• Které slovo spojuje českého klasika 19. století, spisovatele a novináře a člověka nevlídného, nevrlého a zamračeného? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Které slovo spojuje českého klasika 19. století, spisovatele a novináře a člověka nevlídného, nevrlého a zamračeného?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Které slovo spojuje českého klasika 19. století, spisovatele a novináře a člověka nevlídného, nevrlého a zamračeného?

  • Vzpomenete někdo na spisovatele Karla Poláčka?



    Další informace


    Vystihuje slovo post-truth (postpravdivý) dnešní svět? Prestižní Oxford Dictionary vyhlásil výraz slovem r. 2016.



    Další informace


    Slovo dalo slovo význam



    Další informace


    Program pro spisovatele



    Další informace


    Co cítíte, když vidíte, jak před váma zapálili českého ex-prezidenta?



    Další informace


  • Znáte slovo pro proměnu člověka ve zvíře obdobnou zvlčení?

    Člověk může zvlčit, dále může .... Co výrazy znamenají?Doplňuji:Dodávám:zprasit, zkonit, zepsout, zeslepičit (to jsem náhodou našla v jedné diskuzi - nikdy ještě neslyšela), případně opičit se.

    Další informace


    Ve které vývojové fázi člověka zmizela kost z penisu?

    Podotýkám, že mnozí primáti tuto kost dodnes mají.

    Další informace


    Ti cikáni, které máme u nás, ve kterém století jejich předkové opustili Indii?

    A oni už teda dosáhly nějakýho toho evolučního vrcholu, nebo proč už se od té doby dál nevyvíjejí?

    Další informace


    Proč se zelená barva spojuje s jedovatostí a žárlivostí?

    Shakespearův Jago varuje Othella slovy: Chraňte se, pane, žárlivosti, je to zelenooký netvor, jenž si hraje s tím, koho požírá. I v detektiváckh se objevuje zelenooká stvůra.

    Další informace


    Najdu spisovatele?

    Myslíte, že bych mohla najít nějakého, třeba i začínajícího spisovatele, který by napsal knihu podle mého námětu?Hledám takového.

    Další informace


    Kteří známí spisovatelé se dožili vysokého věku?

    Mne napadl Jaroslav Foglar alias Jestřáb, ale tu plánovanou stovku nezvládl.

    Další informace


    K čemu je výuka literatury na školách? V jaké životní situaci využiju to, že znám spisovatele Čapka?

    Nepište že v situacích jako učitel literatury nebo vědomostní soutěž.

    Další informace


    Je slovo kurňa vulgární slovo?

    UPOZORNĚNÍ: Předem se omlouvám, že jsem použil možná sprosté slovo. Ptám se, protože nevím, jestli je to vulgární, nebo jen neslušné slovo a jiný způsob mě nenapadl, jak to zjistit.Zadal jsem tohle slovo do abz slovníku a tam mi to ukázalo, že to znamená sakra, což není sprosté slovo. Zeptal jsem se na toto slovo mamky a ta si také není stoprocentně jistá, jestli je to vulgarismus, nebo jen nevhodné slovo.A co myslíte vy? Myslíte si, že to přímo vulgarismus (argot), nebo je to jen neslušné slovo?

    Další informace


  • Tvorba faktury - něco jiného, než klasika



    Další informace


    Na čem závisí ikona pdf - bílý arch papíru (klasika) vs. miniatura (náhled)

    Chci se zeptat, na čem závisí, jestli se mi ikona pdf zobrazí jako standartní bílý arch papíru nebo jak miniatura souboru (tzn. náhled). Někdy se mi to zobrazí tak, někdy zase jinak.Doplňuji:Špatně jsem se vyjádřil. Jde mi o to, na čem závisí, jestli ta ikonka pdf bude jako klasika (klasická ikonka pdf) nebo se tam zobrazí náhled souboru, tzn. obrázek.

    Další informace


  • Také vám přijde ,že slovo zemřít je o mnohem více důstojnější než slovo umřít,když se oznamuje něčí skon?

