• Je možné vyhodit zaměstnance (u mně na HPP), který je na mateřské a při ní si u mně legálně přivydělává... - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je možné vyhodit zaměstnance (u mně na HPP), který je na mateřské a při ní si u mně legálně přivydělává.... Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je možné vyhodit zaměstnance (u mně na HPP), který je na mateřské a při ní si u mně legálně přivydělává...

 • Nemocenska na Materske  Další informace


 • Přivýdělek při HPP.  Další informace


  Jaké jsou úlevy na daních pro studenty pracující na HPP?

  Pracuji na hlavní pracovní úvazek a zároveň jsem zapsána jako student prezenčního studia. Kdo má zkušenosti s tím, o jakou částku se měsíčně snižuje základ daně z příjmu?

  Další informace


 • návrat do zaměstnání po ukončení mateřské

  Dobrý den, v roce 2005 jsem nastoupila mateřskou, po roce a půl jsem znovu otěhotněla a v roce 2007 jsem porodila 2 dítě a tak se mateřská prodloužila. Letos v květnu mi končí. To znamená, že jsem pět let nebyla v práci. Jak dlouho je povinnen zaměstnavatel držet původní místo? Původní místo je totiž obsazené a zaměstnavatel pro mě jiné nemá. Nechci zaměstnavateli způsobovat potíže. V jaké výši je zaměstnavetel mi povinnen vyplatit odstupné dle zákona?Doplňuji:Z čeho se vypočítá dostupné, pokod před nástupen na mateřskou jsem byla v pracovní neschopnosti ( rizikové těhotenství). A dávky nemocenského pojištění mi hradila OSSZ, jelikož firma je malá organizace.

  Další informace


  Počítá se také odstupné do základu pro výpočet mateřské?

  NE !Odstupné se nezapočítává do:a) průměrného výdělku zjišťovaného pro pracovněprávní účely.b) vyměřovacího základu pro pojistné na sociální zabezpečení ani na zdravotní pojištění.Viz zdroj (článek VI.2.2.1)

  Další informace


  Nastoupila jsem na HPP dne 1. 12. 2015. Mám již po zkušební době?

  Ta je 3 měsíce, ne? Takže máte.

  Další informace


  Může osoba v HPP, vydělavajici plnou mzdu, brát pri tom i invalidní duchod cca 7600kc?

  Není snížena pracovní schopnost!Doplňuji:Takže dělat trismenny provoz,brát 13platy a bonusy a k tomu brát ještě id, tak se mi zda,že se tu obchází zákon jestli se nepletu?

  Další informace


  Mám po mateřské nárok na podporu  Další informace


  Jaké jsou výhody a nevýhody výplat každých 14 dní u DPČ a HPP?

  Zdravím,chtěl bych se zeptat, jak se účtují výplaty rozdělené na více výplatních termínů z hlediska odvodů, daní a slev na poplatníky. Například výplatní termín 16. a 30. listopadu. Také mě zajímá, co je finančně výhodnější - mít 1, nebo více výplatních termínů v měsíci?

  Další informace


  Hpp - VŠ kombinované studium, jak probíhá platba zdravotního pojištění?

  Nastupuji letos na VŠ na kombinovanou formu studia, jelikož nemám práci, platí za mě zdravotní a ostatní stát. Chtěla bych ale nastoupit na HPP, tím pádem za mě začně tyto poplatky platit zaměstnavatel. Má otázka ale zní. Kdyby se něco přihodilo a po pul roce bych z práce odešla, začal by za mě zase platit stát? Když budu stále studovat kombinované studium, a platil to i předtím, než jsem na hpp nastoupila? Nebo bych se musela přihlásit na pracák? Děkuji za odpovědi :).

  Další informace


 • Jaká bude výše mateřské?

