• Které je asi nejkratší celé české jméno? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Které je asi nejkratší celé české jméno?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Které je asi nejkratší celé české jméno?

 • Jaké jméno se vám z uvedených líbí nejvíc? (Asi se vám nebudou moc zamlouvat, ale mě se líbí ^^)


  Jaké jméno máte nejraději?


  Jaké je teď nejlíbivější jméno chlapečka a holčičky?


  Jaké je nejvýše položené české město s počtem obyvatel od 10 000 nahoru?


 • Kolik se platí za převod u České spořitelny,když převádim peníze také do české spořitelny.Děkuju za odpověď

  Vždyť to musí být ve výpisu,ale jinak se podívat na sazebník a tam se dozvíš vše!
 • Nejkratší zpěv v Superstar

  Ahoj, mohl by mi sem někdo dát odkaz na video, kde je vyhlášení zpěváků kteří zpívali nejkratší dobu (než je porotci přerušili)? Přípomínám VIDEO, nechci to napsaný.Děkuju
 • Na jakem letisti na svete bych stala nejkratsi dobu ...,

  aby kolem me prosel obcan z kazde zeme na zemekouli? A jak bych tam musela stat asi tak dlouho ? A budu chtit fotku pasu, toho cloveka a jeho podpis ..., a muzou me v kazdem state na zemekouli zavrit do blazince ?-iv-
 • Nemohu mít asi žádného kluka.. Nevim čím to je.. Asi si všichni myslejí, že jsem hnusná... Děkuju za odpovědi))

  Nemohu mít asi žádného kluka.. Nevim čím to je.. Asi si všichni myslejí, že jsem hnusná.. Poraďte co mám dělat? Děkuju za odpovědi))
  Jak asi vznikl první parfém a jak asi voněl?

  Dá se třeba koupit?Doplňuji:děkuji
 • Který president z celého světa měl rekordně nejkratší funkční období a proč?

  Pedro Lascuráin, 34. prezident Mexika, 19. února 1913. Sloužil méně než hodinu, různé zdroje říkají od 15 do 56 minut. Probíhal státní převrat. Lascuráin byl ministr zahraničí. Revolucionáři přinutili prezidenta i všechny ostatní, kteří byli v řadě nástupnictví před ním, odstoupit. Lascuráin se tak stal prezidentem, jmenoval vůdce převratu ministrem vnitra (což je další pozice v řadě nástupnictví) a rezignoval.
 • Jaké výrobky jsou typicky české?

  Kamarádka jede na delší dobu do ciziny a chtěla bych ji udělat radost a koupit ji typicky české věci, aby na nás nezapomněla. Poradíte nějaké takové věci?:) (neměly by být zas až tak drahé, jde spíše o recesi/vtípek)
 • Jaké informace o mně získá řadový policista, když si moje jméno vyhledá v databázi?

  Bavily jsme se s kolegyní o tom, co o českém občanovi může zjistit česká policie v rámci jejich databáze. My dvě naštěstí nemáme co skrývat, takže je nám to víceméně jedno, ale tahle otázka nás zaujala.Je nám podle určitých indicií jasné, že zjistí vše, co má český občan na občance. Tedy fotografii, trvalé bydliště, rodné číslo apod.Nevíte ale, jestli mají informací víc? Například co jsem vystudovala, kde mimo ČR jsem cestovala a podobné informace?Díky.
 • Jaké NEOBVYKLE jméno at uz ceske nebo ne se vám líbí?

  Prosím o jakekoliv NEOBVYKLE jméno pro holku i kluka. Spis cizí. Moc děkuju:)
  Dobrý den,dali jsme synovi jmeno Michal a rádi bychom věděli z jakého státu toto jméno pochází.Víme,že je hebrejského pů


 • Jaká je nejkratší vzdálenost mezi řekami Labe a Morava?

  Doplňuji:(z jednoho bodu do druhého v km)
  Jak vzniklo slovo šik jako šik oblek, tedy asi přídavné jméno?

  K šik obleku se vztahuje:1.šik - původně pravopisně chic i v češtině hovorové - vkusný, společensky bezvadný. Z fr. chic tv. (případně přes něm. schick) a to zase přejato přes dněm. z něm.d. Schick‘správnost, přiměřenost’ od schicken.Přídavné jméno nesklonné, může být i příslovce - vkusně, bezvadně.. Stejně tak podstatné jméno šik vkusnost, elegance, ladnost.2. šik - podst. jm. - ze slovenštiny, tam z maď. - falešné zlato n. stříbro, pozlátko takže i oblek může být v tomto směru šik - jen pozlátko, něco falešného ...3. šik - -příslovce - přísl. šikmo, napříč - základ - z němčiny - schiec - i takový může být oblek - šikmo, napříč střižený. -Poslední význam:4. šik - řada vojáků, pořádek vojenský, z něm. - doložené od 14. století - ze střhn. schick - způsob místo, kde je něco uspořádáno’, schicken ‘působit, pořádat, připravovatTakže jak uvádí Rejzek, šik 1 i šik 4 mají společný německý základ schicken.Etymologické slovníky
  Dobry den, jaky vyznam ma jmeno panyrek, matousek a lavers a z jake zeme pochazi? dekuji

  1. Příjmení Matoušek je odvozené od křestního jména Matouš + přípona -ek. Jméno Matouš je mužské křestní jméno hebrejského původu. Pochází ze jména Matithjáh, jehož význam je „boží dar .2. Panýrek - panýr + přípona -ek. Původ je trochu složitější. Paneer (panýr). Původ indický. Jde o pojmenování sýra (podobá se tofu).Nebo v Uzbekistanu je město Panir - třeba za nějaké války se k nám dostal voják z této oblasti a zanechal potomka. Nevím.Totiž moje sousedka měla dítě s gruzínským vojákem, který u nás také bojoval.Jazyková obměna dala panýr. Druhá varianta se jeví jako pravděpodobnější.Třetí příjmení se pokusím vyhledat a pak doplním.Doplňuji:3. La Ver(na) - Laverna: žen. m. starofrancúzskeho pôvodu, s významom baza, bieza. (člen la)La Vernon - jazykovou úpravou Laver-s: muž. m., ktoré bolo pôvodne priezviskom francúzskej aristokratickej rodiny a význam sa vysvetľuje, ako miesto bazového (biezového) lesíka, bazový lesík.Zjavuje sa len v XIX. st., kedy Francúzi oprašujú priezviská starých (vyvraždených) rodín a začínajú ich používať, ako osobné mená.Z Francie se dostalo k námPodle slovenského etymologického slovníku.
 • Jaké jsou české servery na sdílení obrázků


 • Který tvor má nejkratší spánek a naopak který nejdelší?

  Žraloka bych nepočítal, protože ten musí i při spánku plout, jinak by se udusil, protože mu musí neustále protékat voda přes žábry.Ale zajímalo by mě, jesli zda se vyskytuje na zemi tvor, kterému stačí ke spánku třeba minuta denně a zbytek něco dělá.
  Jaké byste dali jméno černému labradorovi?

  Doplňuji:Zatím ještě nemáme, ale snad zítra, tak se tady dohadujeme na jméně. Jasně že je doma bez Žanetky smutno, tak proto.