• jaký je význam přísloví Kdo má rád husličky, musí dát oči na vidličky a jak vzniklo? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: jaký je význam přísloví Kdo má rád husličky, musí dát oči na vidličky a jak vzniklo?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - jaký je význam přísloví Kdo má rád husličky, musí dát oči na vidličky a jak vzniklo?

  • Význam přísloví Každý chvilku tahá pilku



    Další informace


    Prodávají se ještě vidličky?



    Další informace


  • Kdo má rád Velkou Británii



    Další informace


  • musi se silik. kosicky vymazavat? musi byt na plechu voda?

    Záleží na předpisu, co chcete péci. Dělala bych to stejně, jakobych měla např. litinovou formu, anebo z varného skla. Kouzlo silikonu je hlavně v tom, že je měkký a lépe se vyklápí. Voda na plech třeba v konzervě nebo plecháčku se dává proto, že obecně je cirkulující horký vzduch vlhčí a výsledné pečivo pak vláčnější. Nejvíc to funguje u třených těst a piškotů. Nic tím rozhodně nezkazíte, když jí tam dáte.

    Další informace


    Co znamená přísloví : Ať jsme tlustí na tři prsty

    Doplňuji:led : Teď jsem to vyzkoušel a je to fakt přesně, jak jste psala...!Jo, a pani Růžičková to vlastně taky tak nějak říkala.Tak hold jsem taky sádlonosič...ha ha ha...

    Další informace


  • Prislovi-kam vitr,tam plast.Znate nekoho,na koho prislovi padne jak ulite?

    Ja bohuzel ano,a neni to nicmoc prijemneho.Jak jednat s takovym clovekem?

    Další informace


    Kdo není vlastenec, tak je vlastizrádce, nebo jen nemá rád/neakceptuje život či systém v ČR?

    To je nesmysl. Mezi vlastencem a vlastizrádcem je dost velká škála názorů a postojů. A to pomíjím fakt, že oba názvy jsou relativní.Vlastenec nemusí nutně být spokojený s tím, co se v jeho zemi děje, ale přesto svou zemi miluje a podle svých sil a možností se snaží o její prestyž.Vlastzrádce je definován spíše podle svých činů, než názorů. Vlastzrádce dělá nebo udělal něco, čím svou vlast poškodil.

    Další informace


    Kdo nebo co je plivník a jak vzniklo toto pojmenování?

    Setkali jste se někde s tímto pojmem?

    Další informace


  • Jak udelat mozaiku pres oci na fotce, aby neslo poznat, kdo na ni je? (nejl. v Adobe Photoshop)

    Doplňuji:..ta nabidka mozaiky, co je v AP neni onco..jsou to male ctverecky a nejdou zvetsit na velkou velikost..

    Další informace


  • Fyzické tresty - kdo bije své dítě, tak ho přece nemůže mít rád.

    Já sama mám tři kluky ve věku 9,7,5.let a v životě jsem je já ani můj manžel neuhodili. Jejich dětské nápady si užíváme a bavíme se tím. Proto nechápu své rodiče jak mě mohli bít např. za to když jsem že jsem se zpozdila nebo jsem zakopla a spadla a matka mi dala facku abych měla proč řvát. Rodiče mě totiž pozvali na oslavu víročí. Vůbec nevím proč bych za lidmi kteří na mě vztáhli ruku měla jezdit. Mě by nikdy nenapadlo své syny mlátit za trest. Mě zajímá kde se v člověku vezme ta zlost a jde mlátit ty co má rád. Svého partnera nebo kamarády přece taky nepraštíme když přijde pozdě na schůzku.

    Další informace


  • Máte nějaké informace-jak vzniklo slovo láska? Nebo kdo první řekl miluji tě?

    a href"http://humor.sms.cz/index.php?P_id_kategorie13517 P_souborhumor2%2Findex.php%3F%26akce%3Dinfo%26%26razeni%3Dnejnovejsi%26cat%3Dall%26%26mod%3Dvtipne_obr%26id%3D3921" rel"nofollow" http://humor.sms.cz/ hellip /a -tihle dva to určitě vymysleli

    Další informace


    Jak vzniklo přísloví vytřít zrak?

    Nejde o přísloví, ale rčení. Samozřejmě základem je sloveso vytřít určitým pophybem se důkladně zbavit něco něčeho nežádoucího, otřít, vyčistit něco.Takže vytřít zrak protřít si oči, zbavit se něčeho nežádoucího. i.Přeneseně, pak když někomu někdo vytře zrak, tak na něho vyzraje, někdy ho i ošálí.. Překvapením dotyčný jen zíra .Podle PSJC

    Další informace


    Jak vzniklo přísloví sladký jak cecek?

