• Proč má těleso při pádu z větší výšky větší ničivou sílu? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč má těleso při pádu z větší výšky větší ničivou sílu?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč má těleso při pádu z větší výšky větší ničivou sílu?

  • Jakou má hmotnost zadní náprava Pragy V3S?



    Další informace


  • Trouba po vymene telesa vyhazuje jistice



    Další informace


  • Proč mi counter strike před 3 měsíci šel bez sekání dnes jsem si ho stáhnul a při pohybu myší se mi seká?

    Doplňuji:no ono se to seká když pohybuji myší ve hře ale jinak když chodím tak se neseká

    Další informace


    Zpomalení systému při pohybu myší?



    Další informace


  • Mohu v přírodní rezervaci bývalého sopečného tělesa, si kladívkem odlomit kus vyvřelé skály a nechat si ho?

    Neporušují zákon? Ten říká že si nesmíme brát z rezervací živě věci anebo tam něco živého vysazovat. Třeba sběr bobulí a hub je povolen. Ale jak je to s horninami?

    Další informace


    Má policie právo při běžné kont. ptát se odkud a kam mířím, máme snad svobodu pohybu? Mám jim to říc?

    Často mne kontrolují v noci při cestě z práce už mne znají a přesto se ptají. Dost mě to štve.

    Další informace


  • S jakou váhou závaží může člověk plavat a jaké hmotnost už ho stáhne ke dnu?

    Použij Archimedův zákon.

    Další informace


  • Hmotnost jednotlivých molekul? proč? jaké jsou jejich vlastnosti?

    Molekuly

    Další informace


    Kde berou energii molekuly při Brownově pohybu?

    Termodynamická teplotakinetická energie částic. Každá částice se tedy pohybuje. Pokud by byla částice sama, tak by se pohybovala po přímce, ale ona sama není. V jednom metru krychlovém jich je 2.5 x 10^25 25[24nul] částic. Takže se srážejí a tím si předávají svoji energii předávání energie je teplo.A to, že ten pohyb je náhodný je dáno velkým množstvím těch částic a srážek.Pokud by všechny molekuly stály na místě, tak má předmět teplotu absolutní nuly.Takže ty částice tu energii mají ve formě svého pohybu. To, že se spálíš o plotýnku je, že částice plotýnky se pohybují velmi rychle(jsou horké) a narazí do částic tvé ruky, což je rozpohybuje - plotýnka se ochladí a tvoje ruky ohřeje. To jak rychle se ohřeje záleží na druhu částic a struktuře předmětu. Například o kov se spálíš rychle, o dřevo o něco pomaleji a o něco co nevede teplo se nespálíš vůbec ikdyž to bude mít 1000°C (speciální keramiky např.).

    Další informace


    Jak nalézt těžiště u nestejnorodého tělesa ?

    Dobrý den, mám úlohy z fyziky na nalezené těžiště tělesa, ale skoro ani nevím kde začít...Máme čtverec o straně a10cm, ve čtverci je vyříznutý kruh o poloměru 2.5cm a jeho střed leží na ose čtverce, která rozděluje čtverec na dva obdélníky o straně 5 a 10cm. Takže vlastně těžiště původního čtverce a kruhu leží na jedné přímce. Rozdělila jsem si obrazec na dvě těžiště, jedno je ve středu vyříznutého kruhu a druhé je ve středu obdélníka, který vznikl. Dál jsem ale ztracená. Mohl by mě někdo prosím trochu navést ? Děkuji

    Další informace