• nepřímý vývin - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: nepřímý vývin. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.
  • Další témata a dotazy - nepřímý vývin

  • EXCEL: specifický nepřímý odkaz na jiný list



    Další informace


  • U pavouka sekace jedna se o vyvin primy,neprimy prosim i popis rozmnozovani?Dekuju Petr

    Tak za prvý sekáč není pavouk. To je stejné, jako bys tvrdil, že klíště nebo štír je taky pavouk. Možná tě mate, že obojí patří do třídy pavoukovců. Ale pavoukovec nemusí být nutně pavouk. Třída pavoukovců obsahuje řády: štíři, solifugy, sekáči, štírci, oztoči, pavouci, krabovci a bičnatci.Pavouk máš zadeček oddělený stopkou od hlavohruďi a mají snovací bradavky kdežto sekáč má zadeček srostlý s hlavohrudí, nemá snovací bradavky a má výraně dlouhé a štíhlé neochlupené nohy. Takže když nemá snovací bradavky, nemůže vytvářet pavučiny (jako pavouci) a tím pádem jim nezbývá než lovit aktivně.Sekáči mají vývoj přímý. Rozmnožují se na konci léta. Páření probíhá tak, že samček předá samici spermatofor a ta naklade vajíčka do půdy nebo různých šterbin. Někdy se stane, že po spáření samička sežere samečka. Vajíčka přezimují a na jaře se líhnou nymfy, které ještě ten rok dospějí.

    Další informace


  • Přímý vývin

    Jaký rozdíl je mezi přímým vývinem a nepřímým??

    Další informace


    Co znamená mít přímý nebo nepřímý vliv?

    Vysvětlí mi někdo, co znamená mít nepřímý vliv např. na něčí tvorbu?

    Další informace


  • Jak mám poznat, kdy v němčině použít přímý slovosled, nebo nepřímý?

    Musíš se naučit základní pravidla. Najdeš je v učebnicia v poznámkách z výkladu. Můžeš také poprosit o vysvětleníučitele (ovšem i na konzultaci se musíš připravit).Těch pravidel je víc, napíšu ti jich jen pár(není tu prostor na obsáhlý výklad).(1)Obrácenému slovosledu se říká důrazový.Na začátku věty stojí zdůrazněný větný člen, na druhém místěmusí stát přísudek, takže podmět se posune až za přísudek.Němčina se češtině podobá mnohem víc, než by se na prvnípohled zdálo. → Ani v češtině přece nezačínáš každou větupodmětem následovaným přísudkem.Představ si třeba otázku, jestli si jdeš koupit knihu.Das Buch kaufte ich mir schon gestern,heute möchte ich es lesen.(Souvětí s dvěma větami, v nichž na začátkustojí zdůrazněný větný člen → Das Buch/heute)(2)Otázky zjišťovací:Kommst du morgen zu uns?(3)Rozkazovací věty (jen v první os. množného čísla a při vykání):Gehen wir spazieren. (Pojďme se projít.)Kommen Sie zu uns! (Přijďte k nám!)(4)Stojí-li v souvětí věta hlavní za větou vedlejší,je nutné v hlavní větě obrátit slovosled.Např.:Obwohl er sagte, dass er keine Zeit hat, kam er zu Besuch.(Dvě věty vedlejší, na konci věta hlavní)

    Další informace


  • nepřímý vývin



    Další informace


    co je to vyvin primy



    Další informace


    co je to přímý vývin



    Další informace


    vyvin primi



    Další informace