• Jak se lze zbavit neplatícího nájemce, s nímž byla uzavřena pouze ústní smlouva o pronájmu bytu? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jak se lze zbavit neplatícího nájemce, s nímž byla uzavřena pouze ústní smlouva o pronájmu bytu?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Jak se lze zbavit neplatícího nájemce, s nímž byla uzavřena pouze ústní smlouva o pronájmu bytu?

 • Vzali by jste od nájemníka peníze za nájem+poplatky na rok dopředu? Když Vám to nabízí nájemce?  Další informace


  Přepsání energií na nájemce  Další informace


  Jáké jsou průměrné polatky bytu v pronájmu ? A kolik asi tak dělají zálohy na služby ? Vůbec se v tom nevyznám. Díky  Další informace


 • Je tato smlouva v pořádku? http://www.propravo.cz/smlouvy /smlouva-o-pujcce/  Další informace


 • Uzavřená sluchátka k mobilu  Další informace


 • smlouva o bytu

  S přítelem se chceme vzít, avšak byt který jsme koupili ještě před svatbou je napsán pouze na přítele, jaká smlouva musí být sepsaná a kdy, abych se i vlastníkem stala já. Jak je to potom s dědictvím/ v případě smrti/, já mám sama dvě děti a on tři.

  Další informace


  pronajímám dum,nájemce neplatí včas,co s tím?

  nájemce si sám určil,že mi bude za pronájem dávat stanovenou částku ve smlouvě,nejpozději do každého konce měsíce.nechtěla jsem po něm žádné tři měsíce dopředu,jak se to běžně dělává.první měsíc mi dal nájemné o týden později,dnes mi nájemné nedal,přitom jej měl dát včera.řekl,že mi dá větší část nájemného dnes,zbytek koncem týdne.zatím jej vždy dal,ale zavázal se nejpozději do kone měsíce,a zatím má již podruhé týden skluz.ve smlouvě má uvedeno,že bude dům udržovat čistý a neděje se tak.jak se bránit?ja se nejistila třemi nájmy dopředu,a když mu dám výpověd,vysmívá se,že tam muže být ještě tři měsíce.mužu vypnout elektřinu?nebo jak se mužu bránit?děkuji.Doplňuji:nemužu exekučně na něj,ještě nejsme rozvedeni,a ja mu pomohla,aby měl kde bydlet a podnikat.proto si s tím nevím rady,co mužu a co ne:-(

  Další informace


  povinost najemce odstranit zavady na byte

  v obecnim byte nefungoval kotel na uhli a ikdyz ho vymenili stale to nefunguje uz nekolik let ale oni o tom nechteji uz slyset a nic se dalsi roky neresi .musim topit primotopama a malyma kaminkama ana drivy ale je to strasne .co delat

  Další informace


  je platná smlouva,která je uzavřena bez mého vědomí,podpisu, který někdo zfalšoval a použil číslo již neplatné občanky?

  Samozřejmě, že není.

  Další informace


  Zděděná ústní dohoda

  Budu Vám vyprávět příběh- byli jednou dva sousedi. Jeden z těch sousedů chtěl postavit dílnu. Byly dvě možnosti- buď tu dílnu postavit přímo na hranici pozemku (místo plotu) nebo jí o kus posunout. Druhý soused proti umístění dílny přímo hraničící s pozemkem nic neměl, načež vznikla ústní dohoda mezi oběma sousedy s tím, že ten druhý nebude v blízkosti oné stavby nic dělat, což by mohlo ohrozit nově vzniklou stavbu. A jak šel čas, pán umřel a pozemek převzal jeho jediný syn. Ten začal k dílně navážet bordel a hlínu, což začalo ohrožovat stavbu (zadržování vlhkosti). Soused vlastnící stavbu ho několikrát požádal, aby byla navážka odvezena a připomněl mu dohodu, kterou měl s jeho otcem. Bylo mu odpovězeno, že jemu je jedno, co měl s jeho tátou. Celá věc se bude projednávat úředně a mě proto zajímá- je nějaký zákon, který ustanovuje, že se ústní dohoda dědí?

