• Může se fyziologický roztok používat dlouhodobě? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Může se fyziologický roztok používat dlouhodobě?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Může se fyziologický roztok používat dlouhodobě?

 • Mohu používat přímotop dlouhodobě?  Další informace


 • Kde nejvýhodněji dlouhodobě spořit dítěti?

  Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně spoření. Mám 7letého syna a chci mu spořit někde peníze do jeho 18-25let a nevím co by bylo nejvýhodnější. Mám k dispozici hotovost 30.000kč, které mu chci hned na nějaký účet vložit.Poradíte mi prosím kde by se mohly peníze pěkně rozmnožovat těch 11-18let? Nechci je vybírat takže s nějakou delší výpovědní dobou-to je určitě výhodnější.Přemýšlela jsem o stavebním některé spořící účty dávají více jak 2% než nabízí stavebko.Děkuji za jakékoliv rady a odkazy. Šárka

  Další informace


 • Lze bez následné sterilizace uchovat dlouhodobě ve sklenicích lečo se zakysanou smetanou?

  Napadlo mne ozvláštnit si lečo právě tou smetanou. Dělám to tak, že horké lečo naleji do sklenic, otočím do vychladnutí a bez té smetany vydrží třeba rok i mimo lednici. S tou smetanou, přidanou na závěr přípravy jídla jsem to ale ještě nezkoušel..Díky za zkušenosti!P.S: chtěl bych, aby ona smetana byla již ve sklenicích..

  Další informace


 • Jak dlouhodobě zamaskovat vitiligo? Alespoň na týden

  Dobrý den, je mi 15 let a toto léto se mi na rukou, nohách a v obličeji udělali obrovské bílé fleky (vitiligo). Vím, že žádná léčba asi neexistuje a tak užívám jen krémy, které mi doktor doporučil a které to třeba zlepší. Ale bohužel je to vitiligo opravdu vidět a brzo půjdu do školy, nevíte o něčem, co by mohlo alespoň přes týden vitiligo maskovat? Dokud se to nějak nezlepší. Prosím nechci samoopalovací krém a taky se nechci každé ráno mazat make-upem. Děkuji.

  Další informace


  Dává Uniqso čístící roztok k čočkám?

  Možná to zní hloupě, ale na jejich webu se tak moc nevyznám a čočky si budu objednávat poprvé. Vím, že některé stránky čistící roztok posílají rovnou k čočkám, tak se chci zeptat, jestli to tak dělá i Uniqso.comDěkuji :)

  Další informace


 • Proč bezdomovci pijí lihový bylinný roztok - alpu Francovku a čistič na okna a skla - Iron nebo Okenu?

  Zajímalo by mě, proč většina bezdomovců pije vč. jabčáku a višnáku i např. chemické prostředky jako je Iron, Okena aj., i když ví že jsou to jedy, zajímalo by mě jestli např. bezdomovci pijou tyto chemikálie také i jinde po světě(Amerika,Austrálie,Asie), děkuji.

  Další informace


 • Může v praxi dlouhodobě a úspěšně fungovat manželský svazek sovy a skřivana ?  Další informace


 • Čím větší pH, tím je roztok kyselejší nebo zásaditější?

  Stačilo to zadat do google a vyjede ti hned skoro vše: a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/PH" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a a href"http://www.zschemie.euweb.cz/kyseliny/kyseliny3.html" rel"nofollow" http://www.zschemie.euweb.cz/ hellip /a

  Další informace


  KOlika % roztok vznikne smícháme-li 1750 g 64% roztoku s 2250 g 48%

  Vznikne 55 % roztok(1750 x 64)/ 100 1120 g(2250 x 48)/ 100 1080 g1120+1080 2200 g látky je ve1750+2250 4000 g roztoku a to je(2200/4000)x100 55 %

  Další informace


  Co se děje s lidským organismem, krok za krokem, když člověk vypije roztok kyanidu draselného?

