• Jaký má původ pojmenování bílý kůň? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký má původ pojmenování bílý kůň?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaký má původ pojmenování bílý kůň?

  • Bílý podpis na černé plátno



    Další informace


  • jak vzniklo pojmenování bohém?

    žít bohémský život?

    Další informace


    Nevíte, odkud se vzalo pojmenování červené barvy a jejích odstínů?

    Např. karmínová, purpurová a šarlatová.

    Další informace


  • Kde seženu bílý nebo modrý korzet?

    žádný sexy oblečky nb tak...jen jednoduchý bílý korzet..nevíte o něčem? díky :))Doplňuji:Nejlépe v Praze nebo Pardubicích....ale budu ráda u za adresu nějakého e-shopu v ČR :))

    Další informace


  • program na hromadné pojmenování a očíslování souborů ve složce



    Další informace


    Odkud a jak vzniklo pojmenování internet?

    Doplňuji:díky omlouvám se už jsem zapoměla na modrou lištu,

    Další informace


    Jak prosím psát nové smajlíky na FACEBOOKU? např. malý bílý obdelníček se srdíčkem uvnitř, nebo kytička apod.

    Možná že je někdo z vás používá, vypadají úplně jako ty nejzákladnějšíDoplňuji:Děkuji za odkaz...tím že to zkopíruju tak je mám, škoda že nejsou normálně na fb k použití

    Další informace


  • Zruseni Firmy s.r.o - Bily Kun (Dluhy)



    Další informace


    Nevíte, jak se jmenoval podvodník 20. st., který prodal např. Bílý dům a sochu Svobody?

    Jak skončil? Stačil si užít peníze?

    Další informace


  • Proč se kráva jmenuje kráva? Odkud pojmenování pochází a jak vzniklo?

    Zjistíme z Rejzkova Etymologického slovníku kráva, kravička, kraví, kravský, kravín, kravinec, kravina.Všeslovanské slovo,. Praslovanské *korva má nejblíže k litevskému slovu .kárvė , , dále je asi příbuzné se starotperským. curwis ‘vůl’, sirwis ‘srnec’, latinským cervus ‘jelen’, vzdáleněji s něm .Hirsch, řeckým keraós‘rohatý’aj.Vše od indoevropského *k̸er-‘roh, výběžek na těle, původní význam tedy byl ‘rohaté zvíře’. Praslovanské. k- místo náležitého s- se vysvětluje keltským vlivem. Možné však je i spojení se staroindickým čarvati ‘přežvykovat.

    Další informace


    Používáte v domácnosti na úklid, praní atd. bílý ocet?

    Jestli ano, tak s jakým úspěchem? Ředěný, či neředěný?

    Další informace


    Není rasistické, že sníh je bílý?

    Není...Zajeď si na Ostravsko (Donbas, Rostov) - abych zmínil ty nejbližší...-)

    Další informace


  • Víte, jaký původ má pojmenování grázl?

    V jedné otázce se objevilo, že tazatelka si není jistá významem slova grázl.Poradíte ji?Doplňuji:Na svou otázku nemohu odpovědět sama. Proto jen doplňuji odpověď.V češtině se dnes jméno Grasel ve tvaru „grázl“ používá jako nadávka pro označení člověka lumpa, lotra, zloděje, násilníka, hrubiána či dokonce vraha.

    Další informace


    Nevíte, kdo měl jako jeden z prvních politický průšvih? Prý po něm zůstalo toto pojmenování...

    Dnes jsou politické aféry na denním pořádku ...Něco jsem ráno zaslechla v rozhlase, ale slyšela jen poslední větu ...Doplňuji:Chudste, děkuji, to by mohlo být ono.

    Další informace


    Nevíte, jak vznikla pojmenování: hospoda, pohostinství, šenk, krčma? Dáváte dýško?

    Konečně opravdu rozumná otázka! :)Šenk a krčma jsou z němčiny (Schenk, Kretscham), pohostinství - to je jasné, od slova pohostit , s hospodou je to složitější, to slovo má pradávné kořeny až ve starověku, blíže viz např. odkaz.Spropitné dávám, ale jen v rozumné až symbolické výši - většinou zaokrouhluji na celé desítky. Podporuji spíš podnik velkou útratou, než zaměstnance velkým spropitným.

    Další informace


    Který výraz používáte pro pojmenování stejné sktuečnosti?

