• Jaké dva prvky nesou jméno po českých vědcích? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaké dva prvky nesou jméno po českých vědcích?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaké dva prvky nesou jméno po českých vědcích?

  • Utkvělo mi v paměti jméno Árjabhata. Říká vám něco toto jméno ?



    Další informace


    Ide na GTA V pro ps3 hra pro dva hráče že se připojí do konzole druhý ovladač a oba dva hráči budou hrát.



    Další informace


  • Které auto mělo jako první všechny ovládací prvky tak, jak je známe dnes? (Spojka-brzda-plyn, startér na klíček, volant)



    Další informace


    Jak se kupují místenky u Českých drah?



    Další informace


  • Existují ještě odpočívadla na českých dálnicích?



    Další informace


  • Je baby lips od maybelline dostupný normálně v českých drogeriích??

    Jako třeba rossmann nebo dm, předem díky za odpověď :-)

    Další informace


  • Jestli se nepletu,tak tradiční jméno českých knížat,z jehož nositelů první byl bratrovrah se nazývá Vladimír.Pletu se?

    Buď to je Svatoslav nebo Vladimír.Nevím-co myslíte vy?

    Další informace


    Jak se jmenuje kniha/slovník českých sprostých slov ze středověku. Asi před deseti lety jsem ji viděla v antikvariátu.

    Formát asi A4, asi 3cm tlustá.

    Další informace


  • word 2007 - ovládací prvky - seznam(vypsání hodnoty)



    Další informace


    Kde se dají stáhnout nějaké dokumenty o českých horách a pohořích?

    Může být i video na YouTube, díky za odpovědi.

    Další informace


    Facebook-jméno.Když si chci změnit jméno tak to píše.(V popisu)



    Další informace


  • Mohu si v České Republice změnit jméno, ale s tím, že to nové jméno není oficiálně uznané?

    Koukala jsem se na seznam jmen uznaných v ČR, ale to, které bych chtěla, tam není, přesto mi mamka říkala, že v Rusku, odkud pochází, je to úplně normální jméno.Doplňuji:eh, onlouvám se, nemyslela jsem to tak, že je má matka z Ruska, ale to jméno! :-Domlouvám se

    Další informace


  • Na jaké straně bude kotel českých při zápase Finsko - Česko.Na MS 2011 v hokeji. Dík.A prosím řekněte mi to nědko!!!!!!!

    Já ti odpovím, jako před chvílí. Lístky se dají koupit on-line a tam i zjistíš, kde je kotel a kde jsou volná místa.to Terryl, já jsem psala, ale on si to maže,,,Nevím proč své otázky mažeš a pak je zase vkládáš.!!!!!!!!!!!!!! A taky umím vykřičníky!!!!!!!!!!!!

    Další informace


  • Šlo by dát do papíru prvky které by reagovali na světlo v kopírkách/skenerech, že by zběleli a nedali se tak zkopírovat

    text a obrázek vytištěný na papíru ?Třeba v každé učebnici a knize obecně, je že je zakázáno kopírování, ale ve škole nám fotokopie z knih dávali jako na běžícím pásu :-)

    Další informace


    Proč má Mlok skvrnitý binomické jméno Salamandra salamandra, když je čeleďi Salamandridae čili jméno není čeleď/ rod?

    Viz: a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Mlok_skvrnit%C3%BD" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a Obr: a href"https:/ixabay.com/cs/mlok-skvrnit%C3%BD-je%C5%A1t%C4%9Brka-p%C5%99%C3%ADrody-734776/" rel"nofollow" https:/ixabay.com/ hellip /a

    Další informace


    Je čirou náhodou, že v českých slovech muž a žena je v každým žet?

    Otázka je v kategorii Jazyky..Náhoda neexistuje, má to tak být. Každá příčina má následek. V češtině např. pravidla pro změny hlásek.Co na to etymologové?muž - mužatka, mužnět, zmužnět, vzmužit se. atd.Všeslsvanské slovo - polsky mąż, rusky muž ‘manžel’ (jinak spíš mužčína), staroslověnsky mǫžь. Psl. mǫžь je pokračováním ie. *mangi͡o-, jež je odvozeninou příbuznou s *manu-, které je v gót. manna, něm. Mann, angl. man i sti. mánu- ‘muž, člověk’.Další etymologizace ne zcela jistá, obvykle se spojuje s *men- ‘myslet’, tedy myslící bytost. žena - ženskost, ženství, ženit (se),ženatý, atd..Všesl. - p.żona, r. žená, stsl.žena. Psl. *žena je příbuzné se stperským genna, gót. qino, stangl. cwene tv., cwēn ‘královna’ (odtud angl. queen tv.), stir. ben ‘žena’, alb. zonjë ‘paní’, ř. gynē̺ ‘žena, paní’, arm. kin, per. zan, sti. j͘áni-, toch. B śana tv., východiskem je ie. *gu̯enā (a další příbuzné podoby) ‘žena, paní’.J. Rejzek Etymologický slovníkKdyž srovnáte, tak vidíte, že výraz muž je všeslovanský, kdežto slovo žena je rozšířené ve více jazycích a má i jiný původ.Muž - indoevropské koncové g se změnilo v ž . Žena - genna - g se na začátku změnilo v ž .Změna souhlásek g v ž proběhla podle zákonitosti vývoje češtiny. Když Bůh stvořil svět, tak existoval jen člověk Adam, nikoliv muž. Eva byla vlastní jméno Živa.Až teprve po překladech z hebrejštiny se objevilo slovo muž a žena, která byla bible dodána, protože při stvoření světa tato slova neexistovala.

    Další informace


    Je možno podle českých pravidel napsat adjektivum 1953-stránkový?

    ... nebo tu číslovku musím jak blbec vypsat celou slovy? (tisícdevítisettřiapadesátistr ánkový, ani nevím, jestli to mám vůbec správně ) gt

    Další informace


  • Co znamenají tyto prvky v mapě?

    Mám na mysli dvě souběžné přerušované čáry, které spojují zhruba ve směru sever-jih Starou cestu a Hustopolnou cestu. V jiné lokalitě mám to samé v místě, kde je opravdu podzemní štola, ale zda to platí i tady, to si nejsem jistý. Legendu jsem nenašel. a href"http://mapy.geology.cz/GISViewer/?mapProjectId1 extent-762238.812073429,-1049401.9229527,-761191.679104163,-1048613.8228765 cultureInfocs-CZ" rel"nofollow" http://mapy.geology.cz/ hellip /a Doplňuji:Není tady žádný žádný znalec kartograf?

    Další informace


  • Knihy o penězích, mincích, historii českých zemí

    Dobrý den chci se zeptat zda někdo neznáte názvy knih o numismatice, penězích, mincích, platidlech, historii Česka (s výskytem článků o chudobě nebo bohatství, mincovní právo, těžba drahých kovů, zákoníky související s měnou...) Též budu vděčná za nějaké šikovné stránky na internetu, kromě p-numismatika.cz (ty znám). Všem děkuji za odpovědi.

    Další informace


    Kdo si vzal Tetu od Kroka ze starých českých pověstí?

    Teta byla svobodná.Informace z pořadu Toulky českou minulostí.

    Další informace