• Jak poznát bolest páteře? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak poznát bolest páteře?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Jak poznát bolest páteře?

 • Jak poznat opravdového zpěváka  Další informace


 • Jak poznat při čtení etikety, že je syntetická barva vhodná na mastné (fermež)?  Další informace


  Jak poznat o jakou odrůdu jahody se jedná?  Další informace


 • Jak poznat, jaký typ iPhonu (4,4S,5, nebo 5S) mám, když v nastavení ten název je přejmenovaný a krabičku na to nemám?  Další informace


  Jak poznat 4K TV  Další informace


 • Jak poznat příjmení ve víceslovných osobních jménech?

  ...pro účely řazení a výběru v databázích. Jak byste řadili a pak hledali podle příjmení jména s předložkou nebo spojkou typu:a) John von Neumann (jako Neumann, John von nebo von Neumann, John ?)b) Anders de la Motte (jako Motte, Anders de la nebo de la Motte, Anders ?)c) David ben Gurion (jako Gurion, David ben nebo ben Gurion, David ?)d) Le Corbusiera (ostatně je to pseudonym) a Vladivojnu La Chia bych tedy s dovolením zařadil pod L Ano, je mi známo, že u narozených do roku 1600 se osobní jména řadí podle křestních jmen, tedy jako celek jméno příjmení predikát (Hynce Ptáček z Pirkštejna), a teprve pak se začíná rozlišovat podle příjmení a trvalá rodová příjmení byla u nás uzákoněna až 1770. Ale jde mi spíš o žijící osoby.

  Další informace


  Jak poznat míru expresivního zabarvení neslušného slova, co je zcela nepřípustný vulgarismus a co obecně akceptovatelné?

  Záleží na tom, v jaké společnosti se pohybujete, zda jste se třeba zastyděl , když jsem slyšel některý výraz. Tedy na citu, míře akceptovatelnosti atd. Např. jak se vám líbí pořady v TV, v nichž se to hemží vulgárními výrazy i vtipy a zda se jim smějete společně s diváky a považujete jako společensky nevhodné?Tzv. sprostá či vulgární slova jsou občas akceptovatelná v úzkém kruhu. Slouží k jakémusi ventilování emocí, ale nemělo by to být pravidelně. Tehdy to jde ospravedlnit, dochází k úlevě.Jako expresívní může působit i slovo, které je mírné , ale intonací se zvyšuje jeho hrubost, agresivita.Za nejhorší vulgarismy se v češtině považují slova, která souvisejí s vylučováním a sexuálními aktivitami, ta jsou tabu.Míra akceptovatelnosti závisí jen a jen na vás, souvisí s tím, co považuje za mravnost. Ta totiž vychází z každého jedince.Mně osobně vadí, když někdo nejen mluví pravidelně vulgárně, bere jako vyscpávku, ale bohužel používá i v písemném projevu, i když písmenko vytečkuje. Tím výraz nezmírní.Pokud je to pravidelně, jde o poruchu, která se nazývá obsendantni koprolálie. Expresívní výraz se dá nahradit eufemismem. V češtině je takových to spojení dost. Např. Kýho výra! U sta hromů!Slušný člověk se vulgarismům vyhýbá, ani dlaždič nemusí mluvit sprostě.Pokud to někdo neumí a veřejně se takto prezentuje, neumí použít slušné výrazy, tak ať jde k šípku .Vše se odvíjí od toho, , kdo a kde slova použije, zda pravidelně, v jakém kontextu atd.

  Další informace


 • Jak poznat jestli mi odešla základová deska nebo zdroj? Nejde spustit.

  hamletovská otázka.. A Hučí?Jestli hučí, bude to deska, jestli po zapnutí ani nepípne, tak to bude zdroj. Hlavně nezapomeň na to že vzádu máš vypínacího dádu, a ten je možná ve stavu -vypnuto-, pokud jsi ho dostal od výrobce, tak to zkus procvaknout.PS: Teď už se ani nedivim, že ti nejde zesílit zvuk pomocí klávesnice. :)

  Další informace


  Jak mám poznat, že jsem porušila autorská práva u obrázku, který jsem stáhla z netu, když to u něj není uvedeno?

  Stáhnout obrázek si můžeš, tím nic neporušuješ. Problém by byl, kdybys ho někde uveřejnila bez souhlasu majitele autorských práv.

  Další informace


 • Jak poznat, jestli vás někdo má opravdu rád, nebo si jen dělá legraci?

