• Je lepší si zažádat o nové vyměření výživného nebo si nechat ubohé 2 tisíce?:) - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je lepší si zažádat o nové vyměření výživného nebo si nechat ubohé 2 tisíce?:). Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je lepší si zažádat o nové vyměření výživného nebo si nechat ubohé 2 tisíce?:)

 • Výše výživného  Další informace


 • Vypocet vyzivneho dle tabulek  Další informace


 • Jaký mobil s Androidem pod dva tisíce?  Další informace


 • Notebook za 15-18.5 tisíce  Další informace


  Funguje na Seznam.cz emailu a jemu podobných přeposlání např. tisíce emailů na jinou schránku v rámci zálohy?

  Třeba když do nějaké schránky proudí příliš reklam a spamu a člověk se jí chce zbavit, ale zároveň si chce uchovat hodně jiných emailů, které může hromadně označit a má jich třeba tisíc. Funguje tato operace přesunu mailů z jedné z schránky do jiné spolehlivě? Je to okamžitá akce či se musí nějaký čas čekat, než se data přepošlou?

  Další informace


 • Započítávají se brigády při zvýšení výživného u zletilého dítěte?

  V zásadě ano, míra započtení je na úvaze soudu. Pokud je oprávněným zletilé dítě, je nutné k těmto příjmům přihlížet. Oprávněný tím zároveň prokazuje svoji schopnost se sám živit, byť jen částečně. Jen pro úplnost uvádím, že v případě zletilého dítěte je spravedlivé požadovat výživné od obou rodičů, ne jen od jednoho z nich (zpravidla od toho, který hradil výživné před dosažením zletilosti).

  Další informace


  Vymáhání výživného

  Dobrý den,jsem 8 let rozvedená,býv.manžel neplatí výživné na syna,k dnešnímu dni je dluh 164500,-Kč,ani o syna nejeví sebemenší zájem. Podala jsem několik trestních oznámení,opakovaně dostal podmínku ,nyní je opět ve vyš.vazbě.Už jsem podala i exekuční příkaz,bohužel bývalý legálně nikde nepracuje(ikdyž z něčeho žít musí),na ÚP hlášen není. Jeho rodiče již nežijí,abych mohla výživné požadovat po nich. Mám vůbec ještě nějakou naději domoci se práva? Žiji s přítelem,který platí na 2 děti,momentálně jsem na MD a máme finančně co dělat. Ovšem nejsme na hranici životního min.,tak na pomoc sociálky nárok nemáme. Poraďte mi prosím,děkuji

  Další informace


  Vymáhání dlužného výživného

  Bývalá,nepodala trestní oznámení na Policii,přesto tvrdí že ano, teď mi její druh psal, že mě u nich hledala policie a chtějí mě dát do vazby, což jsem si zjistil,že taky není pravda. Dlužím za tři měsíce 6000,-kč,dostal jsem se do těžké finanční situace,byl jsem bez práce. Vím,že dcera nestrádá. Hned jak dostanu výplatu z práce,kam jsem nyní nastoupil,tak to uhradím. Samotného mě to mrzí,stalo se mi to poprvé za 10 let. Chtěl jsem se zeptat,zda je normální,aby si takhle vymýšleli

  Další informace


  Můžu si nechat vytetovat hákový kříž? Jestli by mě třeba někdo unesl a vytetoval mi to, můžu si to nechat,

  nebo je to bráno, jako propagace rasismu?

  Další informace


  Musí si syn, kterému bude 15 let sám zažádat o Občanský průkaz, nebo to stále řeší OU?

  Pokud vím, musí si žádat sám (v případě, že mu ještě nebylo 15, pak žádá jeho zákonný zástupce).Sebou ať si vezme rodný list, žádost vyplní úředník/ce, syn ji jen podepíše. Na místě bude i pořízena fotka.

  Další informace


  Mam podanou žádost o upravu výživného na již zletileho syna,ten se má písemně vyjádřit,co se do takoveho vyjádření píše?

  Omlouvám se, ale z textu otázky není zřejmé, zda se ptáte z pozice oprávněného (tedy syna) na to, co by mělo obsahovat jeho ´vyjádření´ k podané žádosti... a nebo zda se ptáte z pozice povinného.Rovněž není jasné, jaký záměr sledujete, zda jste na straně povinného nebo oprávněného. V tom se samozřejmě ´vyjádření´ bude lišit.

