• Proč se finsky řekne Německo Saksa? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se finsky řekne Německo Saksa?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Proč se finsky řekne Německo Saksa?

 • Hádejte jakou jedinečnou zvláštnost má finský pas?  Další informace


  Co se Vám vybaví, když se řekne politik?  Další informace


  Bude Německo země nejvíce lidí?  Další informace


 • Co se Vám vybaví,když se řekne Bob Marley?

  reggae, rasta čepice, palmy na Jamajce a krásné pláže jáse na nich procházím se slunečníkem..a jak jinak Míša Šeps byl docela roztomilej :D a href"https://www.youtube.com/watch?vzAKBVkhFuuY" rel"nofollow" https://www.youtube.com/ hellip /a

  Další informace


  Co o mě řekne hudba, kterou poslouchám?

  Co o mě řekne hudba, kterou poslouchám? Spousta lidí v mém věku (15-17 let) poslouchá padesáti centa, Davida Guetta, Black Eyed Peas a další podobné. Neříkám, že si nic od nich občas neposlechnu, ale prostě preferuju hudbu jako je Jaroslav Nohavica, Miro Žbirka nebo 4TET.

  Další informace


 • jaká jídla jsou typická pro Německo?

  Zkus se podívat na odkaz: a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Německá_kuchyně" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a

  Další informace


  Jaká byla typická jídla pro záp. Německo v 50.- 60. letech min. století?

  Byla stejná jako dnes, nebo se lišila? Předem děkuji za odpověď :)

  Další informace


 • Proč bylo Německo považováno za viníka první světové války?  Další informace


  Kdyby Hitler nerozpoutal válku a nezabíjel lidi, myslíte, že by pak Německo prosperovalo?

  Rád mám takovédle otázky, ale zajímá mě vaše odpověd jak by to vypadalo a ne proč by se to nemohlo stát.

  Další informace


  Jde už Německo považovat za multikulturní zemi?

  Zajímalo by mě,jestli jde už v dnešní době(21.století) považovat Německo za /velmi/ multikulturní zemi s mnoha narodnostími menšiny jako jsou např. USA nebo Anglie i Kanada,osobně si myslím že ano když v Německu žije cca např. 830 000 Italů,600 000 syřanů,3 000 000 Turků,2 000 000 Poláků i jiné národnosti hlavně z blízkého východu a západní evropy kteří mají +- i vysokou porodnost, tak se ptám mají tímto původní Němci(etnická skupina) počítat stím že rodilých etnických Němců v Německu bude v budoucnosti čím dál méně,ikdyž jich je v Německu cca 67 - 75 milionů? Děkuji. P.S. Nepočítám do toho Němce kteří žijí v (USA,Brazilíi,Kanadě,JAR nebo Argentině) děkuji.

  Další informace


  Co se vám vybaví když se řekne Lichtenštejnsko?

  Vybaví se mi krásná pohodová zemička a ohromný nemovitý a kulturní poklad, který nám tady Lichtensteinovi nechali.

  Další informace


 • Berlínsky múr oddeľoval západný a východný Berlín alebo Západné Nemecko a NDR?

  Berlínsky múr oddeľoval západný a východný Berlín alebo Západné Nemecko a NDR (východné Nemecko)? A ak rozdeľoval Berlín tak čo rozdelovalo Západné Nemecko a NDR a komu patril západný Berlín?

  Další informace


 • Když kluk vidí hezkou holku a řekne: Dal bych, nebo Dáš mi? Co to znamená?

  je to v pubertálním věku

  Další informace


  Co když vám dívky řekne dobrý kamarád, že se do vás zabouchl?

  Kdyby jsi měla dobrýho kamaráda a ten věděl že máš přítele a zabouchl se do tebe a po nějaké době ti to řekl, jak by jsi reagovala? Ten kamardá to chtěl jen ze sebe dostat, nemyslel to tak, že by si ta dívka měla vybrat, protože ví, že jí to s přítelem klape dobře.

  Další informace


 • Když my máme germanizmy, má zase německo nějaký čechizmy?

  Víc jde o rakouskou němčinu.Už ze 13. století existují stížnosti pocházející z území dnešního Rakouska, kde si pisatel stěžuje, jak tamější rytíři používají přemíru českých slov.Čeština ovlivnila v průběhu našeho nedobrovolného pobytu v habsburské monarchii velkou měrou vídeňskou němčinu a některá česká slova zakotvila i ve slovníku spisovné němčiny: die Peitsche (bič), das Petschaft (pečeť), der Halunke (holomek) nebo die Haufbitze (houfnice). Označení pro tuto historickou zbraň se přes němčinu dostalo v podobě »l´obus« do francouzštiny a jako »hauwitzer« i za Lamanšský průliv do angličtiny.Českých slov jsou plná i německá nářečí, pochopitelně nejvíc v krajích, které s českým územím sousedí. Tak v nich najdeme výrazy jako die Plautze (plíce), die Kretscham (krčma), die Mauke (mouka), der Kasch (kaše), die Povidl (povidla) a také slovo Buchten, které snad ani nemusíme překládat. A slavný německý literát Gerhart Hauptmann, který pocházel z pruské části Slezska, rád ve svých dílech používal původem české slova: najdeme u něj třeba výrazy die Kaluppe (chalupa) nebo podivnou zpotvořeninu Kaschna zibulka, což je kaše na cibulce. a href"http:/rocproto.cz/zajimavosti-a-novinky/vedeli-jste-ze-i-cestina-obohatila-nemcinu/" rel"nofollow" http:/rocproto.cz/ hellip /a Nejsvětovější česká slova jsou robot a polka. a href"http://www.jazykove.cz/2013/06/ceska-slova-v-jinych-jazycich/" rel"nofollow" http://www.jazykove.cz/ hellip /a

  Další informace


 • Co uděláte, když jste právě připraveni vyvenčit svýho psa a ona vám jasně řekne, že teď nikam nejde?

  Chápu jeho rozhodnutí. Přece nepůjde ven, kde panuje psí počasí!

  Další informace


  Ahoj,jak se řekne anglicky : 23. března a 30.března? Předem díky :)

  Třeba u 20th March se píše to th ale jak je to u jiných dnů? :)

  Další informace


 • Jak se Německo i přes dvě prohrané světové války dokázalo dostat na vrchol světového hospodářství?

  Německo - hospodářství historie přítomnost

  Další informace


 • Proč, když se řekne nesmrtelnost, všechny hned napadne, že by nikdy neumřeli?

  Je přeci více druhů nesmrtelnosti, třeba že vás nic nemůže zranit ale stářím normálně zemřete..PS sice sem se na tohle neptal ale mohly by mu částečně smazat paměť aby si filmy a ostatní nepamatoval jen to nejdůležitějším..

  Další informace


  Chodím se synem na logopedii jednou za 14 dní. Jednou měsíčně si logoped řekne o těch 30kč. Je to v pořádku?

  Doplňuji:K logopedovi nás poslala dětská doktorka. Jen mi není jasné proč si o těch třicet korun neřekne pokaždé, ale spíš tak náhodně.

  Další informace