• Pomůžete mně prosím? Odhadnete význam úsloví? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Pomůžete mně prosím? Odhadnete význam úsloví?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Pomůžete mně prosím? Odhadnete význam úsloví?

  • Pomůžete mi najít otázku, prosím?



    Další informace


    Jak chápete úsloví Svůj stín nepřekročíš... ? Hezký den..



    Další informace


  • Pomůžete mi prosím vyřešit problém u Pugeot Zenit - skútr , nejde benzín do motoru i když jsem karburátor vyčistil.



    Další informace


  • Lanškroun-Olomouc/Svatý kopeček pomůžete mi prosím vypočítat trasu?



    Další informace


    Debata o mne beze mne



    Další informace


  • Pomůžete mi se rozhodnout, prosím? Elektronická čtečka knih nebo tablet?



    Další informace


  • Pokud vaříte v rychlovarné konvici, odhadnete množství vody nebo, jak já říkám, že vody je jak na celé prase?

    Mám to v oku a téměř vždy se trefím přesně. Na konvici vidím, kolik vody tam je. :-))

    Další informace


  • Jaký je význam úsloví : ,,Paridův soud'?

    Ahoj :) Jak co nejstručněji vysvětlit úsloví ,, Paridův soud'?Díky moc:))

    Další informace


    Jak vzniklo úsloví dračí setba a jaký má význam?

    Děkuji.

    Další informace


  • Proč je někdy dobré jít od válu? Jaký je význam a původ tohoto úsloví?

    Jít od válu je ustálené slovní spojení, které vešlo do českého slovníku jako rčení, přirovnání. Znamená přerušit nebo ukončit nějakou konkrétní činnost.Vál je návin osnovních nití používaných jako předloha díla (tkaniny). Protože tkalcovské řemeslo bylo dost náročné na zručnost a trpělivost, začalo se v lidové mluvě používat rčení jdu od válu pro případy, kdy bylo něco složitého a náročného na trpělivost a osoba, která toto pronesla vyjadřovala svou rezignaci nad složitostí práce, což se později přenášelo do obecné roviny. Používalo se i jako příkaz pro osoby, které nezvládaly určitý úkon nebo situaci: Jdi od válu! , nebo Jestli to nezvládne, půjde od válu .

    Další informace


    Pomůžete mně prosím? Odhadnete význam úsloví?

    Ptám se opět za svou sousedku.Má udělat průzkum a zeptat se několika známých, zda odhadnou význam přísloví či úsloví, která jim učitelka zadala. Možná je něco na netu, ale spíš učitelku zajímá vlastní pochopení. Já jsem některá neslyšela, odhaduji. Zkusíte? Děkuji za jakékoliv vysvětlení.1. Uťal kohout a ucho zazpívalo.2. Dej psu špatné jméno a můžeš ho pověsit.3. Kudy kovář s kleštěmi, tudy i rak s klepetem.4. Sám sobě ježek kadeřav.Doplňuji:Prosím, nechce se ještě někdo zamyslet nad významem úsloví?

    Další informace


    Pomůžete mi, prosím?

    Je dán rovnoramenný trojúhelník ABC se základnou AB dlouhou 10 cm a ramenydlouhými 20 cm. Bod S je střed základny AB. Rozdělte trojúhelník ABC čtyřmi přímkami procházejícími bodem S na pět částí se stejným obsahem. Zjistěte, jak dlouhéúsečky vytnou tyto přímky na ramenech trojúhelníku ABC.

    Další informace


    Odkud pochází zvyk sypat si popel na hlavu a jaký má toto úsloví význam?

    Sypat si popel na hlavu, vyhazovat hlínu k nebi, válet se v popelu – to vše bylo u primitivních národů výrazem smutku, bolesti, lítosti. Strach před smrtí velel člověku, aby se posypal popelem z oběti nebo hlínou z hrobu, aby se uchránil před duchem zemřelého. Člověk se za maskou z popelu a hlíny cítil bezpečně. A když v Sýrii utíkali pozůstali sednout si na hromadu popela před branou města, znovu to byl útěk a hledáni bezpečí před duchem mrtvého, který mohl sídlit v domě, kde předtím dotyčný žil.Jiné národy, které neznaly strach před smrti, se naopak snažily s mrtvými spojit, dokonce se nechávaly popelem z mrtvého očkovat, aby přijaly jeho dobré vlastnosti. Takové zvyky jsou nám dnes cizí avzdálené

    Další informace


    Nevíte, jak vzniklo úsloví spálíme za sebou mosty.

    Jak chápete jeho význam?

    Další informace


    Koupíte za facku, když máte něco v pácu? Jaký je původ a význam těchto úsloví?

    Jaký je původ a význam těchto úsloví?Když chceme říct, že máme něco vyhlédnutého, že něco chceme, máme to v pácu.Pác je původem německý a dříve měl podobu pajc, což bylo z německého Beize, mořidlo.Odtud je i dosud běžně užívané sloveso pajcovat, mořit, nakládat, mazat mastí. V pácu, v pajcu, v mořidle mívali koželuhové výrobky a suroviny, se kterými měli další úmysly. A od koželuhů se úsloví rozšířilo do celého jazyka.Koupit něco za facku, má původ v pojmenování drobné mince, která u nás obíhala v 16. a 17, století. Mince se jmenovala podle německého názvu dnešního Bernu - batzen.Lidé si to zkrátili na bac, bác a později zkomolili na pác, pac, fac, případně fat.Šlo o drobný peníz a výraz- koupil jsme to za pác, za fac, za fatku s významem- koupil jsem lacino.Jde tedy o zkomoleninu starého úsloví koupil jsem za fatku.

    Další informace


    Jaký má význam a původ úsloví - když nechám někoho ve štychu?

    Co je to štych?

    Další informace


    Jak (případně kdy) vzniklo úsloví o 106?

    Tuto otázku jsem před nedávnem vložila, ale někdo ji smazal dřív, než jsem si stačila přečíst všechny odpovědi.Proto ji dávám znova.

    Další informace


  • Pomůžete mi prosím se dvěma hádankami ???

    1. Farmář měl celkem 25 ovcí v 1. a druhé ohradě. 5 ovcí z první ohrady převedl do druhé, potom z druhé ohrady 7 ovcí prodal. Po těchto událostech bylo v první ohradě 2 krát více ovcí než ve druhé. Kolik ovcí bylo původně v 1. ohradě? 2. Třem bratrům je celkem 25 let. Petr je o 3 roky starší než Jan a Janovi je o 5 let více než Zdeňkovi. Kolik let je Zdeňkovi?Doplňuji:1. to není dú, ale to vůbec neva :D2. Si myslím že ta první úloha se rovná 17. je to tak nebo ne?

    Další informace


    Pomůžete mi prosím s volbou grafického návrhu? :)

    Pomůžete mi prosím s volbou grafického návrhu? :) který je nejlepší a který jako druhý. Na stránce a href"http://www.mpro21.g6.cz" rel"nofollow" http://www.mpro21.g6.cz /a Díky moc, Martin :))

    Další informace


  • MNĚ nebo MĚ? Děkuji ti, že stále stojíš při mně/mě. ??? DĚKUJI :-)

    já jsem pro MĚ, ale přítel se hádá.. :-PDoplňuji:SAKRA! :-D děkuji Vám.. velká pomoc.. ja to TY používám.. ale přišlo mi přirozenější MĚ :-P ..dííííky :)

    Další informace