• Kde se stavějí největší hodiny na světě? Ve dne je spatříte na 12 km, v noci na 17, jsou ve výšce 500 m - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kde se stavějí největší hodiny na světě? Ve dne je spatříte na 12 km, v noci na 17, jsou ve výšce 500 m. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Kde se stavějí největší hodiny na světě? Ve dne je spatříte na 12 km, v noci na 17, jsou ve výšce 500 m

  • NASA hledá nové astronauty, musí nový astronauti umět plavat?O tom se v TV nezmiňovali, jen o zdraví, vzdělání, výšce,..



    Další informace


    Kolik procent vražd se odehraje ve dne a kolik procent v noci?



    Další informace


    Jaký je podle vás největší paradox na světě?



    Další informace


    Jaké je největší lidské zlo na světě?



    Další informace


    Co považujete za největší přednosti a největší nedostatky mládí a stáří?



    Další informace


  • Potřebuji se dostat v noci klem 01 hodiny z Florence na letiště. Existuje možnost nepředraženého taxi?



    Další informace


  • Který stát má největší rybolovnou flotilu na světě ?



    Další informace


  • Nevíte, která největší budova na světě byla přemístěna bez jakéhokoliv poškození?

    U nás to byl kostel v Mostě.

    Další informace


    Ktera kniha na svete je nejvetsi, psana rukopisne?

    A kolik na ni muselo padnout zvirat,aby byla napsana?Co myslite kolik vazi, neuveritelnych. . . . . . . kg. Vite?

    Další informace


  • Je ve 3 hodiny v noci údržba Poradny?



    Další informace


  • Co dělají úředníci, když nejsou úřední dny a hodiny ? Stanovuje nějaký zákon, kdy mají být úřední dny a hodiny ?

    Úřední hodiny nestanovuje zákon. Pro orgány státní správy mají podle rozhodnutí vlády č. 595/1995 být nejméně v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, pokud je pracovní den. Obvykle se tato doba považuje za čas, kdy mohou lidé přijít za úředníkem bez předchozího objednání. Na jednání, která naplánovali úředníci, se obvykle zve naopak mimo tyto hodiny. Pojem úředník je příliš široký, takže se těžko řekne, co dělají v jinou dobu. Například zpracovávají žádosti, vedou správní řízení, chodí do terénu, sepisují zprávy, vyřizují korespondenci ... Seznam by mohl být dlouhý a stejně by se na něco zapomenulo.

    Další informace


  • Kde spí světlušky ve dne?

    V trávě, na loukách a okrajích lesů.

    Další informace


    Jak se jmenuje největší vodopád na světě?A kde leží

    Vlož otázku do vyhledávače a máš hned odpověď.

    Další informace


  • Váží stejně 5kilové závaží zvážené na zemi ve výšce 10-15-20-30 km nad zemským povrchem ?

    nie, neváži (viď Newtonove zákony).ale rozdiely pri týchto vzdialenostiach sú malé.Doplňuji:pozor, nepliesť si pojmy hmota (tá sa nemení) a hmotnosť (váha, ta sa mení, vyjadruje v podstate silu, ktorou sú obe telesá [v tomto prípade závažie a Zem] k sebe priťahované).Sila, ktorou sú telesá k sebe priťahované, klesá so štvorcom vzdialenosti (Newton: m1 krát m2 a to celé lomeno l na druhú m1 - závažie, m2 - Zem, l - vzdialenosť medzi nimi).

    Další informace


    Proč jsou hodiny ve dvanáctkové a šedesátkové soustavě? 12 hodin, 60 minut a sekund.

    Proč měříme čas tak, jak měříme.Můžou za to staří Babyloňané a Egypťané, pro něž byla hezkým číslem právě dvanáctka. Den, tedy zjednodušeně řečeno dobu od východu do západu Slunce, proto rozdělili na dvanáct hodin, pak následovalo dalších dvanáct hodin nočních, celkem tedy 24 hodin.Proč zvolili právě dvanáctku?Tak především oproti desítce měla více dělitelů beze zbytku, dala se rozdělit také na tři, čtyři, šest částí, což se ukázalo jako výhodné. Svou roli dost možná hrálo i to, že Měsíc oběhne Zemi zhruba dvanáctkrát za rok. Od Egypťanů toto počítání převzali Řekové a po nich i Římané, kteří dlouho dělení dne na menší části neholdovali, zajímalo je jen poledne vyhlašované konzulovým hlásným slovy: Meridies est! Je poledne! Tím ovšem dvanáctka ještě neměla vyhráno. Středověk se držel kanonického dělení dne podle začátku modliteb, a to na čtyři díly denní vymezené pěti modlitbami: prima, tertia, sexta, nona a vespera. K tomu přistupovaly tři noční modlitby completorium, matutina a laudes celkem tedy šlo o osm úseků. Používalo se také dělení na deset částí dne a byl by v tom poněkud zmatek, kdyby někoho přesnější dělení dne než na dopoledne, odpoledne a noc zajímalo.enesance a rozvoj vědy vyžádaly nejenom sjednocení dělení dne do 24 hodin (resp. dvakrát 12 hodin), ale také jejich rozdělení na menší dílky - minuty a sekundy. Za vynálezce minutové ručičky se obecně považuje švýcarský hodinář Jost Bürgi. Ten první hodiny s minutovou ručičkou sestrojil koncem šestnáctého století

    Další informace


    Až se v budoucnu zvedne hladina oceánů, budou se u všech měst a vesnic měnit údaje o nadmořské výšce?

    Tak ty se mění neustále. Jenom Everest se zvýšil 2 cm.Problém je v tom že obyčejnému člověku je to fuk. Trochu hůře jsou na tom Holanďané.

    Další informace


  • Kdy jsou návštěvní hodiny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové?

    A jsou stejné pro všechny kliniky? Pokud ne, nevíte jak je to na očním oddělení? Hledala jsem to na internetu, ale nenašla..

    Další informace


    Jaké jsou následky, když si člověk rozháže biologické hodiny?

    3směnný provoz.

    Další informace


  • Sousedův pes ve dne spí a v noci štěká. Jak ho udržet přes den vzhůru?

    Napadlo mě dát na zahradu přehravač, které bude z CD přehrávat vysoké frekvence, které slyší pouze psi. Frekvence nebo hlasitost by se měnila, aby to nebylo jednotvárný. Bude to fungovat?

    Další informace


    Kolik andulek se vleze do voliéry o výšce 170 cm, tloušťce 60 cm a délce 70 cm? A stačí pletivo s oky s 2cm průměrem?

    Resp. kolik andulek je vhodné chovat v takovéto voliéře?

    Další informace