• Proč lidi používaj - slovo uvidíme? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč lidi používaj - slovo uvidíme?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč lidi používaj - slovo uvidíme?

  • Zajímá mě, jaké (které) slovo slovo může viset jen tak na rameni, jaké (které) slovo je dobré mít v autě atd.?



    Další informace


    Asi jsem zaspal nový trend, ale jak a proč lidí honí ty Pokemóny? Má to nějaký vyšší smysl jako věřit v Boha?



    Další informace


  • Kolik lidí už zdolalo Mt. Everest a kolik lidí na něm zahynulo? A z těch co zahynuli, kolik dosálhlo vrcholu?



    Další informace


  • Jak vzniklo slovo flaksa? Proč se tak říká tlustému masu?

    Flaksa není tlusté maso , ale tuhé maso - podle die Flechse šlacha.Pokud se tak někde označuje tučné maso, jde o zkomoleninu významu.

    Další informace


  • Slovo HŘIVNA mě už dlouho ničí,tuším,ale asi jen vzdáleně. Co to znamená? (Ivan Vyskočil to slovo používal v povídkách.)

    I když jsem Vyskočilovy povídky četla, nevzpomenu už na význam použitého slova.Jinak hřivna byla jednotka váhy, početní jednotka a od dob Velké Moravy také platidlo. Hřivny byly kusy vzácného kovu, často stříbra. A to nejen u našich předků, také staří Rusové měli své grivny, početní a od 12. století měnové jednotky vyjadřující určité množství stříbra. Hřivna se pak málem stala součástí československé soustavy platidel. Už na to byl roku 1929 zákon, že bude zavedena stokorunová zlatá mince jménem hřivna, ale kvůli hospodářské krizi k tomu nedošlo.Dodejme, že hrivna je název současné ukrajinské měny a vraťme se k hřivnám starým. Důležité je, že původně měly tvar náhrdelníku. Odtud je totiž jejich pojmenování. Praslovanské grivna znamenalo náhrdelník a bylo odvozené od griva, což původně bylo pojmenování krku a šíje, které vzniklo z indoevropského ger-, pojídat, polykat. Později se griva říkalo dlouhé srsti na krku a odtud je naše dnešní slovo hříva, pojmenování srsti na těle koní, lvů a jiných živočichů. Slovo hřivna je tedy velmi blízce příbuzné s podobným výrazem hříva.Podle stránky Český rozhlas.Stejná informace, Panenka byla trochu rychlejší.Doplňuji:V první větě jsem se vyjádřila nepřesně. Vím, co je hřivna, ale nevím, který význam vyplývá z Vyskočilova kontextu.

    Další informace


    Proč je slovo prdel sprosté a prdelačka ne?

    Jen doplním, že slovem prdel se ve staročeštině běžně označovala zadnice, řiť, zvl. řitní otvor. Jenže časem se význam slova posunul a dnes zní jako slovo vulgární, a to i v přeneseném významu.Pojmenování polévky prdelačka je nářeční či slovo obecné, takže se užívá v původním významu. Nemá ráz hanlivý.

    Další informace


    Proc se dnes spousta lidi chce naucit hrat na hudebni nastroj bez znalosti not a hudebni teorie?

    Proc je zrovna toto prijmano mladymi lidmi prevazne vnimano tak negativne ? Vychazim z toho, co ctu na internetovych forech atd. Myslite si, ze je v dohlednu doba, kdy budou soukromi ucitele obchazet domacnosti a ucit deti psat bez zbytecne znalosti cteni, narozdil od zlych ucitelu v zs chapnych jako neumeteli vyucujici zbytecnosti, aby to nahodou kakánka neodradilo pro svoji prilisnou slozitost mluvit? Netyka se to jen toto, proste mi pripada, ze se dneska vsechno zjednodusuje uplne nesmyslne. Co myslite?

    Další informace


  • Proč se někdy stane, že slovo nebo větu slyšíme i naprosto jinak, než nám někdo říká?

    A stejně tak při čtení, kdy nějaké slovo přečteme jinak než je napsané. Může za to jen obyčejná nepozornost nebo je v tom i něco navíc? Děkuji.

    Další informace


    Proč má tolik pohoří ve svém názvu slovo les?

    Proč? Pojmenování souvisí s minulostí, a pojmenování vznikla podle toho, jak oblast vypadala. Podívejte se na původ slova les. Snad se dá zjistit přesněji, když uvedete, o které pohoří či les vám jde.Něco najdete v odkazu.,Např. Šumava Tajemná Šumava se v dávných časech nazývala keltským jménem Gabréta. Tak o ní píše dokonce už Ptolemaios ve svých zeměpisných spisech pocházejících z 2. stol. n. l. Bavoři ji později začali říkat „Nordwald“ (Severní les) a Češi prostě jenom „Les“ nebo „Hvozd“. Současné jméno pochází až z 16. století a znamená v podstatě „hustý hvozd“. V sousedství Šumavy se nalézá Český les, který tak nazývali už staří Bavoři (Böhmerwald). Česká strana se jednu dobu uchylovala k názvu Bavorský les či Bavorské hory. Ale už od 13. století jsme se i my shodli na tom, že „les“ leží v Českém království, takže bude zkrátka „Český“ už napořád. a href"http:/rocproto.cz/historie/jazykove-toulky-po-horach-aneb-jak-vznikly-nazvy-ceskych-hor/" rel"nofollow" http:/rocproto.cz/ hellip /a Proč s oblast pojmenovala les?:les, lesík, lesní, atd. . Psl. *lěsъ nemá jednoznačný výklad. Nejčastěji bývá spojováno se stangl.lǣs ‘pastvina,louka’,stsas. laes ‘údolí’.Obě možné rekonstrukce - ie. *lēs- i *lois- ) - však narážejí na fonetické potíže - první ohledně přízvuku,druhá ohledně zachování s po i . Jiné výklady však nejsou přesvědčivější.Má vztah i ke slovu líska - vysoký keř dávající oříšky’, lískový, lískovka. Stč. léska, Psl. *lěska nemá jednoznačný výklad. Často se spojuje