  Další informace


  V r. 2011 budu podávat daň z pronájmu bytu finančnímu úřadu. Jak se to bude ale danit, když zůstaly dluhy?

  Podnájemník se odstěhoval před termínem neznámo kam, nyní dle výpisu jsem zjistila, že dluží za dva nájmy + veškeré platby s tím spojené. Dále mi volali, že není uhrazen telefon a kabelová televize ajn. Předběžný dluh dělá cca 18000,- Kč a nevím, zda-li peníze od nájemníka dostanu. To se děsím v dubnu vyúčtování, protože doplatek neuhradí. Lze tento dluh odečíst?

  Další informace


  Povinnost nájemce bytu o přiznání nájemného  Další informace


  Může být nájemce mladší 18 let?

  Jedná se o nájemce bytu. Je mu 17 let, pracuje na HPP. 18 let bude mít za 4 měsíce.

  Další informace


  Koupě bytu od SJM a rezervační smlouva

  V čem je rozdíl, pokud chci koupit byt od manželů (SJM)? Myslím tím v kupní smlouvě, rezervační smlouvě, smlouvě budoucí? Bude se to lišit pouze tím, že budou všude podepsaní oba? Nebo je potřeba nějaký speciální dokument? A v rezervační smlouvě bude kolik podpisů, když je to přes realitku? Díky moc za odpověď! (doufám že už se někdo neptal, ale nenašla jsem to)

  Další informace


  Kam se obrátit, když dostávám mzdu se zpožděním?

  dobrý večer, mam problém, že dostavám mzdu se zpožděním. Kam se obrátit? Děkuji, Hr.Původní neotázkamzdu nedostávám již opět smlouva uzavřena na dobu neurčitou jak postupovat a či a jak mohu od smlouvy odstoupit

  Další informace


  Jak dostat pritelkyni z bytu ma umne trvali pobit smlouva najemni zni na mne dik honza

  Nechte si někým -kdo ovládá základy gramatiky- sepsat výpověď nájemní smlouvy a expřítelkyni tam nechejte vlastnímu osudu.hezký den

  Další informace


  Co má obsahovat smlouva mezi sousedy, aby byla právně platná ?

  Dovolili jsme sousedům, aby si přes naši zahradu položili odpadní rouru do obecní kanalizace s tím, že pokud budeme někdy v budoucnu chtít na tomto pozemku stavět (na konci zahrady je stavební místo), umožní nám bezplatně se napojit na tuto jejich kanalizaci. Taktéž jsme se zatím ústně dohodli o společném užívání a udržování studny, která je na obou pozemcích.Chtěla bych však toto vše ošetřit i písemně, tak aby to bylo právně platné pro nás i pro případné další majitele. Co všechno musí tato sousedská smlouva obsahovat a jaké musí mít právní náležitosti, aby v případě komplikací obstála v právním sporu ?

  Další informace


  Co dělat, když nájemce nechce dát/vypsat doklad o zaplacení nájemného?

  Když jsem na bytě v pronájmu a nájemce si chce (asi) ulevit od daní a má požadavek placení nájemného v hotovosti a bez potvrzení (což v nájemní smlouvě uvedeno nebylo). Ale bez potvrzení mi firma neposkytne příspěvek na náklady s bydlením. Děkuji za pomoc.

  Další informace


 • Co všechno se ukáže v alkohol testeru?Rumové pralinky,ústní voda,sirup proti kašli?

  Máte doma někdo tester a vyzkoušel ho na takové možnosti?

  Další informace


 • Je lepší ústní voda Listerin Total Care nebo G.U.M. PAROEX a proč ?

  Záleží na tom, co od ústní vody očekáváte?!Plak se stále a spolehlivě dobře odstraní i mechanicky :).Ústní vody především velký byznys.Silné ústní vody (Listerine) pozabíjejí (vymlátí) veškeré bakterie dutiny ústní, tedy i ty prospěšné :(.Pokud si dobře vzpomínám, v testech vyšla např. slušně i tato: Lidl Dentalux Mouthwash X-tra Mint.Listerine býval karcinogení (varování od zubní lékařky)....V oboru nyní nepracuji, kontakt s lékařkou již nemám.

  Další informace