bych se zeptal, jestli reakce při které HCl reaguje s alobalem v zavřené sklenici zničí sklenici?

    Je-li sklenice opravdu skleněná, tak ne. případný povlak chloridu hlinitého je snadné umýt v jakémkoliv kyselém roztoku. Jeli sklenice poškrábaná AlCl3 se zažere do vrypů

    Další informace


    Šel by doma vyrobit chlorečnan sodný (NaClO3) ze soli (NaCl) elektrolýzou?Jak? Děkuji za od.

    Doplňuji:Já vím jak se průmyslově vyrábí NaClO3. Bohužel, ne každý má doma elektrolyzéry s titanovou anodou, ani asi nemám dostatečně silný zdroj el. Samotný NaClO3 není třasksavina, je pouze ox. činidlo(po zahřátí uvolňuje kyslík.Titan je drahý a nemám ho. Co mám použít místo něj.Jak mám zařídit aby nevznikal jako vedlejší produkt NaCl?

    Další informace


    Jaká je rovnice reakce NH4OH + methyloranž + HCl?

    Jedná se o neutralizaci takže musí při reakci vznikat voda.NH4OH + HCl NH4Cl + H2OMethyloranž je pouze indikátor který změnou barvy z oranžové na žlutozelenou signalizuje dosažení ekvivalentního stavu.

    Další informace


    Elektrolýza NaCL

    1) Co použít jako katodu a co jako anodu? (pokud možno snadno dostupné suroviny)2) Molekuly chloru jsou těžší než vzduch. znamená to že mi uvolněný chlor zůstane v nádobě ve které jsem měl elektrolyt?3) Jaké napětí použít?4) Lze použít potravinářská jodizovaná sůl?Díky

    Další informace


    Poradíte s jednou otázkou z fluorescence podle popisu v jejím doplnění?

    Mám problém s jednou otázkou z fluorescence.Určete, zda dané fluorescenční parametry závisí či nezávisí na koncentraci fluoroforu: Intenzita fluorescence, kvantový výtěžek, tvar emisního spektra, doba života excitovaného stavu. Vím, že intenzita závisí na koncentraci, ale u ostatních si nejsem jistý.Původní neotázkaFluorescence

    Další informace