  Ahoj. Poslední dobou mám trošku problémy s tím, poznat, jestli to se mnou kluci myslí vážně když říkají, že se mnou chtějí být. Protože nejsem nijak hezká a mám stupidní třídu, jedna parta kluků se domluvila a dala za úkol jednomu z nich, aby předstíral, že se mnou chodí, a jakmile si dáme první pusu, ať mi dá kopačky a tím mě zesměšní před celou třídou. A jak jste mohli uhodnout, přesně to se stalo. Podobná věc se stala mojí kamarádce. Ta měsíc chodila s klukem, ten ji ale pustil k vodě hned po tom, co spolu byli v posteli. Prý chtěl jenom s.., o nic jiného tu nešlo. Je tady něco, podle čeho můžu poznat, jestli mě má kluk vážně rád, nebo mě jen využívá?Děkuji všem...

  Další informace


  Jak poznat jestli se klukovi líbím?

  Určitě jsem pro něj aspoň mini kamarádka.(-:

  Další informace


 • Jak poznat kvalitu moře před dovolenou?

  Rád šnorchluji. Moře je pro mě na dovolené proto důležité. Mořský život je z hlediska šnorchlování dobrý v Egyptě, ale šnorchlovat se dalo dobře i na Mallorce a v Egyptě - bylo tam docela dost života ve vodě. Na Mallorce ryby a v Chorvatsku ve Stanici obří krabi, na Hvaru medůzy...Ovšem mám s tím problém - zatímco kvalitu ubytování jsem schopny na holidaycheck.de nebo tripadvisoru zjistit, nevím, jak zjistit předem informace o kvalitě moře. A to je pro mě zásadní.Neví někdo jak na to? Není třeba nějaké fórum nebo tak něco?Doplňuji: gtna Hvaru medůzy...chobotnice, pardon :)

  Další informace


 • Jak poznat větný důraz a větný přízvuk?

  V souvětí Honzíka měla opravdu ráda a dlouho vyhlížela, kdy už tu bude rozhodněte podle zásad užití větného přízvuku a větného důrazu, na kterých slovech by měl být větný přízvuk a na kterých slovech by bylo možné uplatnit větný důraz.

  Další informace


 • jak dlouho mě budou bolet žebra po operaci páteře? děkuji  Další informace


  Poslední dobou mě píchá na hrudi, nejčastěji kolem levého prsa. Může to být od krční páteře se kterou teď chodím na reha

  může být píchání na hrudi od krční páteře?

  Další informace


  Nevíte někdo prosím, co by mohla znamenat bodavá bolest při močení? Mám strach, bolest je někdy dost silná. Díky.

  Ahoj, chtěla bych Vás poprosit o radu. Je mi 15 a nevím, co bych měla udělat. Asi 3 dny mám problémy při močení. Pociťuji bodavou bolest v pochvě a svědění. Bolest je někdy poměrně silná. Jsem tím vyděšená, nevím, co by se mnou mohlo být. Mámě se to bojím říct, protože je hysterická a hned by to všude vykládala. Děkuji za pomoc, Nikča.

  Další informace


  Kdo přeloží zprávu z vyšetření páteře MRI? Nejdříve vyšetření RTG s nálezem: coxaatrosis l sin II.-III.+ spondyloza L5S1

  Nyní vyšetření MRI páteře, s nálezy: - bederní lordoza přiměřená - zátěžový typ sacra, - incip.osteochondroza L5S1 s redukcí výše disku a přihrocením krycích ploch, - endeplate disease Modik I-II L5-S1Děkuji za přeložení do češtiny.

  Další informace


  Jak poznat spalu nebo spalovou anginu?

  Přes víkend jsme byli v kempu a koupali se v rybníku,Berounce a bazénu,včera jsem zjistila že mám na dolní části rtu ve vnitr pupínky asi nejspíš afty,je jich tam hodně do toho mě hodně bolí v krku,jsem unavená a mám lesklý oči,máma si myslí že to je tý vody jo a na hrudníku,v podpaží na zadkua dole na podbřišku mám všude pupínky,malý červený,nevíte co s tím mám dělat a jestli to je spala nebo spalova angina nebo ne.Doplňuji:Co myslíte že to může bejt,Děkuji za odpovědi.

  Další informace


  Jak na kruté bole bolesti hrudní páteře?

  Špatně se dýchá.

  Další informace


 • Jak poznat, že je ryba březí?

  Přijde mi, že moje rybička druhu Gold Black Molly má oproti samci velké bříško (viz přiložená fotografie), myslíte, že je březí? Či jak se projevuje březost u ryby a jak dále postupovat s plodem a následně mládětem? Děkuji, P.

  Další informace