• Jaká je souvislost mezi IQ a znalostí cizích jazyků? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaká je souvislost mezi IQ a znalostí cizích jazyků?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaká je souvislost mezi IQ a znalostí cizích jazyků?

  • jsem povinen poskytnout své znalosti a dovednosti bez nároku na odměnu v případě nějaké větší katastrofy?



    Další informace


    Zvedani cizich cisel(policie)



    Další informace


    Sčítalo se i v cizích zemích, nebo jen u nás?



    Další informace


    Jak napsat knihu? Používání cizích křestních jmen a jiné věci.



    Další informace


  • Tramvaje, metro, vlaky... mohly by jet po cizích kolejích?



    Další informace


  • jak probíhá test filmových znalostí na csfd.cz?

    Už je to dlouho co jsem ho dělal, ale byly tam otázky na herce, režiséry, žánry a podobně. Dokonce i na teorii filmu, prostě pakárna, ale když ho neuděláš, tak se nic neděje, stačí když pošleš pomovi 5 svých komentářů a von ti to normálně schválí.Aspon za mě to tak bejvalo, já taky proletěl :)

    Další informace


  • Má sedlina v buráčku souvislost s vyzrálostí nebo kvalitou?

    Měla jsem letos ode dvou vinařů a byly velké rozdíly v množství.Díky.

    Další informace


  • Neznáte souvislost mezi Wagnerovým Parsifalem, Bernhardtem a Dvorským alias mesiášem Parsifalem Imanuelem?

    Je opravdu Jan Dietrich Dvorský hlavou imanuelitů a přitahuje stále pozornost svými kouzly ? Neznáte nějaký zdroj s podrobnostmi?

    Další informace


    Je správně, když česká média u cizích příjmení ženského rodu na jejich konec stále přidávají ová?



    Další informace


    Dopisy do cizích zemí.

    Jak se nazývá to, když si dopisuji studenti se studenty v jiných zemí. Funguje to tak že ve škole rozdají adresy třeba studentů v Anglii a dopisují si, aby si procvičili Angličtinu a třeba si udělali nové kamarády.

    Další informace


  • Má italské BVLGARI nějakou souvislost s Bulharskem?

    Značky a ochranné známky.

    Další informace


  • Rozdíl v pojmech údaj, znalosti, informace, data v informatice



    Další informace


    Je nějaký program na blokování cizích IP adres?

    Ahoj, existuje neco, cim bych zakazal cizi IP adresu? Diky.

    Další informace


  • Jaká znáte slova z jiných jazyků, která znějí jako česká sprostá slova?

    Po přečtení této jakož i podobných otázek by se Honza Komenský asi zbláznil od radosti. Gratuluji.

    Další informace


  • Sklonovani cizich nazvu



    Další informace


    Nevěděli by ste o nějaké práci v Rakousku bez znalosti jazyka?

    Jde o to, že by chtěl taťka dělat v Rakousku ale neumí německy, dřív tam prý dělal a německy uměl ale asi se mu to vykouřilo z hlavy, nevíte kde sehnat práci v Rakousku blízko Znojma? (někde u hranic)

    Další informace


    Je převzato víc cizích slov z latiny nebo z řečtiny?

    P. Hauser uvádi, že víc slov poskytla češtině přímo latina. Totiž řecká slova se do češtiny dostala nejen přímo, ale prostřednictvím latiny, stejně tak jako do jiných jazyků a pak teprve k nám. Takže to neníí jednoznačné.V průběhu svého vývoje přejímala čeština slova z různých jazyků, zpočátku nejvíce z latiny (např. cyklus, republika, student, univerzita) a řečtiny (demokracie, hyperbola). Výrazy latinské a řecké se k nám dostávají v podstatě stále, přestože latina je dnes již mrtvým jazykem. Důvodem je skutečnost, že z těchto klasických jazyků přejímaly slova i jiné moderní jazyky, přizpůsobily si je a dnes se k nám tyto výrazy dostávají zprostředkovaně např. z angličtiny, francouzštiny apod. Také celé terminologie některých vědních oborů jsou více či méně založeny na latině (např. lékařství nebo farmacie) i řečtině (matematika, geometrie, psychologie). Totéž platí i u jiných jazyků, např. italštiny (klasická hudba, výrazy jako např. moderato, legato, adagio, piano) nebo francouzštiny (výrazy z oblasti módy – manžeta, fazóna, flanel gastronomie – paštika, želatina umění – impresionismus, rokoko a baletu – arabeska, pirueta). Z němčiny přejala čeština ve svém vývoji mnoho slov, pojmenovávajících i věci týkající se každodenního života (např. haléř, helma, mince, plotna, punčocha).Knižní zdroj: P. Hauser Nauka o slovní zásobě.

