• Kolik dní dovolené může mít zaměstnanec maximálně v zásobě, než jej zaměstnavatel požádá o jejich čerpání? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Kolik dní dovolené může mít zaměstnanec maximálně v zásobě, než jej zaměstnavatel požádá o jejich čerpání?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Kolik dní dovolené může mít zaměstnanec maximálně v zásobě, než jej zaměstnavatel požádá o jejich čerpání?

 • Co dělá management na team-building se zaměstnanci - neplavci? Může takový zaměstnanec dostat výpověď pro neschopnost?  Další informace


  Ako možno všeobecne nahliadnúť do archívu hlbšie než 100 dní?  Další informace


 • Je povinnost taxikáře vypnout rádio, pokud jej o to zákazník slušně požádá? Žádné ztlumení, ale vypnutí.  Další informace


  Cerpani dovolene vs. vypocet  Další informace


  Cerpani dovolene  Další informace


 • Dobrý den,mám dotaz.zaměstnavatel nám nabízí produkt u Kooperativy.Soukromé životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatel  Další informace


 • Hřeší muž již v případě, kdy dychtí po ženě bližního svého, nebo až poté, co ji požádá?

  Může si každý večer tajně a beztrestně dychtit pod peřinou?:)

  Další informace


 • Může mi prosím někdo sdělit, kolik asi může mít spotřebu sázkový terminál od Sazky, pokud poběží 24 hod.?

  Pčesně ti to sdělí dodavatel terminálu. Myslím, že spotřeba bude zanedbatelná.

  Další informace


  Co mají dělat lidé v práci, když musí měnit každý týden silné heslo (h9C4gk922C), psát si jej nesmí a nepamatují si jej?

  použít foťák v mobilu. ))))))))))))))))))))))ale ne.... mohli by použít mnemotechnickou pomůcku. Třeba písničku, kde jsou i čísla a zároveň první písmena slov... třeba byla celá bíla jako jawa 250 ( bcbjj250), nebo nějakou lidovku, či básničku a pod...Doplňuji:ad drapta změna zaměstnání mně taky napadla... ))))

  Další informace


 • pracovní poměr jsem ukončila dohodou k 29.2.2012, mám 30 dnů nevybrané dovolené, měl by mi ji zaměstnavatel proplatit?

  na tom jste se měla dohodnout se zaměstnavatelem, jakým způsobem čerpat dovolenou. Nyní bych spíše jednala o možnosti proplacení dovolené.

  Další informace


  Prosim,jakou častkou dovolené muže disponovat zaměstnavatel

  pry vyšel nový zákon,že zaměstnavatel muže disponovat s celou dovolenou a kdykoliv muže zaměstnance z dovolené ztahnout.

  Další informace


  Může se zaměstnanec nějak bránit, když ho zaměstnavatel přeřadí na jiné pracoviště?

  Zaměstnanec podepíše pracovní smlouvu, ve které je napsáno, že jej může zaměstnavatel v případě nutnosti přeřadit jinam. Ale to jinam je tak daleko, že se tam nedá do šesté hodině nijak dostat, na to ale zaměstnavatel neupozornil. Nejede tam ani autobus, ani vlak, auto není k dispozici.Jde tady o to, že zaměstnanec si našel jinou práci, oznámil to zaměstnavateli, ale toho nenapadlo na rozloučenou nic lepšího, než ho přeřadit někam, kde dávaj lišky dobrou noc, nedá se tam prostě dostat na šestou ráno, zaměstnanec zaměstnavateli toto sdělil, ale zaměstnavatele to vůbec nezajímá. Dá se z toho nějak dostat? Opravdu není v lidských silách se tam dostat, snad jen, že by zaměstnanec vstával tak asi ve dvě ráno a dolezl tam na kole, což je samozřejmě nesmysl. Takže jde to nějak? Je pro to nějaká omluva, vysvětlit si zaměstnavatel nic nenechá a hrozí áčkama .Doplňuji:Tak že se z toho složil...Děkuju, Ocko, nejde o mě, ale o syna, je v hlídací agentuře, má měsíčně 280 hod :-O, je to prostě k nesnesení a za takovou almužnu, syn se mě ptal, jestli nevím, jak z toho ven, ještě dohodu nepodepsal, a zaměstnavatel mu řekl, že i kdyby se hodil marod, tak to nemá na tu délku ukončení vliv, že by tam po nemoci musel stejně nastoupit a být tam tak dlouho jak podepsal ve smlouvě, on pracoval jako sekuriťák . ale v momentě, jak řekl zaměstnavateli, že bude končit, protože má zjištěnou jinou práci ho ten jeho zaměstnavatel přeřadil na tak pitomý místo, tam se prostě nedá dostat, nejde to a zamě

