• Kde se vzalo švihadlo? Zná někdo jeho historii? A kde se vzal jeho název? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kde se vzalo švihadlo? Zná někdo jeho historii? A kde se vzal jeho název?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Kde se vzalo švihadlo? Zná někdo jeho historii? A kde se vzal jeho název?

  • Odkud se u nás vzalo slovo štamprle?



    Další informace


  • Znáte název filmu, jehož děj je popsán níže?

    Dva černoši pěstovali trávu, jeden z nich chtěl mít boží sex a uhořel. Týpek vzal jeho popel a nasypal do hlíny trávy, kterou pěstoval. Pak ji sklidil a vyhulil a týpek mu chodí radit, jak má udělat zkoušky ve škole.

    Další informace


    Zná tady někdo seriál Once upon a time? Nemůže někdo poradit podobný film nebo seriál?

    Zná tady někdo seriál Once upon a time? Nemůže někdo poradit podobný film nebo seriál?

    Další informace


    Nevíte někdo jak se jmenuje ten film jak ten maly kluk hraje ten basketbal a na tom sloupu najde ty kouzelné boty? pls

    Nepoužíváš trochu moc zájmen? :) gt a href"http://www.csfd.cz/film/36218-jako-mike/" rel"nofollow" http://www.csfd.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Odkud se vzal název jégrovky?

    Počítám, že s Jágrem a Mickem Jaggerem ty drtiče mrazu nemají společného nic. Vyrábějí se ještě v té klasické podobě a materiálu ještě dnes? Uhodily mrazy a muzne mi pudelka.

    Další informace


  • odkud se vzalo slovo holocaust? jakou má historii?

    je výhradně spojeno s 2. sv. válkou a řešením židovské otázky ?

    Další informace


    Odkud se vzalo gesto zvednutého prostředníku v zaťaté pěsti?

    Jaký má dnes význam?

    Další informace


    Inspirovala mě odpověď aramah! Kdy se vzalo slovíčko HEČ a jde přeložit i do jiných jazyků ?!

    Etymologický slovník říká, že citoslovce chlubení heč, hečte , na Chodsku i hejč(te) , moravsky heď má původ v imperativu hleďž(te) , případně jen hleď . Německé ätsch (pochází z českého heč .Jiné jazyky nevím.

    Další informace


  • Zná někdo adresu a EMAL České obchodní inspekce ,kde bych mohl vznést dotaz

    Mají své webovky s veškerými kontakty, viz odkaz ve zdroji:

    Další informace


  • Napište mi kdo má skušeností s misse zahaniči,co vám to dalo a co vzalo.

    Doplňuji:Ano,mě také.

    Další informace


    Co znamená vykousnout a odkud se to vzalo?

    Vím, že se jedná o pusu, ale jedná se o něco extra nebo je to myšleno všeobecně? A kde se toto slovo zde vůbec vzalo?

    Další informace


  • Kde se vzal pojem bramborová medajle?

    A užívá se i v zahraničí (kromě Slovenska samozřejmě)?Doplňuji:Pokličko já vím, co to znamená. Čti pořádně otázku, prosím. Velice děkuji ostatním, hlavně Annas.

    Další informace


    Co když se člověk při velmi rychlém skákání přes švihadlo praští tím provazem zezadu do hlavy?

    Řekněme, že ten člověk nějak behem toho rychlého skákání sníži ruce dolů a ten provaz ho fakt majzne po hlavě. Může to někomu slabšímu zlomit vaz, či třeba vyvrknout krční páteř? Co otřes mozku? Jaké jiné úrazy se mohou při nemotorném skákání přes švihadlo stát?

    Další informace


  • Odkud se vzalo slovo Haro.

    Asi vetsine znamy slangovy vyraz Husté haro :)Doplňuji:Ha, nojo. Vlastne hair. To mi nedocvaklo. Hehe...

    Další informace


    Odkud se vzalo -II- pro znázornění opakující se stejné části?

