• Které houby by bylo možné teď v lese najít ? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Které houby by bylo možné teď v lese najít ?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Které houby by bylo možné teď v lese najít ?

 • Nalezená munice v lese.


 • Jak může někdo získat povolení ke stavbě domu mimo obec a ještě částí v lese?


 • Jaká je přibližná hodinová odměna v korunách za práci v lese. Stahování dřeva + skládání atd..

  Podle hmotnatosti. Neplatí se hodinově ale v úkole.Jinak se platí kůň a jinak traktor.Jiná cena je pro živnostníky jiná pro zaměstnance-musíš upřesnit.
 • Která značka piva vyrábí tmavé pivo, které je spíše sladké? Měla jsem teď jedno, které mělo nakyslý ocas...

  Nevím co to bylo za pivo, pokud někdo zná pizzerku v Josefově...
 • Jak to bylo se křtěním v minulém režimu? Bylo něco z církevních obřadů zakázané, nebo nějak omezené?

  Několikrát jsem se setkala s názorem, že lidé nemohli za komunistů pokřtít své děti, že nemohli mít svatbu v kostele atd. Je to možné???Dokonce třeba v seriálu Vyprávěj je jeden díl o tom, jak měli potajmu v kostele svatbu. Je to reálné?Já jsem se za minulého režimu narodila a pokřtěná jsem, mamka říkala, že ji nikdo křest nezakazoval, ani z toho neměla žádné problémy.Tak jak to bylo s minulým režimem a církvemi doopravdy???Internet jsem prostudovala, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, za ně předem děkuji.
  Co to bylo za ženskou? Teď na oslavě 70. výročí vítězství II. světové války byla v sále ve žlutém oblečení...?

  Upřesni dotaz. V sále, ve kterém jsem byla já, žádná taková osoba nebyla.
 • Jaký to musí být pocit, když chcete zakopat mrtvolu v lese a narazíte na jinou?

  já bych měl docela dobrý pocit, protože ta minimální pravděpodobnost že bych se trefil zrovna do toho místa by ve mě vyvolala pocit že to asi dělá celkem velké procento lidí, tudíž bych si nepřipadal tak špatně :-)
 • pomoc v lese

  prosim vas, jak mam vytvorit projekt, abych dal dohromady lidi, a chodili jsme krmit zviratka do lesa,kazdy by mel svoje mista, ty zviratka jsou chudacci, mysky, veverky, ptacci, jezci, rejsci atd,oni maji jen to co maji vlese ,jinak nic, ja je uz krmil ,a oni tak chudacci papaji,nosil jsem jim chleba, housky, babovky, cekuladu, syry, a dalsi pochoutky.Doplňuji:badisko, CO TO MELES? JA UZ JE JEDNOU TAKHLE CHODIL KRMIT, A TREBA REJSEK mel nejradeji babovku, tak chudacek papal.....Oni jsou chudacci a hlady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Proč si hajný v lese sedá na jedlový pařez?

  Tedy kdysi dříve, když jedle byly celkem hojně v našich lesích zastoupeny. A hajný tehdy měl víc času kontrolovat lersní dělníky a dělnice, tak ti starší posedávali na pařezu, ti mladší plnili jiné úkoly, zejména když se sázeli stromky a uklízel les.Doplňuji:Radak to trefila, jedle jako jediný náš jehličńan nemá pryskyřičné kanálky. A touto hádankou nás rodiče a prarodiče učili jak si v lese nezamazat na jehličnatém pařezu kalhoty. Sedali jsme si na listnaté.U nás prý býval hajný, kterému museli lesní dělníci po určité vzdálenosti udělat vždy vyšší pařez na sezení aby když tam sázely ženský měl pořádný rozhled (pravda, byl to staší pán s mnoha kily a špatně z nízkého pařezu se mu vstávalo).A tu alternativní energii - zřejmě ten vyšší pařez nějakou enegii hajnému dodával, protože prý když tam byla mladá ženská a pořádně se při sázení ohla, tak hajný přes svůj věk a nadváhu vyskočil jako mladý zajíc.
  Proč mušky třeba v lese vždy létají kolem vaší hlavy ?

  nebo vlétnou do oka či do pusy
  Prosím pomoc při určení plže. Viděl jsem ho v lese. Velikost 3-4 cm,barva hnědá,jen tykadla černá.Byl to nějáký slimák.