  Smrtelná dávka KCN pro člověka je 200 mg – 300 mg. Otravy zažívacím traktem trvají při plném žaludku i několik hodin. Při velké dávce uvolněného kyanovodíku (či při jeho vdechování) nastává smrt v několika sekundách.Toxický účinek spočívá v blokování enzymů tkáňového dýchání. Nejdůležitější je inhibice cytochromoxidázy – CN− se váže na přítomné trojmocné železo Fe3+ a tím dojde k blokádě buněčného dýchání. Následkem je dušení, hlavně některých mozkových center. Transport kyslíku v krvi je zachován, protože železo v krevním barvivu hemoglobinu je ve dvojmocné formě (Fe2+).Příznaky otravy:Nastupují po požití po minutách, nejvýše po desítkách minut, dle náplně žaludku (viz výše). Typicky se objevuje (v daném pořadí): nevolnost, zvracení, bolesti hlavy a v srdeční krajině, pocit horka ve tvářích, hučení v uších, závratě.(wiki)

  Další informace


 • Impregnace - Jak impregnovat bundu proti dešti ? Nějaký roztok kam lze bundu namočit nebo něco podobného.

  V drogérii se prodávala impregnace ve spreji a skutečně fungovala. Zeptej se tam.

  Další informace


 • Maminka si uvařila čaj do hrnku o objemu 200ml a osladila ho 15g cukru. Kolik % cukru roztok čaje obsahuje?..prosím post

  Úloha je neřešitelná, protože stejný objem čaje nemá stejnou váhu jako stejný objem destilované vody. V zadání prostě schází údaj kolik váží čajový výluh z pitné vody, ve které jsou rozpuštěné různé mineraly - tedy voda váží víc než destilovaná.Jedná se sice o drobné odchylky, ale matematika je přesná věda, s výjimkou pokud se nepřesnosti tolerují.Ale kdyby bylo nejhůř, převeď si ml čaje na gramy podle všeobezně uznávané váhy vody a potom je to už jen jednoduchý výpočet %.

  Další informace


  Kolika procentni roztok ziskame smichanim 1 litru 96% lihu se 2 litry 84% lihu?

  Prosim poradite mi nekdo??..Zitra pisem pololetku z matematiky a ja v tom tak trochu plavu..:( (potrebovala bych i postup)..predem moc dekuju:)

  Další informace


  Jak si co nejrychleji do dlouhodobé paměti uložit 6ti ciferné číslo?

  četl jsem, že je krátkodobá a dlouhodobá paměť. Třeba mám zaplatit za nějakou nezajímavou službu 1376,25 Kč.Rád bych si toto číslo co nejrychleji dlouhodobě (třeba na 8 měsíců) zapamatoval, bez jakýchkoliv pomůcek, pouze v hlavě napíšete návod :-P?

  Další informace


 • Osm tablet denne-paracetomol a dlouhodobe.

  to mi naordinovali lekari ,pri opakovanem castem ischiasu.uz vice jak 3 mesice a dal, na muj protest,si vedou porad stejnou.mam k tam odpor a uz se jich na pohled az stitim.ale bolesti jsou krute a ja nevim jak je presvedcit,ze jejich lecbou si zadelavam na dalsi problem zdravotni.

  Další informace


  Může nízká kvalita videa, když se bude člověk na takové filmy dívat dlouhodobě, způsobit rozmazané vidění?

  Ne dívat se na to z doporučené dálky je zásada !

  Další informace


  Jak vyléčit dlouhodobě zalehlé levé ucho?

  Už od března mám problém s dlouhodobým zalehnutí levého ucha. Ušní mi dala předpis na Tafen nasal, který jsem užíval celý měsíc a k tomu jsem prováděl 2x denně laváže. Minulý týden jsem byl na kontrole, ale ucho je zalehlé pořád. Ušní mi objednala na alergologické vyšetření, kde jsem objednán až za 3 měsíce. Do té doby mi řekla, abych stále aplikoval laváže 2x denně. Nevíte, jak bych si mohl pomoci sám? Protože mít zalehlé ucho takhle dlouho, není žádná sranda a už mi to hodně otravuje. Dodávám, že mám také pořád rýmu (nejspíše chronickou). Děkuji moc za rady.

  Další informace


  Co použít jako alternativu, když si zapomenu roztok a krabičku na čočky?

  Už se mi to párkrát stalo, tak at vím co dělat v takovém případě :)

  Další informace


  Co dělat,když zapomenu roztok na čočky?

  Dobrý den, zapomněla jsem si roztok na čočky a protože jsou svátky, tak ho nemůžu nikde koupit. Ještě ke všemu mi většina vytekla z pouzdra, takže jsem si čočky dala přes noc jen do zbytku, který zůstal. Nevíte, jestli můžu roztok něčím nahradit? např. vodou? Děkuji za odpověď

  Další informace


  Chtěla bych se zeptat co to znamená fyziologický nález na fundu

  Manžel měl poranění oka. Tak bych se chtěla zeptat co to znamená fyziologický nález na fundu

  Další informace