  Další informace


  Může pít v práci zaměstnanec pivo, když mu to zaměstnavatel dovolí?

  môže.a nemôže.povolením zamestnávateľa nesmie byť porušený nadriadený zákon.napr. riaditeľ DP môže vodičom piť pivo počas služby, ale zákon im to zakazuje.teda povolenie riaditeľa je iba populistické, v lepšom prípade formálne.i zákonník práce rieši napr. úrazy pod vplyvom alkoholu - v tom prípade (povolenia pitia piva počas výkonu práce, na pracovisku) toto musí byť ošetrené v pracovnej zmluve. ale i keď príde k úrazu pod vplyvom alkoholu, je zdravotná poisťovňa z obliga - pokiaľ sa priamo požívanie alkoholu netýka pracovnej náplne (nepoznám také zamestnanie - i degustátor napr. v pivovare pivo nepije, iba ho ochutnáva).takže v podstate je toto povolenie bezpredmetné, pretože podľa zákonníka práce (a i zmluvy napr. so zdravotnou poisťovňou) je požívanie alkoholických nápojov na pracovisku zakázané.resumé:zamestnávateľ to povoliť môže.ale vy to pivo piť nesmiete.

  Další informace


  Když po mě zaměstnavatel chce výpis z rejstříku trestů je jeho povinností mi jej zaplatit (stovka za výpis je už moc)?

  Proč mě tím šéf obtěžuje, proč si to neošéfuje sám? Když to chce, ať se taky trochu snaží sám.Když ho má dodat zaměstnanec tak hned je tu riziko, že ho zaměstnanec zfalšuje, aby byl přijat. Když si ho bude obstarávat sám zaměstnavatel tak toto nebezpečí nehrozí.

  Další informace


  Jak postupovat, když zaměstnanec chodí do práce pod vlivem alkoholu a zaměstnavatel to ignoruje.

  Kdo jiný má právo udělat kontrolu?

  Další informace


  Dobrý den, muze zamestnanec pracovat 4 nebo 5 dni v tydnu kdyz ma dvanactihodinove smeny?

  V dnešní době je možné všechno. Záleží na tom, co si o takovém zaměstnání myslí zákon. Ten je v tomto směru někde jinde než realita zaměstnanců. Zaměstnavatelé hřeší na to, že je málo práce. Znala jsem firmu, kde se ani v zimě netopilo, zaměstnané ženy si mohly jednou za půl dne odběhnout na WC, na svačinu měly 10 minut, pracovalo se od 6 ráno do 16-17 hodin podle potřeby zaměstnavatele. Když některá pracovnice potřebovala k lékaři, tak už se nemusela namáhat s tím, kdy se vrátí, nebo už nemusela nastupovat po nemocenské. A zaměstnavateli to procházelo a nikdo se neodvážil s tím něco udělat. I tohle nám přinesla demokracie.

  Další informace


 • Může mít zaměstnavatel problém s tím, že zaměstnanec si potřebuje dělat přestávky z důvodu svého zdravotního stavu?

  Myslíte si, že zaměstnavatel může mít problém s tím, že nějaký člověk, který trpí například RS, potřebuje často odpočívat?

  Další informace


  Jak na cerpani dovolene pri dvanactkach?

  Dobry den .. Potreboval bych poradit ohledne dovolene.. Pracuji dvanactihodinove smeny kratky a dlouhy tyden 2 a 5 dni. Pokud si chci vzit volno v kratkem tydnu drive sem si vzal dva dny dovolene pocitane jako 22 hodin .. Nyni mi bylo receno ze cerpani dovolene bude pocitane na 7,5 hodin v praxi priklad dovolena streda a ctvrtek drive dva dny dovolene 2x11 hodin nyni najednou streda a ctvrtek pracovni doba od 7 do 15:00 a dovolena 2X 7,5 hodiny ale zaroven mi vznika dalsi pracovni den jelikos normalne delam od 4:30 do 16:30 tak se ptam jak je to spravne je mi divne ze se mi narok dovolene pocita z odpracovanych dnu pri dvanactkach a pak si musim vybirat dovolenou pri 7,5.. Muj uvazek je 37,5 hodiny tydne odpracovane smeny 182 za rok.. Dekuji za jakoukoliv odpoved..

  Další informace


 • Kolikrát člověk může maximálně skončit na záchytce, aby nebyl nazýván alkoholikem?

  Předpokládejme, že zde skončil kvůli alkoholu a ne kvůli tvrdým drogám.

  Další informace


 • čerpání vody  Další informace