  Dobrý den, v květnu mi končí rodičovská dovolená. Její výše je 7600,-Kč (3letá verze). Nyní jsem opět otěhotněla. Porod by měl být na konci října. Proto budu muset jít asi po dobu 4 měsícu do porodu na úřad práce. Jak se bude vypočítávat mateřská dovolená (první půlrok) a jaká částka to asi bude? Vím, že u prvního dítěte to bylo kolem 10-11 tisíc, protože jsem ale předtím byla zaměstnaná. Pomohlo by mi, kdyby jsem se místo úp nechala na ty 4 měsíce třeba zaměstnat u manžela? Měly by ty 4 měsíce nějaký vliv na výpočet mateřské, nebo by to bylo bezpředmětné. Moc děkuji za odpovědi

  Další informace


  Doplatek mateřské

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli když mi vychází mateřská na těch 4290,- jestli mi bude stát doplácet peníze do životního minima. Nebo jak to funguje? Musim vystačit se 4 tisícemi? Děkuji za odpověd Málková

  Další informace


 • Nevíte, jak se dá vyrobit oheň, který nikomu neublíží = oheň, který nepálí?

  Raf bych tim prekvapil jednu osobu, ale nevim jak to mam provest abych nikomu neublizilPůvodní neotázkaDobry den. Zajimalo by mne, jak se da vyrobit ohen ktery nikomu neublizi... Mysli ze se tomu rika ohen ktery nepali UpozorněníPozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

  Další informace


 • Můžu učit ve školce, když mám vystudované pedagogické lyceum?

  Dobrý den, zajímalo by mě, zda můžu učit ve školce, když mám vystudované pedagogické lyceum. Práce v mateřské škole

  Další informace


  Jakou roli hraje Bůh ve výchově podle knížky Informatorium školy mateřské?

  Doplňuji:Knížku jsem samozřejmě četla, tedy nejde o žádné opsání myšlenek ostatních...svůj názor na to mám, chtěla jsem jen slyšet, jaký na to má někdo jiný úhel pohledu..

  Další informace


  Co potřebuji studovat pro práci v mateřské školce?

  Dobrý den, jsem z Havířova a chtěla bych si udělat pedagogické minimum pro práci v mateřské školce. Kde je možnost tohoto studia dálkově? Děkuji Katka B.

  Další informace


 • Co obsahuje mateřské mléko?

  Co vše obsahuje mateřské mléko?O zmrzlinu z mateřského mléka rozšířila v pátek svou nabídku londýnská zmrzlinárna Icecreamists. Porce sice stojí 14 liber (420 korun), ale zakladatel podniku Matt O´Connor věří, že zákazníkům bude i tak chutnat. a href"http://www.novinky.cz/koktejl/226227-v-londyne-prodavaji-zmrzlinu-z-materskeho-mleka.html" rel"nofollow" http://www.novinky.cz/ hellip /a

  Další informace


  Co je mateřské znamínko?

  Pigmentové névy jsou nahloučení pigmentových buněk. Névy samozřejmě mohou být tmavé, jak je běžně známe, ale mohou být i amelanické - pokud neobsahují barvivo, kterému se říká melanin.Pigmentové névy mohou být založeny již během vývoje plodu. Jsou to útvary, které vznikají z určitého embryonálního listu neuroektodermálního založení, to znamená z toho nejzevnějšího listu z kterého se odvíjí kůže, z kterého se odvíjí centrální nervový systém. Předpokládá se, že mají spojení prakticky po celém těle.Pigmentové névy se však také mohou tvořit na kůži až v průběhu života, a to nejčastěji od útlého dětství do dospívání.

  Další informace


  2. Mateřské znaménko

  nemám mateřské znamenko jako pihu.Mám to jako pigmentovou skvrnu.Je to stejné ?Odstranuje se stejně ?

  Další informace


 • Tak jsem chtěla ještě něco tvořit, ale kocourovi se na mně pěkně hoví a já nemám to srdce ho vyhodit. Už mi dřevění nohy

  Taky se pro sví zvířecí miláčky obětujete?Doplňuji:To se nohy těžko masírují, když ti na klíně spokojeně pochrupuje kocour.Ale asi vycítil, že o něm píšu a po 1,5 hod se chtěl jít nacpat. Samo, že za mojí asistence. Když nejdu, sedí u mně, mňouká a packou škrábe, než se zvednu a jdu se podívat, jak mu chutná :-).

  Další informace