    Starý název pro stejnítko - kuří noha . Takže kdo tento symbol pro opakování vymyslel, se nedovíme.Spíš jen z pohledu jazyka, i když grafická podoba je jistým způsobem daná..Český název kuří noha pro stejnítko vzhledově připomíná plevel kuří nohu - ježatku. Také se stále opakuje , tedy roste ...Stejnítko pak ze slova stejný se objevilo v 17. století, Užívalo se v matematice Vznik zrácením ze jednostejný (stč. jednostajný),vlastně‘ stojící jako jeden.Od tohoto základu vzniklo zdrobnělé slovo stejnítko pro označení vztahu, účelu - k čemu co je daná věc - k jakému početnímu způsobu se poukazuje.Tento novotvar se objevil později i při jiném opakování, zatímco pod opakování číslic se stejnítko nedá použít.Něco podle z Rejzkova Etymologického slovníku, něco z plůvodu terminologie atd.

    Další informace


    Nevíte, kde se vzalo přísloví První vlaštovka jaro nedělá? Jak je chápete?

    Už filozof Aristoteles oceňoval příměr o první vlaštovce, která jaro nedělá. Prostě i on dobře věděl, že jeden polibek ještě neznamená lásku a první úspěch není úspěchem trvalým. Tahle vlaštovka k nám připutovala přes propast věků z příběhu o jednom bohatém synkovi, který po otcově smrti užíval života plnými doušky, až „rozfofroval“ veškerý nemalý majetek. Pak už mu nezbylo nic než lehké šaty a plášť. Tu uviděl vlaštovku, která kroužila nebem v radostném letu nad příchodem prvních jarních dní. Mladý zhýralec si řekl, že když už přilétla vlaštovka, jaro je opravdu tady a prodal i ten plášť. Když se pak zima ještě na nějaký čas vrátila, vyčítal nebohé vlaštovce svou vlastní nezodpovědnost

    Další informace


    Kde se vzal AIDS ?

    Nesouvisí to s rovnováhou života na Zemi ?Doplňuji:Doplním Annas z jiného soudku.V devadásátých letech světová zdravotnická organizace (VHO) spustila očkovací kampaň Nicaraqui, Mexiku a na Filipínách. Miliony lidí ve věku 15 - 45 měli být očkovány proti tetanu. Očkovány však byly jen ženy a dívky.Když se o to začala zajímat jedna římskokatolická organizace vyšlo najevo že očkovací látka obsahuje hormon HCG. Když se tento hormon spojí s jedem původce tetanu, vyvolá tvorbu protilátek jež vedou k předčasnému ukončení těhotenství !!! Poté vyšlo najevo že na vývoji očkovací látky spolupracovala Světová banka a Ministerstvo zdravotnicí USA spolu s nadací pro otázky populace ! To není náhoda !

    Další informace


    Co znamená zbla? A odkud se to slovo vzalo?

    Cituji:annasSblo, zblo - staročeské slovo, z ¨něhož vzniklo pojmenování stéblo. Ve významu stéblo se dnes zblo nepoužívá, ale jen jako frazeologické spojení - nemá, nezbylo mu ani zbla nic, pranic, ani špetka. Původní význam slova se posunul trochu jinam.V nářečních oblastech se ještě říká zblo místo stéblo, ale původní souvislost se slovem stéblo už rovněž necítíme.Podle etymologického a staročeského slovníku.

    Další informace


    Co se myslí, když se řekne že to vzalo hever ?

    Co za to může a kdy se to stane.Doplňuji:Pravdu má vagra, ale palec mu dát nemůžu neodpověděl !! Viz. diskuze.Neznáte to, nebo se tomu u Vás říká jinak ?

    Další informace


  • Skok přes švihadlo

    Jaký bude rozdíl když budu skákat na místě bez švihadla a se švihadlem.? Pozná to tělo že to šidím .?

    Další informace