• Kdy vzniklo Baroko? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kdy vzniklo Baroko?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Kdy vzniklo Baroko?

  • Jak vzniklo Jokerovo skutečné jméno? specha



    Další informace


    Baroko, baroko, nepravidelná berla



    Další informace


  • Fondue-jak toto jídlo vzniklo?

    Co znamená slovo Fondue? Jak se jídlo připravuje?

    Další informace


  • Kdy vzniklo první písmo?

    Které to bylo?

    Další informace


    Jak vzniklo pořekadlo pátek, bláznů svátek? A co znamená?

    Děkuji za připomenutí. Co dostanu?

    Další informace


    Jak vzniklo jméno Hrubeš

    Hrubý nikoliv podle hrubiánského chování. V dřívějších dobách mělo slovo hrubý význam velký. Nejprvnější nositelé tohoto jména byli asi pořádné chlapiska. Příbuznost s Hrubanem, Hrubešem a Hrubínem je nasnadě. - Příjmení Hrubý patří do skupiny jmen podle vlastností nejen tělesných, ale i duševních. Kdyby se dnes uvažovalo, co slovo hrubý znamená a mělo li by to vyjadřovat vlastnosti nositelů příjmení tohoto slova, pak by se jistě podstatná většina nositelů příjmení Hrubý cítila po právu ukřivděna.A proč? Protože ve Slovníku spisovné češtinu pro školu a společnost bychom se dočetli že hrubý, rovná se nezdvořilý, surový, obhroublý, sprostý a tyto výrazy můžeme ještě doplnit o výrazy uvedené v jiné literatuře jako drsný, neslušný. A to jistě velká většina Hrubých jistě není… Naštěstí v době, kdy docházelo k tvorbě příjmení a přezdívek slovo hrubý mělo mnohem širší význam než dnes. Hrubým mohl být pojmenován člověk prostý, nevzdělaný, ale také i obtloustlý a dokonce i velký, silný, statný a někdy snad i bohatý. Která z těchto vlastností byla pojmenováním toho kterého člověka se dnes už nedozvíme. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Další informace


    Jak vzniklo bla ?

    Jak vzniklo slovo bla? Když například někdo říká něco nudného ten koho to nebaví říká bla bla bla

    Další informace


    Co znamená, když se o někom řekne, že je to PLEZMERO a jak to vzniklo?

    Plezmero znamená nešikovný líný člověk, budižkničemu

    Další informace


    Co znamená slovo nasnadě? Jak to vzniklo?

    nasnadě (Zaslal: Jirka)Nasnadě znamená, že je něco jednoduché, snadné. (Zaslal: Ingrid)odmlčení (Zaslal: Lucka)nabízet se, být po ruce (Zaslal: )ze snadno vyvodit, uhodnout (Zaslal: Ústav jazyka českého)je nasnadě nabízí se (Zaslal: Honza)

    Další informace


    Co vlastně znamená, a jak vzniklo rčení?

    Vyvedlo ho to z míry .Dá se to chápat i tak,že - Něco dotyčného baflo za ruku a pomohlo mu dostat se z místa,které se jmenuje Míra?

    Další informace


  • potrebovala bych zjistiz kdy kdy se meni jaro, leto, podzim a zima + dny kdy se meni letni a zimni cas. dekuji.

    potrebovala bych zjistiz kdy kdy se meni jaro, leto, podzim a zima + dny kdy se meni letni a zimni cas. dekuji.

    Další informace


  • Jak vzniklo příjmení Gerneš?

    Viděl bych to na rostlinný a ještě latinský původ geranium

    Další informace


  • Jak vzniklo jméno Bobek a kdy má svátek?

    Křestní? To bývá zdrobnělina jména Bohumil nebo Bohuslav, toho už v kalendáři najdete.

    Další informace


    Jak vzniklo jméno Saddám?

    Saddam ( arabština : صدام, Ṣaddām ) je arabské jméno,. které znamená ten, kdo se konfrontuje , další význam kdo vzdoruje , kdo způsobuje kolize atd.Jméno se stalo populární u některých muslimských obyvatel po válce v Iráku a popravě bývalého prezidenta.¨ a href"https://en.wikipedia.org/wiki/Saddam_(name)" rel"nofollow" https://en.wikipedia.org/ hellip /a

    Další informace


    Jak vzniklo a odkud pochází přísloví fouká mu pod tašky?Děkuji.

