• předložky v nemcine v 1 3 a 4 pádě?? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: předložky v nemcine v 1 3 a 4 pádě??. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - předložky v nemcine v 1 3 a 4 pádě??

  • Zpravodajský web v němčině



    Další informace


    Proč se v Němčině píší podstatná jména vždy na začátku s velkým písmenem?



    Další informace


    Jaký jazyk, hned po Angličtině a Němčině, by se dal nazvat oblíbeným čí podstatným jazykem na světě?



    Další informace


  • Pristupovali lide k nemcine jinak pred 2. SV ?

    Spis sociologicka otazka...Myslite si, ze na negativnim pristupu k nemcine se podepsali i jejich dejiny ? Ja treba nechapu jak nikdo nemuze mit rad nemcinu, vsak to zni skoro jako anglictina, jen je trosku ,,drsnejsi'.Existuje plno jazyku, ktere zni jako kdyz utece nejakej chovanec z ustavu, presto kazdy druhy na otazku, ktery jazyk je nejhnusnejsi reknou nemcina.

    Další informace


    Jak sloňovat jméno Tycho Brahe v 6. pádě ?

    Jen pozor na to, že skloňujete krřesní jméno i příjmení, Tycho Brahe, nikoliv každé samostatně.V češtině nemohou stát dvě koncovky - ovi. vedle sebe, takže si vyberte.např. o Tychonu Brahovi.O Tychovi, Tychu, Tychonovi, Tychonuo Brahovi, Brahemu. a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovoBrahe+ HledejHledej" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?slovoTycho+ HledejHledej" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a

    Další informace


  • V němčině se říká Oma nebo Großmutter, ve slovenštině babička a také stará mama. Máme i v češtině něco podobného ?

    Doplňuji:A nešlo by prarodiču, prarodičko nebo stará mutr - starý fotr ?!Asi ne, že ?

    Další informace


    Proč je v němčině skříň TEN skříň?

    Je v německých členech nějakej systém? Dají se nějak odvodit nebo si to člověk prostě musí pamatovat?

    Další informace


    Proč bůh Zeus je v 2. pádě skloňován bez Dia?proč zrovna toto?

    Zvláštní skloňování vlastního jména Zeus není pozůstatkem splynutí dvou bohů v jednoho (i když by to znělo velmi logicky), ale pozůstatkem dávného etymologického původu tohoto slova. Jméno je odvozené z indoevropského Djaus, do řeckého nominativu se odvozením dostalo s dzétou na začátku, zbytek se však již skloňuje normálně.Časopis 21. stoletíDoplňuji:Ještě další zajímavost.Kořen Djaus má paralelu ve jménech Deus, Jupiter (řím.), Zeus pater (řec.), Djaus Pitar (védský Nebeský otec), Tyr (germ.) aj. Zeus je jediným bohem Olympského panteonu, který má etymologicky jasný indoevropský původ.Net

    Další informace


    Leopold ve 3. pádě

    Leopoldovi nebo Leopoldu?Doplňuji:Nedělám úkol z ČJ, ale referát na HV o Mozartovi )

    Další informace


    Jaký pozdrav se hodí při psaní formálního dopisu v němčině?

    Dobrý den, potřebuji poradit, jak začít dopis, když odpovídám na určitý inzerát v němčině. Ten dopis má být určený určité společnosti, na konkrétní osobu. Stačí napsat Guten Tag Frau Meier nebo je zdvořilejší třeba Sehr geehrte Frau Meier? Mohli byste poradit? Děkuji.

    Další informace


    Dobrý angličtinář - předložky



    Další informace


  • proč pronesl J. F. Kennedy výrok: Ich bin ein Berliner v němčině?

    Az si na prvnim odkazu googlu (viz tva druha otazka na toto tema) prectes, proc to rekl, budes vedet, proc to rekl v nemcine.

    Další informace


    jak se vyslovuje r v němčině? a číslo 10 se v němčině vyslovuje jako cén nebo cín. Děkuji

    německé R se podobá přidušenému, temnému a . Ta desítka není ANI cén, ANI cín, ale NĚCO MEZI TÍM - nebudu přehánět, když řeknu přesně napůl cesty . Není to ani čisté E, ani čisté I.Doplňuji:ještě doplnění, ohledně R jsem byl nepřesný - tak, jak jsem řekl, se vyslovuje jen KONCOVÉ r - na konci slov. Ani ostatní R však nejsou stejná jako v češtině - v němčině se trochu ráčkují, ovšem ne tak výrazně, jako tomu je ve francouzštině.

    Další informace


    Umíte dát tyto slovesa do perfekta v němčině?

    Potřebovala bych tyto slovesa v němčině dát do prefekta, nějak jsem to udělala, ale nevím jestli někde není chyba. Kdybyste jí někdo našel, tak dejte vědět, děkuji. Poradíte někdo prosím?abfahren - sind abgefahrenaussteigen - haben ausgesteigensitzen - haben gesessensehen - haben gesehenabgeben - haben ?????nehmen- haben genommenverstehen - haben verstandenzuruckfahren - sind ??????

    Další informace


    Slovosled v němčině..

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co má přednost za es nebo ihnen..Ich wünsche es ihnen)Nikdy v tom nemám jasno!Děkuji

    Další informace


    Proč nestačí v němčině říct jen lerne Deutsch, ale musí se říct i v tomto případě podmět?

    Protože němčina už je taková. ich lerne - učím se ....... Lerne - uč se

    Další informace


    Jaké i/y se páše v pridavnych jmenech pruvlastnovacich? nemužu si vypomenout jak je to y vyjjimkou ve 4tem pade?

    Doplňuji:jmen privlastnovacích (preklep)

    Další informace


    Jak zní slovo mě v 1.pádě ?? prosím

    Co třeba já?

    Další informace


    Jak mám poznat, kdy v němčině použít přímý slovosled, nebo nepřímý?

    Musíš se naučit základní pravidla. Najdeš je v učebnicia v poznámkách z výkladu. Můžeš také poprosit o vysvětleníučitele (ovšem i na konzultaci se musíš připravit).Těch pravidel je víc, napíšu ti jich jen pár(není tu prostor na obsáhlý výklad).(1)Obrácenému slovosledu se říká důrazový.Na začátku věty stojí zdůrazněný větný člen, na druhém místěmusí stát přísudek, takže podmět se posune až za přísudek.Němčina se češtině podobá mnohem víc, než by se na prvnípohled zdálo. → Ani v češtině přece nezačínáš každou větupodmětem následovaným přísudkem.Představ si třeba otázku, jestli si jdeš koupit knihu.Das Buch kaufte ich mir schon gestern,heute möchte ich es lesen.(Souvětí s dvěma větami, v nichž na začátkustojí zdůrazněný větný člen → Das Buch/heute)(2)Otázky zjišťovací:Kommst du morgen zu uns?(3)Rozkazovací věty (jen v první os. množného čísla a při vykání):Gehen wir spazieren. (Pojďme se projít.)Kommen Sie zu uns! (Přijďte k nám!)(4)Stojí-li v souvětí věta hlavní za větou vedlejší,je nutné v hlavní větě obrátit slovosled.Např.:Obwohl er sagte, dass er keine Zeit hat, kam er zu Besuch.(Dvě věty vedlejší, na konci věta hlavní)

    Další informace


    Dává se v němčině člen před profesi ve spojení s vlastním jménem?

    Např. pod vedením (des) trenéra Josefa Jandače , (der) hráč Sparty Hlinka , od (den) rozhodčích Husičky, Trombíka... , (die) učitelka Nováková , (der) školník Willy

    Další informace