• Je povinen zájmový spolek platit daň z nemovitosti? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Je povinen zájmový spolek platit daň z nemovitosti?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Je povinen zájmový spolek platit daň z nemovitosti?

 • Musí mít členové spolku profesák (školení) k řízení vozidel, které ten spolek provozuje?  Další informace


  Eko dan platit?  Další informace


 • Kdo je povinen postavit cestu  Další informace


  Do jakého termínu se musí uhradit daň z nabytí nemovitosti?  Další informace


  Dan z nemovitosti  Další informace


 • Kdo platí daň z prodeje nemovitosti a jak se vypočítá ?  Další informace


  Daň z nemovitosti - jak to je?

  Daň z nemovitosti se platí podle zastavěné plochy. Takže pokud mám barák o ploše 100m2 a obec má stanovenou sazbu 10,-Kč/m2, zaplatím 1000,-Kč.Co když barák zvednu a postavím na podstavec (něco jako na kuří nohu)o rozměrech třeba 2x2m, tedy 4m2? Budu platit jen 40,-Kč?Doplňuji:Ano, mám na mysli podstavec třeba 1-2m vysoký a tudíž by dům stál jen na tomto podstavci. Garáž by tam být nemohla, k hlavním dveřím schody. Ano, ještě ty schody by se dotýkaly země, takže ještě zastavěná plocha schodů. ale stejně by mě zajímalo, když bych se dotýkal země jen těma 4m2, tak jestli bych paltil jen ty 4m nebo celé.

  Další informace


 • Čo je to spolek Šalamoun?

  prosím, vedel by mi niekto povedať, ak sa dá objektívne (ak nie, môžu byť osobné skúsenosti) čo sú zač tí ľudia?

  Další informace


 • nechci platit darovaci dan

  jak dokazat,ze ziji s pritelem ve spolecne domacnocti,i kdyz jsem jeste vdana a on zenaty,ze zijeme rok ve spolecne domacnosti???jeho zena bydli7mesicu jinde.Doplňuji:dodatek-je to priteluv dum,ktery dostal darem pred lety od rodicu,tudiz je to jeho vlastnictvi

  Další informace


  Zaměstnavatel plánuje 18ti směnný provoz.Je povinen mi umožnit každý 2 víkend volný,když mám na víkend děti po rozvodu?

  dle ZP §241 musí zaměstnavatel při zařazování zaměstnanců do služeb přihlížet k potřebám zaměstnanců pečující o dítě. Kdyby se chtěli hádat, tak je zde pečující o dítě a nikoliv zmínka o tom, zda-li dítě má v péči jeden nebo druhý rodič, neboť toto vymezuje zákon o rodině, kdy při péči o dítě máte stejná práva jako vaše bývalá.

  Další informace


  Odhad nemovitosti - před zamýšleným prodejem nemovitosti, a po jeho uskutečnění nový?

  Prý se musí udělat po prodeji do tří měsíců nový?A musí se dělat odhad i při darování?Doplňuji:Děkuji za odpověď.Dům je koupený asi před šesti lety,tak bude lépe pořídit nový odhad.

  Další informace


  Je zaměstnavatel povinen poslat zaměstnance domů, pokud pro něj nemá práci? S kolika % mzdy?

  Dobrý den, pokud zaměstnanci pracují na úkole, zaměstnavatel pro ně nemá práci, je zaměstnavatel povinen poslat zaměstnance domů s kolika % mzdy nebo jim může nařídit dovolenou a jaký poměr? Děkuji

  Další informace


  Je povinen zájmový spolek platit daň z nemovitosti?

  spolek vlastní svoji klubovnu a pozemek je povinen z tohoto zařízení platit daň z nemovitosti? Klubovna slouží výhradně pro potřebu spolku není trvale obývaná.

  Další informace


  Jak zjistit, že je zaplacena daň z prodeje nemovitosti?  Další informace


  JAké jsou podmínky při darování nemovitosti mezi tetou a neteří? Je nutný odahd nemovitosti a jaká se plat daň darovací?

  Vztah mezi tetou a neteří patří dle Daně darovací do 2. skupiny příbuzenské linie - t.j. řada pobočná (synovci, neteře atd.).Dle paragrafu 19 tohoto zákona je 1. a 2. linie příbuzenských převodů majetku od daně darovací osvobozena, pokud se jedná o bezplatné převedení majetku.Pokud zase nebude mít naše politická scéna na něco nedostatek peněz, tak by to tak mělo být i nadále.Z tohoto osvobození vyplývá, že není nutný odborný posudek o ceně nemovitosti. Dar se v tomto případě převádí s nulovou hodnotou. Odhad by se mohl vystavit z důvodu, aby obdarovaná neteř pochopila, jak hodnotného daru se jí ze strany tety dostává (je to však zbytečný výdaj za zpracování znaleckého posudku). Do smlouvy přijde uvést hlavně popis majetku. Skutečná cena daru zde podstatná není.

  Další informace


  DAN Z NEMOVITOSTI SE PLATÍ ZA KAZDY MINULY ROK,NEBO NA ROK DO PREDU??

  Daň z nemovitosti na rok 2012 je splatná do 31.5. 2012. Daňové přiznání se podává do 31. ledna příslušného roku a to pouze jednou když vznikla povinnost platit daň z nemovitosti, podle skutečností platných k 1. lednu příslušného roku. Další daňové přizníní se podává pouze tehdy, pokud nastale změna. Z toho vyplývá že že daň z nemovitosti se platí dopředu vždy nejpozději do 31. 5. příslušného roku.

  Další informace


  Budu platit daň z příjmu v případě prodeje nedávno darované nemovitosti,nebo se platí vždy jen dň z převodu nemovitosti?

  Doplňuji:venkovane,protoze je pritel v jinem meste,rozhodli jsme se nemovitost prodat,a koupit novou v mem meste,kde je vice pracovnich moznosti.TO,JAK SE DOMYSLIS,A SOUDIS LIDI,JE NA POVÁŽENOU!

  Další informace


 • 2 roky jsem osvč.Nyní si chci začít platit nemocenskou,kdy ji budu moci využít?A kolik dostanu,když budu platit 500 měs?

  Za 500 Kč / měs. toho asi moc nedostaneš.Myslím, že by ti to řekl účetní nebo spíše na sociálce.Abys dostal nějakou rozumnou částku, musel bys platit pár tisíc / měs.

  Další informace


 • Je doktor vždy povinen říct pacientovi skutečnou diagnózu i přesto, že by sdělení mohlo pacientovi uškodit či ho omezit?

  Třeba kdyby mu hrozilo riziko těžkých depresí nebo sebevraždy?

  Další informace


 • Co znamená, když mi Dan II. vyskočí na klín a sedí mi tam ? Dan I. to nedělal.

  Chce to, Michale. Chce tě!

  Další informace