    Dnes jsem poslouchala ČRo pořad O češtině. Bohemista připomněl rozdíly mezi slovy moravskými a českými. Podstatných jmen není mnoho. Z některých jsem vytvořila krátké věty.Prosím o odpověď, který z výrazů používáte, případně znáte. Doplňte, zda jste z Čech či Moravy. Díky.Jako první uvádím moravismy.1. Nosíte gatě a kšandy či kalhoty a šle?2. Máte rádi tvarůžky nebo syrečky, případně pletýnku nebo housku?4. Dáváte si hlt či lok vody?5. Zavazujete si šátek na suk nebo na uzel? Tkaničky u bot na smyčku či na kličku?6. Na stromě jsou silné haluze nebo větve?7. Pořídili si sousedé nové ryny nebo okapy?8. Kupujete si ovoce: víno nebo hrozny?9. Stojíte na dvojáku nebo na štaflích?10. V papírnictví vám nabídnou rýsováčky nebo připínáčky?11. Spadne vám něco na zem nebo na podlahu?Doplňuji:Když se nedaří, co se dařit má …. chybička se vloudila ….Stejně jako nejsou dokonalí lidé, ani žádný dialekt není dokonalý. Každý má své výhody i nevýhody. Důležité je, že se Češi a Moravané domluví. Ale je vdiět, že vzhledem k migraci obyvatel se stírají rozdíly mezi moravismy a čechismy. Nejmoravštější je Drap - neleze jen po moravsky na dvoják, ale po česky na štafle. :-)) Nejčeštější je Děda Louda - jen neuklízí po česky podlahu , ale po moravsky zem. :-))U dalších se prolínají výrazy české i moravské, u vagry pak některé prajské .Děkuji za odpovědi. Odpovědi mě zajímaly, protože již jednou jsem podobnou otázku vložila, ale týkala se jiných výrazů.

    Další informace


    Jaké je správné pojmenování pro tyto jazykové procedury?

    Jak se správně říká jazykovým obměnám, co používáme my co máme špatnou slovní zásobu, kdy místo abychom popsali nějakou věc nebo osobu, tak vzhledem k naší špatný slovní zásobě, kdy si za boha nemůžeme vybavit určitý slovo kterým tu danou osobu chceme popsat, musíme zvolit jiné slovo co nejpodobnější tomu co jsme chtěli původně říct?Dám několik příkladů z vlastní zkušenosti, chci říct ve větě třeba telefon , ale nemůžu si vzpomenout, tak řeknu kalkulačka . Totiž my jsme měli na škole jednoho profesora, a ten měl dost podobnej problém, akorát mu teda bylo o 50 víc, ale to je jedno, každopádně vždycky něco vykládal, ale nemohl si vzpomenout, zasek se, a větu už nikdy nedokončil, takže my sme měli sešit o 60 listech na každé stránce bylo cca 20 vět který končily třema tečkama, no, a já když jsem si všim že začínám taky takhle retardovat, tak jsem vymyslel ten fígl že když si nebudu moct vzpomenout, tak řeknu místo toho něco podobnýho co mě jako první napadne, no a kupodivu to nikoho ani zas tak moc nepohoršuje, a navíc mě maj v určitejch kruzích vtipnýho , každopádně bych chtěl ale vědět, jestli tohle nahrazování slov má v češtině nějaký pojmenování.Třeba jsem chtěl říct nedávano ...(to slovo jsem si nevybavil doteď, každopádně je to nějaký název pro člověka co zahejbá, a plodí děti do cizích rodin bez vědomí těch otců ) a místo toho jsem řekl kukačka nebo jsem chtěl říct že kamarád chodil na chemoterapii a že mu vypelichaly vlasy a místo toho jsem řekl že je z něj pameliš

    Další informace


  • dobrý den, co jsou to obrazná a neobvyklá pojmenování. Děkuju

    Už jste se jednou ptala na básnické prostředky, ty jsou často obrazné, něco najdete i v archívu Odpovědí.V umělecké literatuře (častěji v poezi se užívají obrazná pojmenování týkající se uměleckého obrazu vyjádřeného obrazem, přirovnáním přeneseně, metaforicky atd.Básnické prostředky najdete a href"http://ireferaty.cz/504/4964/Literarni-struktura-basnicke-prostredky-znaky-poezie-a-cleneni-verse" rel"nofollow" http://ireferaty.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Je závadné když už mám rok bílý výtok?

    Ahoj.Už asi rok mám bílý výtok a premenstruační syndrom.Je to závadné?A co to znamená?

    Další informace


  • Bílý dým z výfuku



    Další informace