    Jde o synonyma. Umířt je starší. Domnívám se, že záleží na oblastech, kde se který výraz upřednotňuje.Mně osobně se zdá “jemnější” zemřít, i když na Hané se používá víc umřel ômřel.Zemříti – předpona ze - (původně iz-) měla stejný vyýzmam jako vy.-, tedy zemřít i vymřít.Umříti předpona u – význam odloučejní - od mřít umřít, tedy něco ukončit, třeba život, cestu, skončit, usnout,Václav Machek: Etymologický slovníkDnešní význam je shodný. Podívejte se do odkazu, nadjete příklady, u nichž převažují tvar se “ze-, nebo u-“Zemřít – přestat žítUmřít - přestat žít. a href"https://www.nechybujte.cz/" rel"nofollow" https://www.nechybujte.cz/ /a

    Další informace


  • Pokud máme v jazyce českém slovo očividně, proč nemáme slovo uchoslyšně ?!

    Zajímý postřeh. Otázka, na niž není jednoznačná odpověď. Moje úvaha.Očividně (množné číslo) takže by mělo být ušislyšně.. Zřejmě analogii k tomu, co vidím na vlastní oči, se začal používat výraz ušislyšně, tedy to, co slyším vlastníma ušima.Proč se neužívalo v historii? Pravěký člověk dříve viděl, než se naučil mluvit. Slyšel sice zvuky, ale musel se orientovat nejen podle nich. Proto se domnívám, že dnešní ušislyšně vzniklo analogicky a souvsí s výrazem očividně - vnímám skutečnost nejen očima, ale i ušima. Čím více smyslů zapojím, tím lépe pochopím ...Napadá mně pohádka, když si posel jedné země vyžádal slyšení u krále jiné země. Ale nejdříve se navzájem viděli, pak teprve slyšeli. Síla slova je ve zvuku. Ale první dojem je někdy rozhodující stejně jako zabarvení hlasu.Když nebyla TV - rozhlas posluchače ovlivňoval a často s nimi manipuloval - 100x opakovaná lež se stává pravdou. Sila slova spočívá ve zvuku, takto se obsah dostává k lidskému uchu. Někdy ale platí, že jedna paní povídala ... nelze všemu věřit, i když existují věci, které jsem neviděla nebo neppznala ... vše souvisí s něčím ...Ale je pravda, že nejvíc vjemů přijímáme zrakem. Nejmocnější médium TV má jisté přednosti, ale někdy dominující obraz odvádí pozornost od vyřčených slov - třeba pohled na hlasatelku, její oblečení atd.Důležité je, abychom při každém vidění či slyšení byli pozorní, jednali slušně, dodržovali morální pravidla,, ať už jde o očividnou či ušislyšnou skutečnost. . Samozřejmě pokud nemá

    Další informace


    Jak souvisí slovo kocovina s kočičinou? Co dříve slovo znamenalo?

    Slovo kocovina původně znamenalo výtržnost a vzniklo obměnou slova kočičina, kterým se označovaly výtržnosti proti mladoboleslavskému hejtmanovi Kotzovi v roce 1848. Ve druhé polovině 19. století začalo slovo kocovina pod vlivem německého výrazu Kater, které označuje kocoura i stav po alkoholovém opojení, nabývat dnešního významu. Dříve se také říkalo Katzenjammer (kočičí nářek).[5] Z němčiny čerpala obdobným způsobem také polština: kac, kacenjamer, kociokwik (česky kočičí kvik).

    Další informace


  • Prosím o správné skloňování jména:Četli jsme knihu Noc v povodni od italského spisovatele (Marcello Argilli). Děkuji

    Marcella Argilliho.Pomozme si vzorem Michelangelo Buonarotti , je to zhruba stejný případ - jeho jméno je ve druhém pádě nesporně Michelangela Buonarottiho . Srv. se zdrojem, jímž je ČJ příručka pro SŠ učitele, měla by být tedy věrohodná a href"http://www.systemvevzdelani.cz/.../3463-cj-pro-ss_prirucka-ucitele_cast.pdf" rel"nofollow" www.systemvevzdelani.cz/ hellip /a

    Další informace


  • Vrtání do panelu - klasika v bytě



    Další informace