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi testem všeobecných znalostí a testem všeobecných studijních přepokladů? Děkuji za odpověď.

    Test všeobecných znalostí se zaměřuje na znalosti ze současného dění u nás i ve světě, z kultury, ze sportu, z politiky atd. Člověk získá přehled čtením knih a novin, sledováním zpráv apod.Kde test studijních předpokladů uchazeče testuje, jaké ma logické myšlení, schopnost dedukce, schopnost učit se, což se do určité míry dá natrénovat procvičováním testů na to zaměřených.Doplňuji:studjiní předpoklady: a href"http://www.scio.cz/onlinetesty/demo.asp" rel"nofollow" http://www.scio.cz/ hellip /a všeobecný přehled: a href"http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/vseobecny-prehled/" rel"nofollow" http://testy.nanic.cz/ hellip /a

    Další informace


    Jaká vysoká škola se hodí pro PC maniaka se znalostí angličtiny?

    Zdravím, sháním vysokou školu. Studuji obor automatizace na průmyslové škole a vím, že tímto směrem dál nechci. Vždy jsem měl blízko k počítačům a tak i vysokou školu sháním přes PC (:D). Od malička jsem na počítačích jako magor, když je potřeba jakákoliv softwarová pomoc, přátelé vždy vyhledávají mě (někdy i hardwarovou). Moje znalost angličtiny je na nadprůměrné úrovni a nikdy jsem z ní neměl ani dvojku. Tam to ale končí, na většinu manuální práce jsem úplnej blbec, jsem neschopnej se učit, avšak když je potřeba, zaberu... a jsem úplně marný naučit se něco, co mě nebaví. Na VŠ jsem ale ochotný zabrat 1000x víc. Celý život spoléhám na svoje logické myšlení a zatím mi to vychází. Programování kolem mě jen prošlo a ani nevím, jestli by mě bavilo. Uvažoval jsem třeba o povolání správce sítě, ale nevím nevím. Jakou byste mi doporučili vysokou školu? Jaký obor? Děkuji moc.

    Další informace


    Jaká je souvislost mezi seizmickou a vulkanickou činností a kontinentálním driftem?

    Kontinentální drift vzniká v důsledku pohybu litosferických desek odsouváním se od sebe díky tvorbě nového magmatu ve středooceánských hřbetech, kde tuhne a odtlačuje desky od sebe. Když se pak na kontaktu jedna deska podsouvá pod druhou (subdukce), horniny na dně desky se pak za obrovských teplot a tlaku natavují a horké plyny s magmatem vytlačováním stoupají skrze desku k povrchu, kde se podle tlaku a viskozity magmaty buďto vylijí či explodují, čímž vznikají vulkanická pohoří. Vulkanismus je pak dále doprovázen seismickými procesy.Vulkány ale nemusí nutně vznikat na okrajích litosferických desek, lze je také spatřit ve formě tzv. hot spots veprostřed pohybujících se desek, kde se natavené magma pomalu vytlačuje a tvoří gigantická vulkanická pohoří během vulkanické činnosti (Havajské ostrovy jsou názorným příkladem). Při pohledu na Havaj je zjevné, že ostrovy zakrývají obrovské vypálené vulkány (Mauna Kea 10 205 m: a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Mauna_Kea)" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a .

    Další informace