    Neznám v tomto spojení. Našla jsem, že patří do slovníku mládeže ve významu, jiný, ujetý, bláznivý, předvádí se, až hloupý. . .Proti minulosti se význam posunul.Foukat (si) už ve staročeštině - býti pyšný, nadutý, nafukovati se, hráti si na pána. -Fouká pod tašky je metafora na člověka bláznivého na rozdíl od skutečného foukání pod tašky na střeše, což je realita. Řekla bych, že šel někdo s taškou, nesl ji prázdnou, takže když zafoukl vítr, dostal se i pod tašku, pohyboval jí,, mohla třeba spadnout, uletěl, takže ji dotyčný honil, utíkal za ní. Choval se legračně, bláznivě.Taška prázdná stejně jako hlava, člověk se chová bláznivě, je směšný, když honí tašku.Doplňuji:Ještě shrnutí:Když se dostane vítr pod tašky na střeše, může některou shodit, posunout, takže při dešti zateče do domu a vznikne škoda. Něco nahoře chybí ... .Když fouká vítr pod tašku, kterou někdo nese, hlavu mu vítr sice nezničí, snad jen rozcuchá, ale způsob jiné problémy. Např. škodu - odnese dotyčnému přijde o tašku, někdy i s penězi v ní uloženým. Když se za taškou honí, připadá ostatním směšně..Jedna možnost. Vítr je taškář, který krade, ale i odnáší tašky....Z toho plyne, že si dotyčný měl uvědomit, co vítr s lehkou taškou způsobí, způsobí, nepřemýšlel, tudíž mu něco chybělo v hlavě a vznikla škoda stejně jako na opravdové střeše.

    Další informace


    Jak a z čeho vzniklo slovo brynda?

    Brynda - výraz nespisovný.1. řídká kaše, břečka2. slabá káva3. nepříjemnosti, komplikace.Původ asi z moravského brýzgat kapat tekutinou, přeneseně tlachat, kecat (nluvit hloupě, zbytečně lhát, nemluvit zcela pravdu pokecat se popovídat pbryndat), nebo z brouzdat, které pochází rovněž z brýzgat. (Macehk). Další možnost z německého Brühe břečka. (Rejzek).Autoři Machek a Rejzek se názorem na původ liší - je vidět i v odpovědi.Ještě jsem se dívala na příjmení Brynda - Moldanová uvádí původ od špatného nápoje nebo od slvoesa bryndat, rozlévat.Doplňuji:Ještě jsem našla další. názory. Podle V. Machka slovo i jeho starší varianty (žbrynda, žbryndat) vznikly ze starého brýzgat (dosud živé na Valašsku) ve významu stříkat, šplíchat, slintat a přeneseně tlachat, kecat („bryndat“ slovy). Brynda či bryzga byla jen tak do talíře nalítá polévka, „našplíchaný nápoj“ (v obou případech nevalné chuti i kvality).Podle novější teorie není prvotní sloveso bryndat, ale podstatné jméno brynda, vzniklé přidáním citově zabarvené přípony -nda (viz i sranda, bžunda aj.) k původně německému Brühe (hovězí polévka, vývar). Přeneseně se slova užívá v němčině i ve významu „břečka“, a proto úsloví in der Brühe sitzen znamená „sedět v břečce“ (v něčem nepříjemném).Slovníček výrazů používaných v hotelové konverzaci Něco rovněž v rozhlasové relaci a href"http://media.rozhlas.cz/_audio/00532219.mp3" rel"nofollow" http://media.rozhlas.cz/ hellip /a jinak diskuze

    Další informace


    Co vzniklo dříve? Světlo, nebo tma?

    Bylo to s velkým třeskem úplně jinak?Nejblíže je annas. Je totiž možné, že při velkém třesku vznikla nejdříve černá díra. Samozřejmě se jedná vždy jenom o částečně podložené teorie. Tato teorie je ovšem nejnovější.

    Další informace


    Dělám na vlastní pěst, z čeho tohle vzniklo, proč zrovna pěst?

    zřejmě to vychází z toho, že když se to dělání pos..e, neodskáče to nikdo jiný, ale boj povedeš pěkně sám..

    Další informace


  • Literatura-baroko

    Charakterizujte baroko z hlediska země vzniku a období vrcholného rozvoje.

    Další informace


    Co je to,ci z ceho vzniklo slovo Kapisto

    To s je z hackem a vetsinou ti to odpovi nekdo,jestli jsi rozumel.

    Další informace