• jakými prostředky Čapek charakterizuje svoje postavy? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: jakými prostředky Čapek charakterizuje svoje postavy?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - jakými prostředky Čapek charakterizuje svoje postavy?

 • Co všechno může sloužit jako palivo pro všemožné dopravní prostředky?  Další informace


 • Máte někdo zkušenosti s injektážními a hydrobobizačními prostředky proti vlhkosti ?  Další informace


 • Jak se dělá záběr, kde v jeden moment jsou na obrazovce dvě postavy stvárněné jedním hercem?

  Např. dvojrole.

  Další informace


  Jak dopadnou postavy z Večerníčků?

  Určitě si pamatujete na večerníček Mach a Šebestová, kde negativní postavy byly Pažout a Horáček. Je paradox, že Ondřej Pažout je juniorský mistr světa a href"https://sport.idnes.cz/juniorske-mistrovstvi-sveta-sdruzenaru-fpw-/lyzovani.aspx?cA180130_144026_lyzovani_ald" rel"nofollow" https://sport.idnes.cz/ hellip /a , a Michal Horáček kandidoval na prezidenta. Jméno Mach je známé jako Mach 1 a pod u násobku rychlosti zvuku po fyziku Ernstu Machovi a href"https://cs.wikipedia.org/wiki/Ernst_Mach" rel"nofollow" https://cs.wikipedia.org/ hellip /a Bohužel žádná Šebestová osobností v tomto smyslu není, i když nepochybuji, že existují a jsou úspěšné.Takže negativní postavy večerníčků jsou dnes slavné osobnosti a o těch hlavních se nic neví. Je to náhoda? Děkuji.

  Další informace


  Americký herec menší postavy,věk 60-70 let,hodně podobný Eltonu Johnovi,nevíte náhodou?

  Menší postavy?Možná Danny DeVito,ale kdybyste upřesnil v čem hrál...

  Další informace


 • Kdo stál u zrodu hracích karet? Jakými jsou opředeny legendami? Kdy se dostaly k nám?

  Dopátrat se přesného původu karetních her není vůbec jednoduché, spíš by se dalo říct, že je to úkol nesplnitelný. V historických pramenech se nám sice dochovalo značné množství zpráv, ale ty jsou až příliš kusé na to, abychom si mohli udělat jasnou představu o vzniku a pronikání karet do celého světa.Mýty a legendyKarty jsou opředeny mnoha legendami. V některých pramenech je původ prvních karet připisován antickému filozofovi Chilonovi, který prý karetní hru považoval za prostředek zapomenutí chudiny na svou bídu. Na starých evropských kartách je často zobrazován bůh Merkur, jehož darem lidstvu prý karty jsou. Jiná legenda praví, že karetní hra vznikla z dlouhé chvíle při obléhání Tróje, motiv krásné Heleny se však na žádném karetním listu nedochoval. (Není bez zajímavosti, že podobná legenda se traduje i o vzniku hry Dáma, stejně jako hry v kostky.)Počátky karetních her v českých zemíchV českých zemích dosáhly karty pravého rozmachu v době po husitské revoluci, kdy se lidé začínali navracet zpět ke světským zábavám. Na konci 15. století jsou tak hazardní hry jako karty a kostky vedle složitého šachu rozšířeny ve všech vrstvách obyvatelstva - od krále přes šlechtu až po městské či venkovské krčmy. Kněží se proti kartám ostře stavěli, a to jak katoličtí tak i utrakvističtí. V té době se hrají zpravidla jednoduché hry, jako flus, což byla obdoba dnešního oka či kvarteto, zvané strašák.

  Další informace


  Kde najdu nějaké články na téma: Josef Čapek - ilustrace pro děti?

  Hledala jsem všude možně, ale nikde to nemůžu najít. sháním text, ne obrázky.

  Další informace


  Jak se jmenují postavy z řeckých bájí v příběhu, kdy mladík rozhodl dát jablko jedné ze tří nejkrásnějších bohyní?

  Nevzpomínám si na celí příběh, ale bylo to na zeleném hornatém vršku, kde byl mladík a přišli za ním tři dívky s jablkem. Měl dát jablko té nejkrásnější a navždy rozhodnout svůj osud. Jak se jmenovali postavy.

