• Není smutné, že schizofrenie a demence patří mezi nejčastější duševní poruchy? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Není smutné, že schizofrenie a demence patří mezi nejčastější duševní poruchy?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Není smutné, že schizofrenie a demence patří mezi nejčastější duševní poruchy?

 • Musí Hudba Hradní stráže platit poplatky OSA, třeba za hymnu (duševní vlastnictví) ?!  Další informace


  Je čtení mezi řádky pátráním po smyslu napsaného? Není někdy důležitější to, co není napsané, než co napsané je?  Další informace


  Jakým slovem byste vyjádřili duševní vlastnosti tohoto jedince?  Další informace


  Jaké je nejčastější příjmení na Slovensku?  Další informace


  Jak lze poznat,že celebrity patří mezi ilumináty?Jaké z toho pro ně plynou povinnosti?  Další informace


 • Nejčastější kává v těch papírových kelímcích, co má každý američan?

  Jaká je to nejčastěji kává? V těch kelímcích s víčkem a dírkou.. Jako maj třeba ve starbuck a tak...

  Další informace


 • Co patří mezi základní schopnosti šamana?

  Rozmlouvat s duchy, někde předky, někde s různými bohy. Zkrátka dokáže rozmlouvat a brát si informace od něčeho vyššího, než běžně známe.

  Další informace


 • Může být duševní porucha přitěžující okolností?

  Myslím tím, že když například schizofrenik někoho autem neúmyslně zabije, poskytne první pomoc a svého činu u soudu lituje, tak soudce by takového člověka poslal do psychiatrické léčebny, zatímco běžný člověk by dostal jen podmínku.poznámka: Vím, že psychina není trest, ale průměrný člověk by raději bral podmínku než psychiatrickou léčebnu.

  Další informace


  Je pravděpodobné, aby soud zbavil svéprávnosti ohledně peněz člověka s duševní poruchou, který umí dobře hospodařit?

  Je reálné a možné, aby soud zbavil způsobilosti k právním úkonů v oblasti finančních prostředků člověka, který se vyzná ve financích a umí s nimi dobře hospodařit?poznámka: Je pevně stanoveno, kdo umí a kdo neumí spravovat svůj finanční majetek. Osoba, která je každý měsíc v přebytku, automaticky umí hospodařit dobře. Osoba, která si vede každý měsíc finanční výkaz a samozřejmě neužívá omamné látky (alkohol, cigarety a horší drogy), nehraje automaty, má také dobré předpoklady k tomu, aby byla považována za člověka, který umí dobře hospodařit s penězi.

  Další informace


 • Jaké znáte duševní učební obory?

  Myslím tím ty učební obory, kde se pracuje hlavně hlavou a ne tolik rukama.Jediný učňák, který naplňuje tyto kritéria je podle mě prodavač.

  Další informace


 • projevila se u maminky demence..?

  Jsou známe případy kdy velký stres šok(napadení) mohlo zpustit st.demenci,nebo stav který zatím nebyl vůbec poznat se radykálně projevil?Maminka 65let zatím probýhají vyšetření.Děkuji

  Další informace


  Věříte pokusu. kdy 1600 lidí starších 65 let s nižší hladinou vitaminu D mělo o 53 procent vyšší riziko rozvoje demence?

  Jste si jistí, že nemáte deficit vitamínu D?Deficit jsem už jednou měl a nevěděl bych o tom, kdybych si nenechal vzít krev s příslušnou žádostí na rozbor.Viz: „Sluneční“ vitamin podporuje růst kostí a svalů. Naše tělo si ho umí vyrobit samo ze slunečného záření, ale jeho nedostatek může tělo pěkně poškodit.Vitamin D je pro lidské tělo až extrémně důležitý. Nejenže pomáhá při růstu svalů a kostí, také snižuje krevní tlak a studie ukazují, že zmírňuje bolesti spojené s fibromyalgií (chronická bolest svalů) a zpomaluje rozvoj roztroušené sklerózy. Mezi příznaky nedostatku vitaminu D patří bolest kostí a svalů, zvýšený krevní tlak a deprese. Co je ale horší – to, že vám schází, se projeví i jinak. Je to spojeno s pěti závažnými nemocemi:1. DemenceLoňská studie zveřejněná v magazínu Neurologie (Neurology) zjistila, že střední až velký nedostatek vitaminu D u starších osob může zdvojnásobit riziko rozvoje různých forem demence, a to včetně Alzheimerovy choroby. Demence obecně zahrnuje zhoršené myšlení, paměť i chování a negativně ovlivňuje každodenní život. Alzheimerova choroba je nejčastější formou demence.Zmíněná studie zkoumala více než 1600 lidí starších 65 let. U těch s nižší hladinou vitaminu D bylo o 53 procent vyšší riziko rozvoje demence. Ti, kdo měli nedostatek vitaminu zásadní, měli toto riziko vyšší dokonce o 125 procent. Co se týče Alzheimerovy choroby, bylo riziko o 70 procent vyšší u těch se středním nedostatkem a o 120 procent vyšší u těch s vyšším nedostatkem vitam

  Další informace


  Ruší se nejnovějším psychologickým vyšetřením mé poruchy?

