• Jaký význam má oslovení Ty jeden plantážníku? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Jaký význam má oslovení Ty jeden plantážníku?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Jaký význam má oslovení Ty jeden plantážníku?

  • Oslovení manželů



    Další informace


    Dobrý den, potřebuju poradit jak vzniklo příjmení Nekvinda a jaký má význam.Děkuji



    Další informace


  • Jaký geografický význam má Velká Británie a Irsko ?



    Další informace


  • Mohu si dát do šálku dva pytlíky čaje? Jeden brusinkový a jeden ostropestřec? Nebudou se účinky rušit?

    Nemíchala bych. Užívám bylinkové čaje, ale jsou namíchané jen z jedné, ale mají širší pole působnosti. Vařila bych každý čaj zvlášť a vypila s odstupem.Jinak se zeptejte na jiné stránce, kde je bylinkářská poradna, mají větší zkušenosti s mícháním bylin, které mohou být v jedné směsi.Ostropestřec je čaj na játra, brusinkový na močové cesty.Čtu složení brusinkového čaje - Brusinka obecná - plod (Fructus vřtis idaeae). Růže šipková - plod (Fructus cynosbati), Bňza bělokorá - list (Foliům betulae). Kopřiva dvoudomá - nať (Herba urticae). Přeslička rolni - nať (Herba equiseti). Celík zlatobýl - nať (Herba solidaginis virgaureae) - vše na močové cesty.Těch bylin je zde už dost, takže bych opravdu nemíchala. Ad mosoj,v odkazu, který jste uvedl, jsou namíchané bylinky, které mají podobný účinek na játra a žlučník..Stejně jako v brusinkovém čaji je asi 6 bylinek, ale na močové cesty.Jedině zkušený bylinkář může doporučit, které bylinky jsou do směsi vhodné a v kombinaci účinné.Ale je třeba znát, které bylinky se k sobě hodí, zda je možné k těm uvedeným přidat osstropestřec.

    Další informace


  • Oslovení tchyně.

    Jak jste oslovovali či oslovujete svou tchyni?

    Další informace


    Jaký je význam a původ příjmení Vokáč? Děkuji

    Vokáč - z obecného slova (v)oko - kdysi bylo v češtině tzv. protetické v. Dnes ještě v zůstalo v některých oblastech Přezdívka člověku, který měl velké a nápadné oči.D. Moldanová: Naše příjmeníDoplňuji:Dd Kelt, domníváte se, žese etymoložka Moldanová a její předchůdci mýlí?Oko/voko je slovo praslovanské.Kdyby vzniklo příjmení z latinského slovesa, i když to nepřichází v úvahu, mělo by příjmení docela jiný tvar. :-))Stačí si prostudovat etymologii jazyka, tedy původ slov, příjmení a jejich význam a seznámit s místem, kde žili.

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví? Co všechno víme o Mohamedovi?

    Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře.

    Další informace


  • Nahrávala jsem na diktafon jeden zátah a potřebuji rozdělit řečníky. Jaký jednoduchý prográmek stáhnout? Díky.

    V češtině a zdarma AudaCity a href"http://audacity.sourceforge.net/" rel"nofollow" http://audacity.sourceforge.ne t/ /a

    Další informace


  • podle kdy se používá oslovení ostrava a někdy moravská ostrava?

    částo v novinových článcích se používá název moravská ostrava

    Další informace


  • Jaky vyznam ma slovo prijmeni hnat a stekly a odkud pochazi?

    Hnát - 2 možnosti původu:a) z podst. jména hnát - kloub, kost, úd hnát - stsl. gnat (střněm. knote)b) ze slovesa hnáti - pronásledovati, poháněti - ze stsl. gnati (střněm. laufe, treiben).Steklý - stč. vsteklý, vzteklý, zteklý - zuřivý, divoký. Zápisem do matriky, hláskovými odměnami vznikla podoba Steklý.Podle staročeského slovníkuV odkaze Tamayo na vyhledání příjmení je napsané: Uvedená stránka, na kterou je zde link, už bohužel nefunguje.

