• Kde bych mohla zjistit původ příjmení? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kde bych mohla zjistit původ příjmení?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Kde bych mohla zjistit původ příjmení?

 • puvod příjmení Kysela

 • ...je nějaký program na stáhnutí,kde bych si mohla navrhnout interiér popř.naplánovat přibližně celý dům nebo nástavbu?

 • Mohla bych se zaptat Mohla bych se zaptat jaký je rozdíl mezi Qwertz a Qwerty klávesnicí a která je lepší?

  Ahoj z mého samsungu se vymazala aplikace na otevírání medii a fotografii nevíte jak by se mohla se mohla jmenovat?

 • Nevíte kde bych mohla najít názvy filmu o známých osobnostech,např.o Hippokratovi?A kde je možné je jistě stáhnout?
  Napadá mne seriál francouzské televize s pořady, Byl jednou jeden .. život., vesmír, - člověk. A možná v části Byl jednou jeden člověk se v jednom díle hovoří o Periklově době. Možná tam bude o Hippokatovi něco uvedeno. Podotýkám , že je to seriál pro děti, takže tam budou jen základní informace.Byl seriál o napřl L. Pastaurovi a pod.
  21.1 davali na prima cool film mstitel kde bych ho mohla zhlednout? dik
  a href"http://www.filmacek.cz/mstitel/" rel"nofollow" http://www.filmacek.cz/ hellip /a
 • Kde bych mohla najít informace o časopisu Práce ženy?
  Časopis vycházel v minulém století, nevím od kdy a do kdy, tipla bych si, že od 20. let až do 50. a pozděj. Na internetu jsem nic nenašla, kromě prodeje.
 • jaký je puvod príjmení Cerman,Cermanová
  Příjmení Cerman(-ová) je počeštěná varianta příjmení Zehrmann, a to vzniklo ze střhněmeckého zern hodně utrácet za jídlo a pití. Byla to přezdívka žroutovi.D. Moldanová: Naše příjmení
  Zdravím, zajímal by mě vznik a původ příjmení Švajcr.
  Příjmení Švajcr svědčí o tom, že váš předek pocházel ze Švýcarska. Přišel na Slovensko a odtud k mán.Švýcarsko - Švajcar-sko.Naše příjmení.
  Zajímal by mě původ příjmeni Šiktanc. Prosím poradíte?
  V knize Naše příjmení uvádí D. Moldánová toto:Šiktanc – z německého obecného jména Schickentanz kdo řídí tanec.
  Zajímal by mě původ přijmení - Bicenc, nevíte někdo?
  některá příjmení vznikají z křesních jmen a záměnou prvního písmena tak vzniklo zkomolením z Vincenc .....Bicenc
  Jaký je původ příjmení Huňka?
  Jako obvykle. Legrace, legrace - body za nesprávnou odpověď. Kapka aspoň uvedla odkaz, kolik je příjmení u nás.Příjmení Huňka vzniklo podle nářečního pojmenování věci. Huňka je sukno přikrývka, kabát z jednoho kusu sukna zimník halena.Dotyčný něco z těchto věcí nosil hodně často, a proto získal toto příjmení.Doplňuji:Uživatel Quentos odpověděl - vyměňte u za o.Určitě tato odpověď prospěla...Dostal bod od Miroslava a Kupkíny.
 • Původ příjmení Kohout
  Kohout je 100. nejčastější příjmení, které vzniklo z obecného jména kohout, které pojmenovává drůbež.To znamená, že váš předek měl podobné vlastnosti jako kohout. Které to přesně byly, už dnes nikdo nezjistí - mohl být agresívní, čepýřil se, nesnesl soka, nosil pestré oblečení, oblkopoval se houfem ctitelek atd.Přenesený význam kohout vznikl až mnohem později.Zdroj: Naše příjmení ě v. v.
  Nevíte, jak mohlo vzniknout příjmení Bambuch/ová?
  Původní neotázkaPotřebovala bych zjistit význam příjmení Bambuchová
  Dobrý den,zajímal by mě původ příjmení-Crha a Hunkes.Děkuji.
  Crha - z osobního jména Cyril, to z řeckého Kyrlilos pánův.. Zřejmě byl váš předek někomu podřízený ..Hunkes - může pocházet ze slovenské obce Hunkocz .Další možnost -´Uher, Maďar, jako jméno . národní, ze stněm. Hiune Hun,.Nebo z valašského obecného jména hunek část soukenické valchy,.Hun(e)k - es (jednička na hrací kostce) - někdo pracoval s valchou, hrál kostky atd.Výkladů je několik, takže těžko říct. Navíc se liší jednotliví autoři.D. Moldanová, STČ slovník, etymologcký slovník
 • Nevíte původ příjmení Oškera? Byl to můj dědeček.
  Příjmení Oškera pochází ze stč. slovesa oškeřit se zašklebit se, hněvivě vycenit zuby.D. Moldanová: Naše příjmení
 • Kde bych mohla sehnat srozumitelný návod v češtině na BENZÍNOVÝ MOTOR DLE 30?
  Doplňuji:ten rozšířený návod (cca 11 stran)
  Jaký význam a původ má moje příjmení Frátrik?
  Frater bratr se objevuje již ve staročeštině, jinak původ indoevropský - bhrátar. . Latina frater. Stejně i v jiných jazycích.Slovo mělo význam ve stč.,1. bratr, sourozenec mužského pohlaví2. pokrevný příbuzný, zvl. syn otcova bratra, bratranec (od otcova bratra),3. stoupenec Kristova učení, zvl. prvotní stoupenec Krista4. řádový bratr, mnich, kněz5. člen husitské obce6. řemeslník sdružený v cechuTakže dnes těžko říct, který význam se stal základem příjmení.Frátrik je varianta příjmení Fráter - přípona -ík (zřejmě přepisem v matrice -ik) vyjadřuje nositele určité vlastnosti. Druhá možnost, , že příjmení Frátrik nositele ironizovalo.Staročeský a etymologický slovník
  Chtěla bych poradit nějakou internetovou stránku kde bych mohla sledovat nebo stahovat svůj oblíbený seriál
  Muj oblibeny serial Mcleodovy dcery v televizy nestiham a tak bych chtela poradit nejakou stranku kde bych je mohla zdarma sledovat nebo stahovatDekuji
 • Existují nějaké stránky, kde bych si mohla přečíst názory lidí na různé jezdecké tábory?
  V létě bych moc ráda jela na jezdecký tábor. Ještě jsem na žádném nebyla a tak bych si ráda našla nějaké recenze nebo diskuze o jednotlivých jízdárnách, jezdeckých táborech nebo jezdeckých klubech. Chtěla bych si vybrat nějaký kvalitní tábor, se kterým lidé mají už nějaké dobré zkušennosti. Jde mi hlavně o bezpečnost, takže bych ráda nějak zjistila, jestli jsou koně klidní, přiježdění a jací jsou trenéři a tak podobně. Děkuju za rady.