    Další informace


    Proč je slovo buď?

    Proč?1. Protože buď je rozkazovací způsob od slovesa být. Slovesa přece tvoří přítomný čas, minulý, budou, rozkazovací způsob atd..Rozkazovacím způsobem vyjadřujete rozkaz, příkaz, požadavek, nebo zákaz. Označuje se vykřikníkem.Např. příkážete někomu, aby zůstal doma.Řeknete mu: Buď doma!Můžete být i zdvořilý Prosím, buď doma . -Tvary:Ty - 2. os. j. č. - buď, My - 1. os. mn. č. - buďme, Vy - 2. os. mn. č. buďte. 2. Ještě může jít o rozkazovací způsob od slovesa budit, tj. probouzet ze spánku, nebo budit např. něčí pozornost.Buď - buďme - buďte, i když se častěji používá sloveso s předponou - např. probuď se, vzbuď se atd.

    Další informace


    Proč Adolf Hitler posílal lidi do koncentračních táborů?

    Otázku nelze tak lehce zodpovědět. Koncentráky byly jako pracovní a vyhlazovací tábory kam tato zvrácená ideologie umisťovala nepohodlné.

    Další informace


    Pokud slovo nemá k sobě kontrastní slovo, má nějaký speciální název?

    Antonymum je slovo kontrastní, opačné. Pokud ale slovo k sobě nemá antonymní podobu (neexistuje k němu kontrast), má to nějaké specifické pojmenování z hlediska lingvistického?

    Další informace


    Kdy lidi začali poprvý přemejšlet o tom, že lidi a současný zvířata na Zemi nejsou první živočichove, ale že....?

    ale že tady žilo plno jinejch tvorů před náma? Kdy byly objevený první fosilie? Co si o nich lidi mysleli? Že to jsou nějaký hříčky přírody?

    Další informace


    Jak vzniklo slovo živočich? Tipuji správně, že je to spojení života a čichu? Proč čichu?

    Pokud v tom jsou smysly, tak proč potom živočich není třeba živozrak? Nebo živosluch?Nebo živosah... živožer?

    Další informace


    Jak souvisí slovo kocovina s kočičinou? Co dříve slovo znamenalo?

    Slovo kocovina původně znamenalo výtržnost a vzniklo obměnou slova kočičina, kterým se označovaly výtržnosti proti mladoboleslavskému hejtmanovi Kotzovi v roce 1848. Ve druhé polovině 19. století začalo slovo kocovina pod vlivem německého výrazu Kater, které označuje kocoura i stav po alkoholovém opojení, nabývat dnešního významu. Dříve se také říkalo Katzenjammer (kočičí nářek).[5] Z němčiny čerpala obdobným způsobem také polština: kac, kacenjamer, kociokwik (česky kočičí kvik).

    Další informace


    Do které kategorie se řadí slovo dle? A je to vůbec slovo?

    Slovo podle, ve zkrácené verzi dle.Dle zákona číslo ....Je to slovo? Do které kategorie se řadí, pokud to je slovo?

    Další informace


    Co znamená polské slovo dozobania a existuje vůbec nebo je to jenom smyšlené slovo do polských večerníčků?

    Dobrý večer teď mě napadlo jedno slovo které jsem když jsem se jako malý koukal na polský večerníček tolikrát slyšel jako pozdrav dvou těch postaviček a chci se teda zeptat jestli je polské slovo dozobania smyšlené nebo se používá i ve skutečnosti?

    Další informace


    85 nejbohatších lidí ma více peněz než 3 500 000 000 lidí, co by se stalo kdyby...?

    Ahoj, možná bude tahle otázka znít hloupě, ale co by se stalo, kdyby peníze těch 85 nejbohatších lidí byly rozděleny mezi těch 3 500 000 000 lidi? Co by na světe nastalo? Každý by mel všechno? Žádná chudoba?Je to sice utopie, ale co kdyby to šlo?

    Další informace


  • Znáte někdo nějakou dobrou knihu o životu v protektorátu jak obyčejných lidí tak lidí v odboji?

    Pavel GlosNa bratrské faře

    Další informace


    Co znamená slovo ridikil?Je to slovo které pochází z východního slovenska?

    Toto slovo používal bavič Ander z Košic,takže zcela učitě pochází z východního Slovenska.Horší je to z významem.Mám pocit,že se to týkalo nějakého zavazadla nebo něčeho,co se v zavazadle vyskytuje./musel bych to vyštrachat někde na kazetě/Ale to je informace neověřená.Doufám,že se přihlásí nějaký východňár :-).

    Další informace