  Šel jsem k jednomu klinickému psychologovi, aby mi udělal komplexní psychologické vyšetření zahrnující zjištění IQ, osobnosti a odhalení duševních poruch. Klinickému psychologovi se na mě ale nepodařilo najít žádnou duševní poruchu.Znamená to tedy, že nemám žádné duševní onemocnění?

  Další informace


  Mohu trpět poruchou spánku?

  Nemůžu usnout pak casté buzení

  Další informace


  Je toto začátek poruchy osobnosti?

  Dobrý den,u jedné z mých blízkých osob, se kterou jsem dnes byl, jsem začal pozorovat divné chování. Vše bylo normální, ale pak najednou nastal záchvat perfekcionismu (dva objekty, které měl dotyčný před sebou, začal urovnávat do stejné roviny a směru. S údivem jsem mu začal opakovaně narušovat uspořádání objektů. Vždy se ale naštval a začal znova. Asi po třech pokusech mu za účelem testování narušovat uspořádání, mě k tomu nechtěl ani pustit) a poté i svalová křeč (Dotkl jsem se ruky dotyčného a měl jí v křeči. Když něco držel, svíral to drtivou silou.). Když jsem se ho ptal, nic zvláštního mu nepřišlo a nepozoroval na sobě žádné neobvyklé věci a vše mu přišlo normální a vpořádku. Všiml si toho, až když jsem mu to názorně ukázal na jeho ztuhlé ruce... Nic ale neustoupilo a pokračovalo to dál.Také mi připadal nesoustředěný, nervozní a neklidný. Podle něj - všechno v pohodě. Nikdy dřív jsem u něj nic takového nepozoroval. Alespoň ne, v takovém extrémním stylu.Co se to děje? Je to možný začátek nějaké poruchy?... Co se týče ztuhlosti rukou a nesoustředěnosti, tak nesoustředěnost je u něj častým problémem, který ale on přehlíží a ztuhlost bývá minimální, ale nikdy taková jako teď.Doplňuji : ta křeč nemá nic společného s perfekcionismem. Ta probíhala už i předtím a potom.

  Další informace


  Je horší autismus, nebo schizofrenie?

  Schizofrenie je mnohem horší. Autista je těžce uzavřen do sebe, straní se okolí a vůbec nemluví. Ale u schizofrenie nevíte ani kdo jste, máte rozdvojené osobnosti (může jich být spoustu), a každá z nich může být dost odlišná od druhé, slyšíte hlasy což způsobuje naprosté zmatení a úplnou desorientaci a především jste nebezpeční ostatním i sami sobě.

  Další informace


  Je duševní porucha mít čtyřku z účetnictví?

  Já mám nařízenou psychiatrickou léčbu jenom kvůli tomu, že mám dostatečnou z účetnictví.

  Další informace


  Je blázen osoba, která dobrovolně vyhledá psychiatrickou pomoc a psychiatr ji diagnostikuje vážnou duševní chorobu?

  Jsou dvě osoby. Jeden je schizofrenik a druhý trpí obsedantně-kompulzivní poruchou.První osoba je schizofrenik, který slyší hlasy a má bludy, ale nikdy nevyhledá psychiatrickou pomoc. Navíc se necítí vůbec nemocná, ale není také nebezpečná sobě, nebo okolí. Oficiálně je zdravá, ale ve skutečnosti je těžce nemocná a ví to i její okolí. Je nezaměstnaná a živí ji její rodiče.Druhá osoba byla dlouho zdravá, ale ve středním věku začala mít nutkavé myšlenky a občas i kompulze, tak dobrovolně vyhledala psychiatrickou pomoc. Psychiatr ji předepsal léky a teď daný psychiatrický pacient vede normální život, přičemž má práci a ostatní lidé si myslí, že je normální, ale má oficiální duševní poruchu, protože si je nechala diagnostikovat.Předchozí řádky slouží pro ukázku, že člověk může být oficiálně duševně nemocný, tzv. mít papíry na hlavu i tehdy, když dobrovolně vyhledá odbornou pomoc.Co si o tom myslíte?

  Další informace


  Jaké mám duševní onemocnění?

  Jsem labilní. Moje nálady se často mění s neutrální na veselou a někdy jsem nadšený. Depresivní stavy nemám. Jsou mi lépe praktické profese než duševní profese. Mám problémy reagovat ve složitějších situacích. Někdy mám problémy řešit nově vzniklé situace a jsem těžko adaptibilní. Navíc mám problémy se soustředit.

  Další informace


  Dobrý den. Nemáte návrh na nějaké ojedinělé psychické poruchy jako je například schizofrenie a autismus?

  Je jedno které, mám to jako referát do Občanské výchovy a téma je dobrovolné.

  Další informace