  Další informace


  Jak zažadat o přechodny pobyt?

  jak mam zažadat o přechodný pobyt? jsem v podnajmu už skoro 3 roky a když jsem majitelce řekla že bych chtela zažadat na cizinecke policii o přechodny pobyt a budu podtřebovat najemni smlouvu řekla že se boji a že mi ji neda. jsem slovenka ale planuji tady zustat. co mam udelat? muzu uvest adresu prechodneho bydliste i bez toho aby ona o tom vedela?nebo jak mam postupovat? dekuji za odpoved Michaela

  Další informace


  Dobrý den. Potřebuji poradit, zda je lepší nechat se u zahraniční firmy zaměstat, nebo zařídit si Živnostenský list.

  Zaměstnání ti poskytuje řadu jistot, ŽL zase svobodu. Nelze jednoznačně odpovědět.

  Další informace


  Do kdy nejdéle mohu zažádat o voličský průkaz pro volbu prezidenta ČR?

  Do 4. 1. to bylo písemně (při posílání poštou).Na místě (městském obvodu) do 9. 1. do asi 16 hod.

  Další informace


  DOBRÝ DEN, SYN UKONČIL SŠ, NEDOSTAL SE VŠ A JDE NA JAZYKOVOU ŠKOLU. JAK JE TO S PLACENÍM VÝŽIVNÉHO? DĚKUJI.

  Zmiňovaná škola téměř jistě nepatří mezi typy škol, které jsou uvedeny v ustanovení § 12/2 zákona o statní sociální podpoře (viz zdroj).Takže se v tomto případě NEBUDE jednato Soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání ...Ale pro 100% jistotu bych se dotázal přímo na zmiňované jazykové škole, o jaký typ školy se jedná. btw. hranici 26 let , jak uvádí ´člověk´, zákon o rodině nezná..., nárok na výživné může mít v odůvodněných případech i student starší 26 let.

  Další informace


 • Má cenu žádat o zvýšení výživného?

  dobrý den, mám dotaz ke zvýšení výživného, jestli to má vůbec cenu. Syn má již 14 let a otec mi na něho platí 3000 kč již od jeho 4 let, domluvit se na zvýšení dobrovolně nechce. Před 10ti lety ještě podnikal, odstěhoval se do jiného města a já o něm nic nevím, co dělá, kde bydlí, živnost má zrušenou. Syna si bere opravdu jen minimálně, ted ho už neviděl asi půl roku :( Mám obavu, že když si zažádám o zvýšení, že mi výživné ještě sníží, kdyby náhodou dělal jen na černo. Poradíte mi? Máte s tím někdo zkušenost? děkuji

  Další informace


  Jak nastavit pravidla placení výživného,nebyl-li příjemcem zletilý syn,ale matka?jsou předchozí platby matce platné?

  Platím na syna výživné po několik let na účet matky. Nebyl s tím žádný problém, ale nyní jsem se dozvěděl, že od doby, kdy je zletilý musím výživné posílat adresně.Pokud změnu nastavím, může mne syn za předchozí placení výživného matce soudně napadnout? Jak situaci řešit? Děkuji

  Další informace


 • Kolik by teoreticky mohlo stát nechat si nahrávky z dovolené nechat přehrát v kině?

  Otázka kterou nelze zodpovědět. Záleží na velikosti kina, na vhodném zařízení a na ochotě provozovatele kina něco takového promítat. Pokud se dohodneš, tak ceny se v takových případech stanovují dohodou.

  Další informace


  Je lepší se s lidmi hádat, nebo je lepší sklonit hlavu a nechat si vynadat?

  Řekněme, že jsou lidé ti i ti. Ale co je lepší? Při prvním si mnohdy znepřátelíme okolí, ale na druhou stranu získáme i nějaký respekt, že si nenecháme vše líbit. Při druhém případě si lidé řeknou, že nejsme tak špatní, když se asi nechceme hádat, ale taky si mohou říct, že to je trotl, tomu můžeme nadávat. Co je tedy lepší? A nepište prosím něco mezi tím .

  Další informace


 • Jak dlouho mám nechat malou myšku, co mám nově, aby se zabydlela?

  Jsem docela zkušený chovatel, ale většina hlodavců, co jsem kdy měla, byla z vlastního chovu, takže si nejsem jistá...Díky

  Další informace