    Další informace


  • Správné oslovení prvním pádem

    Já jsem naučený oslovit pátým pádem i v oslovení přijmením (např- pane Klauzi, pane Moravče). Ale dnes všude slyším oslovování v pádu prvním (pane Novák, pane Moravec). Povoluje to už spisovný jazyk český?

    Další informace


    Poradíte,kde se vzalo oslovení vy a my pro jednu osobu?

    My,král,přikazujeme... zajímá mě původ. Děkuji.

    Další informace


    Osahat a ošahat ma jeden a ten samý význam?

    Správné je sloveso osahat., nikoliv ošahat.Zřejmě se někde ošahat užívá jako nářeční výraz. Souhláska š má zřejmě původ v analogií ke šlahat (šlehat), tedy šahat. Objevuje se ještě ve staré češtině.Ale původ sahat souvisí s podst. jménem s označujícím délkovou míru sáh od sahat (vlastně‘co se obsáhne roztaženými pažemi), vysvětluje J. Rejzek v Etymolgickém slovníku.

    Další informace


    Jaký je význam a původ jména Pavla?

    Ženské jméno PavlaPůvod jména latinskýŽenská podoba k Pavel, Pavlín. Paulus znamená malý . Jméno vyjadřovalo nejen vzrůst, ale i oslovení ty moje malá , skromná.

    Další informace


    Jaký je původní význam

    slova pacholek?Chceme-li tak pojmenovat pomocníka, čeledína, tovaryše, proč je stejně pojmenován i darebák,mizera,lump?

    Další informace


    Jaký je původ a význam úsloví Jít do háje?

    podle Encyklopedie slovanských bohů a mýtů slovo háj původně označovalo vydělené místo určené k pobytu mrtvých předků, doslovně místo, kde žijí mrtví (původní výraz gaj). Později přešlo ve výraz svatý háj , nakonec ztratilo sakrální význam a stalo se označením pro malý, řidší les. Zdá se tedy, že posíláme-li někoho do háje, posíláme jej tím zřejmě k mrtvým předkům (neboli mu sdělujeme, že má umřít), což už nepůsobí vůbec mírně a slušně, ale naopak jako nelítostná kletba!

    Další informace


    Jaký je původ a význam příjmení Týma? Děkuji za odpověď

    Wool si dělá zřejmě legraci, případně jen tak střílí .Vaše příjmení Týma pochází z domácké podoby křestního (osobního) jména Timotěj, které je řeckého původu a znamená toho, kdo ctí Boha.Varianty - Týma, Tůma, Tyml apod.Původ příjmení

    Další informace


    Jaky význam má slovní spojeni pytel žrádla?

    Vcera na rekvalifikaci jsem vytahl s batohu(ne z pytle)susenky a rekvalifikant me rekl ze nechce pak videt ten-//-.A pritom jsem to nemel v pytli ale v batohu tak co to teda znamena.

    Další informace


  • Jaký význam má slovo reálné v názvu reálné gymnázium? Jaký je rozdíl mezi obyčejným gymnáziem? Děkuji

    Pro definici musíme jít do minulosti. Podstata škol zůstává stejná, jenže se obměnily např. jazyky či se objevily další předměty.Základní charakteristiky jednotlivých škol:Gymnázium středoškolský vzdělávací ústav, jehož účelem bylo na základě studií historických, spoléhajících hlavně na jazyky (latinu a řečtinu) a klasickou literaturu i přírodní vědy, podávati vzdělání vyšší a zvláště připravovati studenty pro univerzitní studium.Reálné gymnázium středoškolský vzdělávací ústav, který stál mezi klasickým humanistickým gymnáziem a reálnou (dnes odbornou) školou. Studenti měli přírodovědné předměty, menší rozsah latiny než na klasickém gymnáziu, větší počet hodin přírodopisu - převažují přírodovědné předměty.Jinak reálné(ý) ve výrznamu školy pověcná škola .Podle Naší řeči.

    Další informace


    Baví vás stále odpovídat na otázky jaký význam, nebo původ mají příjmení?

    Ne, ale občas se takhle člověk dozví, jak se někteří uživatelé skutečně jmenují. :-) Možná jim začnu místo odpovědí psát informace, které jsem o nich zjistil na internetu.

    Další informace