• Jak dlouho může pacient strávit v ordinaci a kolik by se měl stanovit limit ze zákona?(Viděl jsem 50 minutovou návštěvu) - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak dlouho může pacient strávit v ordinaci a kolik by se měl stanovit limit ze zákona?(Viděl jsem 50 minutovou návštěvu). Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Jak dlouho může pacient strávit v ordinaci a kolik by se měl stanovit limit ze zákona?(Viděl jsem 50 minutovou návštěvu)

 • Uklízíte před tím, než k vám přijde někdo na návštěvu?


  Nejvhodnější doba pro návštěvu magistrátu


  Koho zvete na návštěvu, když upečete?


  Když přijdete někam na návštěvu, zouváte se?


  Jaký pacient jeví jisté známky smrti?


 • Může likvidátor pojišťovny při lehce nabouraném a odřeném autě stanovit škodu jako totálku.


 • Doporučujete strávit dovolenou u Baltského moře ?


 • Kolik se strhává z platu soc. poj. nejvíce nechci procenta je nejaký limit jedná se o plat nad 40tis.

  Sice nechcete vědět PROCENTA, ale bez nich se nedá rozumně odpovědět :-)Z platu 40.000 hrubého bude jen na sociální pojištění odvedeno:2.600 Kč ze zaměstnancovy mzdy (6,5%)10.000 Kč odvede zaměstnavatel ze ´svého´ (25%)Pro tyto odvody existuje strop , a to hrubá roční mzda ve výši cca 1,7 mil.Kč (72 násobek průměrné mzdy)..., pokud by si zaměstnanec za rok vydělal více než 1,7 mil.Kč, tak nad tuto hranici už neplatí žádné pojistné. Vedle sociální pojištění bude z hrubé mzdy 40.000 dále odvedeno:1.800 Kč nemocenské poj., které platí zaměstnanec (4,5%)3.600 Kč nemocenské, které platí zaměstnavatel (9%)6.000 Kč daň z příjmu, kterou platí zaměstnanec (bez daňových zvýhodnění)Takže ze 40.000 Kč mzdy zaměstnanci zůstane cca 30.000 Kč a zaměstnavatel uhradí cca 13.600 Kč.A stát si tak příjde na pěkných cca 24.000 Kč :-(
 • Je vhodný dar pro ženu, která má zálibu v orchideich věnovat orchidei v květináči, když tam jedeme k ni na návštevu?

  Ci je lepsi rezana kytice?
 • Existuje nějaký program na Windows 7, který zaznamená poslední návštěvu počítače???

  Aby jsem věděl kdy jsem navštívil počítač než jsem ho zapnul teď.Doplňuji:Ne, nejde o mě.
 • Když chirurg při operaci dostane křeč nebo mu cukne ruka, řízne skalpelem do srdce a pacient zemře, jak to s ním bude?

  Mávne se nad tím rukou ve smyslu to se občas stane a nebo se z toho budou vyvozovat nějaký důsledky?
  Kdo ví jakou hodnotu může mít kniha Písmo svaté Nového zákona z roku 1872 a kdo by měl zájem o její zakoupení děkuji

  Pozůstalost
  Je nějaká listina, kterou může pacient podepsat, aby byl neprodleně propuštěn z léčby (z nemocnice)??

  Pokud vím, pacient starší 18 let má právo být propuštěn z nemocnice kdy chce, když něco podepíše. Co? Někde jsem slyšel jméno té listiny, tedy vím, že existuje, ale nevím jak se jmenuje. Tak prosím název, díky.
 • Jak často zalévat v zimě muškát? V jaké teplotě by měl přezimovat? Kolik by měl mít při zazimování světla?

  Přečtěte si rady odborníka.
 • Jak stanovit poměr míchání alkoholu?

