• Potřebuju nějaké skutečné příjmení, které začíná Ak.... - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Potřebuju nějaké skutečné příjmení, které začíná Ak..... Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Potřebuju nějaké skutečné příjmení, které začíná Ak....

  • Od kdy začína doba na vracení zboží na aukru?



    Další informace


    Mládí, střední věk, stáří. Od kolika let začíná ten tzv. střední věk?



    Další informace


    V kolik začíná konec světa?



    Další informace


    Avatar - jak začíná film



    Další informace


  • Které verze Škodovek řad 742 a 746 roku 1988 vyráběli v Boleslavi, které v Kvasinách, které ve Vrchlabí a které v Blavě?



    Další informace


  • Tpíme málo a na měřičích se číselná hodnota nezvyšuje. Po jaké době a jak intenzivního topení začíná měřič fungovat?



    Další informace


  • Která/é píseň/ně začíná/ají durovým kvintakordem ??

    Která/é píseň/ně začíná/ají durovým kvintakordem ??Doplňuji:dík ) jen sem se potřeboval ujistit

    Další informace


    Vyprávěj - v díle,když Tondu vyhodili z práce a vrací se domu, hraje píseň,která začíná: Znám tvou tvář..

    Znám tvou tvář za leskem okenním.. nebo nějak tak.. Nevíte,jak se jmenuje?? :) díky moc!! :)

    Další informace


  • Který obor se zabývá odkud pochází danné příjmení a vším s ním co se týká příjmení??

    Původ příjmení zkoumá především etymologie. Ta čerpá ze starých slovníků, z knih kulturně historických, technických, starých literárních děl. Podobně pomáhá vysvětlení příjmení z nářečí a řemeslnického slangu.Nejdůležitějí je etymolgický rozbor, jeho objasnění a porovnání se stávající slovní zásobou. Některá příjmení se dají vyložit různě, záleží na době vzniku, oblasti. Také musí etymolog znát zákonitosti vývoje hlásek, historické i kulturní reálie atd.Důležitá je i etiolgoe, tj. objevování příčin a důvodů, proč dotyčný získal¨přezdívku, proč z ní vzniklo příjmení atd.Svět se změnil, ale příjmení stará asi 200 let ji nereflektujíDále se jména komolila zápisem v matrikách, přeslechnutím, špatným čtením, někdy jeho vylepšením. Takže v jedné rodině může být několik variant.Někdy pomáhá i genealogie, která zkoumá vztahy mezi lidmi, které vyplývají z jejich společného rodového původu. Zde se občas objeví možný původ příjmení.Práce badatelská je těžká, komplikovaná, někdy jsou temná místa.. Zůstává možnost, mohlo to tak být.Tolk zkušenosti autorky D. Moldanové uvedené v knize Naše příjmení. -Nejde jen o příjmení, ale i o plvod slov. Mnozí nechápou, že dnešní významy se nezachovaly všechny, nebo naopak byly obecnější. Nevěří zaprášeným, školometským a prý zastaralým slovníkům. Jejich chyba, nedovědí se, jak to tehdy bylo ...Doplňuji:Zapomněla jsem doplnit, že z etymologie vychází::nauka o vlastních jménech, která se se nazývá onomastika,. Jejími hlavními částmi jsou antroponomastik

    Další informace


    Kterým rokem končí a kterým začíná tisíciletí, se tu už řešilo.

    Názory lidí se ale stále liší. Tedy, který byl podle vás poslední rok druhého tisíciletí, rok 1999 nebo 2000? A jaké nejzajímavější (nekurióznější) obhájení jste slyšeli?

    Další informace