• Jaké jsou významové rozdíly mezi slovy zlořád, zlosyn, zloduch a zloun? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaké jsou významové rozdíly mezi slovy zlořád, zlosyn, zloduch a zloun?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaké jsou významové rozdíly mezi slovy zlořád, zlosyn, zloduch a zloun?

  • Kdyz se rika, ze skolni uniformy zborti socialni rozdily mezi detmi, tak...



    Další informace


    Jaké jsou rozdíly mezi ženou a mužem s pohybovými dovednostmi?



    Další informace


  • Jsou nějaké rozdíly v nehodovosti mezi zeměmi kde se jezdí vlevo a zeměmi kde se jezdí na pravé straně?



    Další informace


  • Jaké jsou rozdíly mezi umělým a keramickým (původním) kabřincem?



    Další informace


  • Jaké jsou rozdíly mezi plasmovou TV a LCD TV?



    Další informace


  • Jaké jsou rozdíly v pořadech Černé ovce a Občanské judo?

    V obou se myslím řeší podobné věci, ale třeba tam jsou některé větší rozdíly. O to jestli se oba pořady třeba už nevysílají mi ani tak nejde, protože se může případně vrátit repríza.

    Další informace


  • Jaké jsou rozdíly mezi poskokem/sluhou a otrokem?

    Sluha - výraz spisovný, ve významu 2 zastaralý1. člověk najatý k osobní obsluze: pán a sluha zámecký, vojenský sluha2. dř. pomocný zaměstnanec úřadu ap.: obecní, redakční sluha Poskok - životné podst. jm. x poskok - malý skok1. hanlivý . kdo dělá někomu sluhu, pomocníka (v práci ap.): dělat p-a přen. přisluhovač: monopolisté a jejich p-ové v parlamentě2. drobný bezkřídlý hmyz pohybující se skoky zool. rod Isotoma, Folsomia aj.: p. měnlivý p. škodlivý Otrok - spisovný výraz - spojený s nesvobodou - 1..1. bezprávný člověk jsoucí ve vlastnictví druhého: obchod, trh s otroky černí otroci vzpoura otroků2. člověk zcela podřízený, závislý, ovládaný, nevolní otroci kapitálu expr. otrok své vášněVýznamy k ověření a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovootrok" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a Užití slov záeží na kontextu a na době použití. Původní významy se užívají i přeneseně v současnosti.Sluha je/byl ten, kdo sloužil/slouží svému pánovi, otrok je/byl ten, nad nímž pán měl/má právo života a smrti.V minulosti si pán domu najal nějakého muže a ten ho potom podle jeho pokynů zastupoval, pomáhal kolem domu, zkrátka sloužil. Byl za to placený. Byla to práce jako každá jiná a ten, kdo se osvědčil, vydržel i roky, když oba byli spokojení.

    Další informace


  • Proměnné C++ - jaké jsou rozdíly



    Další informace


    Jaké jsou rozdíly v DK a CZ klávesnici?

    Viděli jste někdo dánskou klávesnici? Jaký je rozdíl v rozložení kláves oproti české nebo anglické verzi? Česká klávesnice k mému notebooku stojí totiž 3.500 Kč zatímco dánská pouze 1.500 Kč.PS: Jedná se o podsvícenou verzi, takže není možné řešit rozdíly přelepkama.

    Další informace


    2 dotazy (rozdíly mezi procesory a monitory)



    Další informace


  • Proč je babyka mezi vyjmenovanými slovy?

    Polní javor babyka mívá většinou ohnutý pokřivený kmen. Údajně toto pojmenování dostal podle tohoto kmenu, který často připomíná starou ohnutou ženu, tedy babičku. Proč tedy se píše y a ne i jak ve slově babička?

    Další informace


    Je rozdíl mezi slovy krvelačný a krvežíznivý?

    Nejsou to nakonec vlastně významově stejná slova? Nevidím mezi nimi žádný rozdíl.

    Další informace


    Je nějaký rozdíl mezi slovy předvídat a předpokládat?