  Kubíku, podle popisu by to mohl být slimák žlutý. Je to on? : a href"http://www.biolib.cz/cz/taxonimage/id71432/?taxonid2872" rel"nofollow" http://www.biolib.cz/ hellip /a
  Našla jsem v lese zvláštní plody.Vzhledem k ročnímu období nevím,zda pochází z listnáče nebo jehličnatého stromu.

  Ve vyhledávačích jsem neměla úspěch.Jedná se jakési oříšky velikosti menších lískových oříšků,světlejší barvy-béžové,tvrdé a s několika hranami.Doplňuji:Nejedná se o bukvice ani nic jiného běžného,setkala jsem se s tím poprvé a to nejsem úplný laik.Je možné,že se nejedná o běžně se vyskytující strom nebo keř v našich podmínkách,protože nález byl v takovém jakémsi lesoparku. :D
  Které houby mají naspodu klobouku hroty ?

  Je jich více například (vyjímám): Lišákovité a lošákovité houby se liší od ostatních stopkovýtrusných hub přítomností ostnů naspodu klobouku Doplňuji:Na DÚ to ale nestačí, poněvadž celá tato skupina má svůj název! To si ale zjisti sama -)
  Jaké jsou srážky v smíšeném lese?

  Jaké jsou srážky v smíšeném lese?
 • Poradíte, jak vyřešit problém?

  Původní informaceAhoj mam taky problem moje mamka se omě stara 24.h.děně ted neteř bydli v BrAZILII a ted chce přijet neteři je 11.let ted neteř bydli v BrAZILII a ted chce přijet neteři je 11.letdo Česka a chce tu bydlet na trvalo unas mama už je starši člověk tak tak se už stará omě co bude semnu? ale ja mamě nedokažu řict že ju tu nechcu. Prosím poradte
 • Zajímalo by mě, co si myslíte, že bylo před velkým třeskem. BYLO vzduchoprázdno čili nic a z ničeho molekula a energie?

  Ale co je to bílo - vzduchoprázdno - a kde se i to vzalo? ☺
  Myslím, že je to čínské přísloví: Jak zní zvuk padajícího stromu hluboko v lese?

  Jak může ten zvuk existovat když tam není nikdo kdo by ho slyšel ?
 • Nekecali?Jednou jsem v nejakem pruvodci o houbach cetla,ze je mozne i v nasich luzích a hájích najit houby shiitake.

  je to tak?Jednou jsem nejakou podobnou nasla,ale nejsem houbar,tak zustala tam,kde jsem ji nasla.Jinak na houby chodim pouze s doprovodem,ktery jedle houby pozna.Doplňuji:No to ja prave nevim,v tom pruvodci psali,ze ojedinele se najit daji :-)
  Bylo někdy hlášení o bombě v Česku pravdivé, nebo to bylo vždy poplašné volání?

  Ano, bylo pravdivé mockrát. Obvykle šlo o bomby ze druhé světové války, ale je dost pravděpodobné, že se nalezly i bomby po odsunu sovětské armády po roce 1991.Doplňuji: 9. srpna 1996 Ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí explodovala bomba umístěná v odpadkovém koši. Bombu ohlásil anonym, nikdo nebyl zraněn. a href"http://zpravy.idnes.cz/vybuchla-bomba-na-staromaku-je-zahadou-i-po-dvaceti-letech-pme-/domaci.aspx?cA100601_1394285_praha_itu" rel"nofollow" http://zpravy.idnes.cz/ hellip /a
 • Jak se zachovat kdyz v lese potkate divocaka