  Další informace


 • Kde nakupují jídlo, prostředky na mytí velké organizace jako psychiatrické léčebny, hotely? V samoobsluze přes ulici?

  ve Velkoobchodních skladech a majís nima uzavřené smlouvy o nákupuzboží na fakturu ..to my nakupujeme v sámoškách aHypermarkech, ale u nás už sámoškunení vidět možná tak na vesnici :)

  Další informace


 • Nemám systémové prostředky  Další informace


 • Máte nebo nosíte u sebe nějaké sebeobranné prostředky ?

  Jo jo, nosím si sebe...-)))

  Další informace


 • Kterými jazyky mluví Tomáš Berdych?

  Tomáš Berdych je slavný český tenista, ale bydlí v Monaku, a proto by mě zajímalo, kterými jazyky umí mluvit.A ještě by mě zajímalo, jaké má kromě tenisu koníčky.

  Další informace


 • Vypovida o nas neco nas hlas ? Charakterizuje nas nejak ? -iv-

  Zajímavá otázka, těžko říct, tak muži mají hlas hrubý , ženy většinou jemný - ale, že by nějak charakterizoval. No, možná charakterizuje nemoc, když např. chraptíme nebo máme rýmu )Něco vědeckého D a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlas" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

  Další informace


  K jakému směru a proudu patřil Karel Čapek?

  •patřil k nejvýznamnějším představitelům demokratického proudu české meziválečné literatury•autor světové prolulosti•prozaik, dramatik, novinář a kritik•považován za klíčovou osobnost vědecko-fantastického a utopistického románu (R.U.R., Válka s mloky, Továrna na absolutno

  Další informace


 • Jaké jsou prostředky sociální komunikace?

  Jaké preferujete?

  Další informace


  Jaké jazykové prostředky používal K.H. Borovský? Děkuji .

  V epigramech užívá hovorvý a lidový jazyk, ironi, parodii, satiru ve formě ukolébavky, modlitby, popěvku.Tyrolské elegie: humor, ironie, satira až sarkasmus. Komicky vyznívají situace i autorův jazyk. Netradiční pojetí elegie, která je spojena s ironií a výsměchem - přechod do satiry. Principy lidové slovesnosti (jednoduchý verš, písňová forma, stylizace do postavy lyrického hrdiny lidových písní),Křest: sv. Vladimíra: lidový nespisovný jazyk, charakter jednoduché písně, jednoduchý verš, vulgarismy, parodie např. latinské modlitby, komično...Král Lávra: lidový humor písňová podoba (jednoduchý rým, čtyřveršová slova), parodie, prostý jazyk, lidová mluva, satirická skladba. Názornost, konkrétnost, vtip.Protože jde o satiry, jimiž Havlíček vyjadřuje íodporu proti násilí a útlaku, formě odpovídá i jeho jazyk.Poznámka:Havlíček je příjmení, takže se nezkracuje Karel Havlíček nebo K. Havlíček Borovský.

  Další informace


  Jaké jazykové prostředky používal Ch. Dickens?

  Obecně se dá říct, že Dickens používá spisovný jazyk, ale objevuje se i lidový jazyk, vulgarismy, slang, často ironie., satira,. Jeho jazyk charakterizuje společenskou příslušnost postav, ale i jejich rozmary. Humor ho odlišuje od francouzských realistů (např. Balzaca).Př.. Kronika Pickwickova klubu: . vtipný jazyk, humor.Oliver Twist:. neutrální spisovný jazyk, slangové výrazy, zlodějský argot.

  Další informace


  Dobrý den, o které jazykové prostředky se jedná (líčení): náš Boubín má šedivou čepičku, v domě dýchal praskot líbezný.

  Dobrý den, o které jazykové prostředky se jedná (líčení): náš Boubín má šedivou čepičku, v domě dýchal praskot líbezný, vlažná tráva, zelené srdce lesa, lampo, dnes při mně stůj, auta zpívala velkou asfaltovou píseň, kočky pijí kočkakolu, kde ruku položil, vyrostl hrozen, stromy si tichounce šeptaly. Předem děkuji!

  Další informace


 • Dobrý den, píši práci na téma eutanázie a kromě barbiturátů a morfia nemohu najít jiné prostředky, jimiž se provádí...

  uvádíte prostředky tzv. aktivní eutanázie. Ještě existuje eutanázie pasivní - nedodávání potřebných léků. Více viz v odkaze, jde sice o příšerný strojový překlad, ale lepší než drátem do voka a href"http://wikipedia.infostar.cz/e/eu/euthanasia.html" rel"nofollow" http://wikipedia.infostar.cz/ hellip /a

  Další informace


 • Jak správně dát prostředky do myčky?  Další informace