    Jistá podobnost tady je, ale druhý pojem mi připadá, že je více založen na faktech nebo je myšlen jako podmínka něčeho.předvídat:předpokládat, tušit, očekávat, že něco bude, se stane: p. vývoj p. nebezpečí, nepředvídání překážek předvídal, co bude za sto let to se dalo p. p. spolehlivě počasí předpovídat zákony předvídané ústavou s nimiž se v ní počítápředpokládat:1. (co) mít za to, očekávat s jistotou, že něco je n. nastane: odpověděli mu, jak předpokládal předpokládám, že přijde stalo se něco, co naprosto nepředpokládal není důvod p., že... domnívat se p. (u uchazeče) jisté znalosti předpokládaná spotřeba předpokládané výsledky léčení2. (co, *koho) mít za základ, za podmínku vycházet z něčeho při usuzování jako ze základu, z podmínky, z jistoty: oprávnění užívat státního znaku předpokládá úřední povolení žárlivost předpokládá lásku každá zrada předpokládá zrádce - další studium předpokládá základní znalosti a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovop%C5%99edpokl%C3%A1dat" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a

    Další informace


    Je nějaký rozdíl mezi slovy 'čí' a 'koho'?



    Další informace


    Je nějaká souvislost mezi slovy pako a pakoň a jak tato slova vznikla?

    Pako je nespisovný výraz1, Kdo se hloupě chová, hlupák2. polic. duševně nemocký pchatel nebo vězeň, ale i ten, kdo tak chce působit.Původně duševně nemocný člověk, obv. se vykládá z německého Pack, sebranka - pakáž - nebo od starého pokost - neduh, choroba -J. Rejzek. Pakoň má stejný význam - blbec, hlupák - jde o nadávku.Jde o původ t o původ ze slova pakůň - bez pakoně - pakůň, antilopa gnu, žije v Africe, hlavou podobný býku, hřívou a ocasem koni. Někdy se tato nadávka zaměňuje za kopyto.Tedy nadávku odvozenou od zvířete stejně jako dobytku, bestie. Pa - předpona nepravý + kůň. . původ nejsistý zřejmě z kelštiny, kde byl kůň posvátný.Podle SNČ a href"http://www.rozhlas.cz/regina/slova/_zpravaako 70587" rel"nofollow" http://www.rozhlas.cz/ hellip /a

    Další informace


    Jaký je rozdíl mezi slovy skromný a skrovný?

    skrovný je knižní tvar1. pro něco nepatrného počtem, množstvím, rozsahem vůbec nečetný, nehojný, nevelký, malý2. řidč. prostý, jednoduchý obyčejný, skromný skromný -.1. nemající o sobě přepjaté mínění, nesnažící se nápadně se uplatňovat spokojený s málem nenáročný2. prostý, jednoduchý obyčejnýV bodu 2 jsou to synonyma, jak je to v bodě 1, srovnejte.Pro ověření a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ /a

    Další informace


    Jaké jsou významové a jiné rozdíly mezi slovy grandiózní/monstruózní/monumen tální a velkolepý?



    Další informace


    Jaké jsou rozdíly/spojitosti mezi majuskulním a minuskulním písmem?

    A to si neumíš vygooglit? Majuskule velká písmena (A, B, C atd.), minuskule malá písmena (a, b, c atd.) - to je veškeré kouzlo.

    Další informace


  • Jsou rozdíly mezi složením kuchyňské soli získané těžbou a získané odsolováním ?

    odsolení je elektrochemický proces, tudíž se oddělují přímo atomy (přesněji iony), tudíž je to chemicky čistější .

    Další informace


    Je nějaký rozdíl mezi slovy ambiciózní a cílevědomý?

    Ambiciózní člověk je člověk je ctižádostivý, snaživý, cílevědomý.Jde o synonymí pojmenování. Význam je podobný, podle původních významů jde o to, jaký prostředky chce dotyčný něco získat.Slovo ambice se k nám dostalo z latiny - ve významu ambiciózní člověk, který obchází s žádostí a přesvědčuje ostatní o své dokonalosti.Dnes se takto hodnotí člověk, který má stanovený cíl, talent pro to, aby se soustředil na jednu věc a vykonal ji pořádně. Často se chtějí stát poplárními.Ale často se jejich ambice projevují tím, že ublíží i ostatním.Cílevědomý pak z němčiny - souvisí s anglickým till - až do, do.Takže cílevědomý je ten, kdo má před sebou jasný cíl, je vědomý si svého jednání a postupuje tak, aby vše splnil, i když někdy musí jít oklikou atd.Původ slov J. Rejzek: Etmologický slovníkDnes se už původní významy nerozlišují.1. Ambiciózní člověk má silnou touhu vyniknout, obětovat třeba rodinu kvůli ambicím v zaměstnání2. Cílevědomý člověk plánuje, promýčlí, organizuje čas ,uvědomuj si svůj cíl.,v zpravidla postupuje systematicky, .Jako ctižádostivý pak toužící uplatnit se, vyniknout toužící po cti, uznání, často se stává ambiciózním, který baží po slávě.

    Další informace