    Sladký jako cecek – rčení, které se hojně používá v situaci, je-li něco opravdu sladké, až přeslazené. Dá se říct, že když je dítě kojené, tak první období je pro dítě ve znamení sladké chuti.Rčení zřejmě vzniklo jako pojem sladkosti a mateřského symbolu ňader..Cecek je lidové pojmenování pro struk. Opakování souhlásek - zvukomalebné. Původ z cecat sát, podobně cucat, cumlat - také mazlit se.Významy se posunuly a některé se staly i expresívními. Např. nacucat se - hanlivě pro pití alkoholu. Stejně ironicky sladký jako cecek přeslazené.Místy se užívá pojem kozí cecky, cecavky, druh sliv - přenesení významu na slívy, které jsou zřejmě sladké. Je to zřejmě krajové pojmenování, u nás se neužívá, takže neznám.Původ slova cecek ze Machkova Etymologického slovníku.

    Další informace


    Jak vzniklo a odkud pochází přísloví fouká mu pod tašky?Děkuji.

    Neznám v tomto spojení. Našla jsem, že patří do slovníku mládeže ve významu, jiný, ujetý, bláznivý, předvádí se, až hloupý. . .Proti minulosti se význam posunul.Foukat (si) už ve staročeštině - býti pyšný, nadutý, nafukovati se, hráti si na pána. -Fouká pod tašky je metafora na člověka bláznivého na rozdíl od skutečného foukání pod tašky na střeše, což je realita. Řekla bych, že šel někdo s taškou, nesl ji prázdnou, takže když zafoukl vítr, dostal se i pod tašku, pohyboval jí,, mohla třeba spadnout, uletěl, takže ji dotyčný honil, utíkal za ní. Choval se legračně, bláznivě.Taška prázdná stejně jako hlava, člověk se chová bláznivě, je směšný, když honí tašku.Doplňuji:Ještě shrnutí:Když se dostane vítr pod tašky na střeše, může některou shodit, posunout, takže při dešti zateče do domu a vznikne škoda. Něco nahoře chybí ... .Když fouká vítr pod tašku, kterou někdo nese, hlavu mu vítr sice nezničí, snad jen rozcuchá, ale způsob jiné problémy. Např. škodu - odnese dotyčnému přijde o tašku, někdy i s penězi v ní uloženým. Když se za taškou honí, připadá ostatním směšně..Jedna možnost. Vítr je taškář, který krade, ale i odnáší tašky....Z toho plyne, že si dotyčný měl uvědomit, co vítr s lehkou taškou způsobí, způsobí, nepřemýšlel, tudíž mu něco chybělo v hlavě a vznikla škoda stejně jako na opravdové střeše.

    Další informace


    Jak vysvetlit vyznam tohoto prislovi??

    Na každém šprochu pravdy trochu.

    Další informace


    Jak rozumíte africkému přísloví?

    Opice říká, že má velké pysky kvůli tomu, že jinak by byla už příliš krásná.

    Další informace


  • Jak se díváte na přísloví méně je více ??

    U mně dobrý, souhlasím s ním. Nebudeme to porovnávat s ženskými proporcemi (toť pro chlapy tady).

    Další informace


  • Význam přísloví Kdo se směje naposled ten se směje nejlíp

    Před chvíli jsem něco hledala a náhodou narazila na článek o životě kartářky Mlle Lenormand. (Po ní se jmenují karty). Z historie vedu příklad na platnosti přísloví.Mlle Lenormand se stala koncem 18. st.častým hostem pařížských salónů a pohybovala se v bohatých kruzích francouzské společnosti. V jednom z těch salónů se seznámila s Josephine Bauharnais, manželkou Napoleona Bonaparte. Brzo po jejich setkání se stala Mlle Lenormand její pravidelnou rádkyní, od níž se Napoleon následkem neuposlechnutí rady slečny Lenormand odloučil, a tím si začal pomalu připravovat svůj pád. Předpověděla jí, že jednoho dne budou Josephine a její muž Napoleon muset opustit francouzský trůn. Povídá se, že se Napoleon této předpovědi vysmál.Na jeho výsměch slečna Lenormand odpověděla známým příslovím: „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe. Dějiny samy prokázaly, že se známá vědma nemýlila.

    Další informace


    Jak si zapamatovat nejrychleji přísloví, citáty?

    občas se mi líbí nějaká přísloví, citáty a chtěl bych si je zapamatovat ale nikdy si nic nepamatuji. třeba:„Svíce, která vrhá světlo, nemůže to dělat jinak, než že přitom stravuje sama sebe.“Arabské příslovíDoplňuji:bohužel právě zopakovat si to i nahlas několikrát, druhý den znovu mi nepomáhá. neřeknu to přesně protože ta stavba věty je obvykle taková, že já bych to tak neřekl.. Nevím proč si někdo tak výborně pamatuje a já ne :(

    Další informace


    Jak rozumíte Italskému přísloví?

    Kdo oslovi myje hlavu, tratí mýdlo.

    Další informace