• lze kvůli plnému invalidnimu důchodu zrušit předčasný starobní důchod? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: lze kvůli plnému invalidnimu důchodu zrušit předčasný starobní důchod?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - lze kvůli plnému invalidnimu důchodu zrušit předčasný starobní důchod?

 • Jak je možné, že důchodcům přidají ubohých 80Kč k důchodu a sami si zvednou platy o několik tisíc ??? (viz dnes)  Další informace


  Co ve volném čase v důchodu?  Další informace


  Co dělat v důchodu? Čekat na ambulanci, nebo společníka za 10 korun?  Další informace


 • Jak získat navýšení st. důchodu, pro lidské přežití, když byt cyklicky platím cca 6000,-Kč z důchodu cca 7000,-Kč?  Další informace


  Dostaly bychom hypotéku, když mi je 38, jsem invalidni důchodce, mamka je můj opatrovník a pobírá starobni důchod?  Další informace


 • Jak lze zrušit exekuci na plat, a na co si dát pozor?

  Jedině se domluvit s exekutorem na jiném způsobu splácení.Videl jsem v TV, že exekutoři můžou zablokovat bankovní účet, na který rodičům chodí příspěvky na dítě a to proto, že exekutor NEMÁ povinnost zkoumat co je to za peníze, zda je to výživné na dítě nebo výplata.

  Další informace


 • Lze zúžením SJM omezit, nebo zastavit exekuci na plat manželky kvůli manželovým dluhům?

  Děkuji

  Další informace


  Lze zrušit sjednanou dohodu o provedení práce na dobu určitou?

  Chci se zeptat, zda-li je možné, když budu mít u zaměstnavatel například uzavřenou dohoudu o provedení práce na dobu určitou na příklad od 1.2.2018 do 31.12.2018, jestli mohu podat výpověď třeba už někdy v červnu (dříve před sjednaným datem posledního dne vykonané práce) a bude má výpověď potvrzena? Děkuji.

  Další informace


  Lze zrusit smlouvu u OZP  Další informace


  Kolik procent dostává vdova po šedesátce po manželovi starobní důchod,když umře manžel?

  Kolik procent dostává vdova po šedesátce po manželovi starobní důchod,když umře manžel.\\\manžel má také šedesát let.

  Další informace


  K čemu je 2. stupeň invalidního důchodu?

  Mám II. stupeň invalidního důchodu, zařizoval se, protože pro mě byl časem po úrazu problém chodit pravidelně do práce. Přihlásil jsem na pracák kvůli hrazení ZP. I přes ID musím chodit na pravidelné měsíční schůzky s pracovnicí ÚP, která mi zatvrzele tvrdí, že i když mám invalidní důchod, MUSÍM si najít práci na plný úvazek. Není mi schopná odpovědět na otázku, k čemu teda ten ID mám, když stejně musím mít plný úvazek.Navíc mi neustále píše schůzky na 8:00 s tím, že nechce, abych si odvykl na vstávání do práce.Nechce mi poskytnout ani informace, jestli mám nárok na příspěvek v hmotné nouzi či jiné soc. dávky.Moje ošetřující lékařka si stojí za tím, že plný úvazek určitě mít nemusím... ostatně proto jsme zařizovali invalidní důchod, a kdybych musel pracovat na plný úvazek, byl by mi k ničemu.Nevyznáte se v tom někdo?

  Další informace


  Jsem č.inv.pobiram rentu ve smlouve ze az do 65let v roce2012 jdu do star.duchodu bude renta vyplacena do mych 65let

  pokud to je jen o dorovnání do puvodní mzdy,tak dobou přidělení starobního důchodu,povinost zaniká,protože zanikl důvodvy si jen spočítejte co je pro vás finančně lepší,jestli jen důchod starobní,nebo renta a důchod invalidní,protože do starobního důchodu můžete odejít podle vlastního uvážení kdy chcete,pokud budete spňovat podmínky nástupu

  Další informace


  DOBRÝ VEČER POTŘEBUJI RADU OHLEDNĚ DŮCHODU

  Dobrý večer,mám známou,které je 61 let,ale nemá odpracované roky,a z toho důvodu nebere důchod a já bych potřebovala vědět zda má alespon nárok na to aby za ní někdo platil zdravotní,ona si každý měsíc platí 1.200 kč.Děkuji

  Další informace


  Co kdybych se až budu v důchodu odstěhoval třeba do Ameriky (čti do emeriky), dostával bych tam taky důchod?

  V pohodě, budeš ho dostávat a co ti bude chybět si ukradneš.

  Další informace


  Chápu správně princip zápočtu doby pojištění a náhradní doby pojištění pro starobní důchod?

  Narodil jsem se v lednu 1968. Na SPŠ jsem nastopil v září 1982 a ukončil ji maturitou v červnu 1986. Do zaměstnání jsem nastoupil 1.7.1986 a s výjimkou ZVS (2 roky) pracuji bez přeušení poměru dosud. Chápu správně, že povinných 35 let budu mít splněno v říjnu 2017?

  Další informace


 • Jaký je hlavní důvod vytvoření předčasných důchodu?

  Je to proto, aby stát ušetřil peníze, nebo vytvořil nová pracovní místa? A myslíte si, že je o předčasných důchodech ve stání správě zájem?

  Další informace


 • Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

  Jsem v předč důchodu,mám 58 let a mám možná trošku blbou otázku,ale já si z tím nevím rady.Sice mám menší brigádku,ale to je jen pár směn v měsíci.Jinak dopoledne jsem v jednom kole. Uklizím, peru, vařím, nakupuji, jenže po obědě si zapnu počítač...jen na chvíli co vypiji kafe.A najednou je večer :-)Potřebuji najít nějakou činnost,koníček na odpoledne a nějak se nedaří,takže sedím u netu.Zahrádku nemám,bydlím ve městě a vnoučata prozatím taky ne.Manžel ještě pracuje a doma odpočívá nejraději u televize.Navíc mi situaci komplikuje to,že jsem ranní ptáče.Tudíž od rána překypuji energií,po obědě ji houfem ubývá a jsem i teď v létě schopna jít spát ze slepicemi.Pořád dumám do čeho bych se odpoledne pustila.Jak je to u Vás?

  Další informace


 • Předčasný důchod. Táta je 51.ročník. Příští rok chce odejít do předčasného důchodu. Bude tak jeho důchod valorizován?

  On tedy přesněji nechce odejit do důchodu. Ale bude muset odejít z práce, stejně jako jeho 30 kolegů dostane výpověď (ale i když firma snižuje výrobu, dostanou aspoň standardní odstupné a nikdo na ně nezkouší žádné triky).

  Další informace


 • Dobrý den chcel bych se zeptat. Co vše potřebuji k získání invalidního důchodu(částečný,plný),vadu na bederní páteři

  Mám posunuté obratle a nevidržím dliuho stát ani sedět. Profesi mám jako svařeč a zámečník. Nemohu ani dlouho ležet. A nepomohla mi ani rehabilitace ani injekce a měl sem jít na kapačky ale fizyoterapeut mi řekl že za chvilku bych byl na rehab. znovu že to nepomáhá. Děkuji za odpověď. Již sem sem dával otázku v tomto znění. CT vyšetření- L4/5 mediální protruse disku 3,5m, L5/S1 drobné osteofity 2mm promi foraminálně. Děkuji za rozsáhlou odpověď.

  Další informace


  Co se stane s kartami pacientů, když odejde obvoďák do důchodu a nebo zemře?

  Musí si každej pro tu svou dojít nebo je automaticky přepošlou k jinému lékaři?

  Další informace