  Je to otázka čistě matematická, zatím jsem se nad ní nijak zvlášť nezamýšlel, nepochybně bych ji sám rozlouskl, ale řekl jsem si, že ji hodím do placu, třeba někdo přijde s nějakým hodně elegantním řešením.Mám dva alkoholické nápoje: 12% a 50%. V jakém poměru je musím smíchat, aby výsledný alkohol měl 17 %? Je to úloha s konkrétními čísly, ale zajímalo by mě i obecné řešení.P.S. Veškerý obsažený alkohol je ethanol a zcela legálně pořízený! :-)
 • Proč se člověk musí na návštěvu k jasnovidce objednat?

  Doplňuji:ad Očko: Obrovské masy lidí mnohem snáze uvěří lži velké, než malé. (Adolf Hitler)
 • Může člověk pít neomezené množství tekutin, a nebo existuje nějaký maximální doporučený limit?

  Dnes tu padla otázka, kolik tekutin v letních parných dnech vypijeme.Pořád někde čteme, jak je pitný režim důležitý a že pro správný chod organismu je ideální přijmout aspoň 2-3 l tekutin denně. Fajn. Ale existuje i limit maximální?Co když tak moc podlehnu touze žít zdravě, že se každý den donutím vypít 7-8 l, přestože normálně vypiju třeba jen polovinu toho množství... Může mi to uškodit, a nebo je voda natolik blahodárná věc, že prospívá v jakémkoliv množství? :)Doplňuji:Lidičky, proboha - NEBLÁZNĚTE!!!! Kdo řekl, že JÁ piju 7-8 litrů?! :DJá se ptala jen TEORETICKY, můj ty bože!!!!Já si za den vypiju ty svoje 4 litry a jsem ráda, že jsem ráda - víc by mi buď roztrhlo močák, a nebo bych umřela na vyčerpání organismu, jak bych každých 5 minut lítala na WC :DTakže klídek, klídek - OPRAVDU se zajímám jen teoreticky. Ale děkuju za vaše obavy o moje zdraví :)))
  Může se provést celková amputace, aby pacient přežil?

  Doplňuji:Myslím tím případy, kdy je nutné při závažných nemocech amputovat končetiny. Nebo byl znám případ Arona Ralstona, to je americký horolezec, který v roce 2003 spadl do jedné skalní průrvy a nemohl se z ní dostat, ruku mu totiž zavalil kámen a jedinou nadějí, jak se ze skály dostat, bylo osvobodit si ruku. Aron proto vzal kapesní nůž, který měl po ruce, a amputoval si pravé předloktí. Tak jestli je možné zachránit člověka amputací hlavy?
  Kdy má pacient právo reklamovat plastickou operaci?

  Byl jsem na operaci na soukromé klinice a výsledek práce se tak úplně nepovedl. Zjistil jsem na dvou konzultacích u jiných lékařů, že mi můj doktor zvolil špatnou techniku. Navíc mě operoval podruhé asi 14 dní po výkonu a měl mě nechat minimálně 2 měsíce zahojit . Tu se posléze snažil opravit, ale ani napodruhé to nevyšlo moc dobře. Nabídl mi jít k němu potřetí, ale tam já už rozhodně nepůjdu. Tento vztah lze podle mě brát jako službu a mělo by to jít tedy reklamovat ale nevím, jak a co dělat... Neví někdo prosím něco?
  Jak léčit podvrtnutí kotníku? (natažené vazy)

  Zdravím, 29. ledna jsem si při tréninku MMA vyvrtnul kotník. Ještě v ten den jsem byl na vyšetření, na rentgenu a hned další den jsem si jel pro ortézu, kterou jsem nosil 14 dní. Dnes, 6. března, je již kotník docela v pohodě, ale pořád to není ono a trénovat nemůžu. Šel jsem s tím k doktorovi a ten mi řekl, že neexistuje procedura k urychlení léčení, že to může trvat 2 ale i 6 měsíců. Tak se chci zeptat, jestli měl někdo stejný problém a za jak dlouho byl váš kotník kompletně fit a mohli jste se věnovat sportu?