• Proč se někdy stane, že slovo nebo větu slyšíme i naprosto jinak, než nám někdo říká? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se někdy stane, že slovo nebo větu slyšíme i naprosto jinak, než nám někdo říká?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se někdy stane, že slovo nebo větu slyšíme i naprosto jinak, než nám někdo říká?

  • Říká se,že Lítá jak šůs. Ví ale někdo,co to slovo vlastně znamená,a kde se vzalo?



    Další informace


    Proč máme při hrozbě, že na nás něco spadne či nám někdo dá facku a jinak ublíží reflex, že zavřeme oči?



    Další informace


    Jaký druh zvuku je pro vás naprosto relaxační?



    Další informace


  • Stavební úřad nám pravě zdělil že musíme mít fasádu, ale nám se to nezda



    Další informace


  • Když si chci nahrát z TV na externí disk, někdy to jde, někdy to nejde a někdy to po krátkém čase zmizí. Proč?



    Další informace


  • Musíme šetřit, šlyšíme ze všech stran, jsou ale i věci, na kterých bychom šeřit neměli!

    Jsou ovšem i věci, u kterých se šetření může ve svém důsledku velice prodražit. Víte které o jsou??Doplňuji:Mám tam několik chyb, snad to rozluštíte, omlouvám se :o)

    Další informace


  • Proč studiové verze písniček (např. na CD/DVD) znějí jinak než na koncertu (DVD live koncert) ?

    Studio je uzavřený,umělý,prostor,kde jsou vyloučeny okolní rušivé vlivy.Live nahrávky se pořizují většinou na živých koncertech,v otevřených prostorech,nebo třeba i koncertních a divadelních sálech,prostě,v přirozeném, neupravéném(zvukově), prostředí.

    Další informace


    Jak je myšlený „z života čistého, z rodu královského, nám, nám narodil se.“?

    Nejspíš znáte tu písničku.Tím čistým životem myslej Boha? A rod královskej? Ježíš se nenarodil královi, ne?

    Další informace


  • Jak vzniklo slovo flaksa? Proč se tak říká tlustému masu?

    Flaksa není tlusté maso , ale tuhé maso - podle die Flechse šlacha.Pokud se tak někde označuje tučné maso, jde o zkomoleninu významu.

    Další informace


  • Znáte nejkratší slovo,větu v nářečí?

    1.Napište nejkratší slovo,které znáte.2.Možná znáte nejkratší větu?3.Mohli byste napsat nejkratší větu rozvitou?Ve všech případech jde o vyjádření dialektem.Později je porovnáme.Doplňuji:Doplňuji odpověď-na Hlučínsku,je nejkratší1. slovo - I. / Jí. /2. věta - Un i. / On jí. /3. věta rozvitá - Un furt i. / On pořád jí. /

    Další informace


    Bylo nás pět - proč Petr Bajza říká pořád slovo pravil?? díky. :)

    Sloveso pravit ve významu oznamovat, sdělovat, vyjadřovat atd. má knižní charakter.Proč Poláček užil sloveso pravit? Byl to jeho záměr .... slovní humor ...Právě na protikladu knižního jazyka, obecné češtiny, slangu atd. vytváří Poláček karikaturu světa dospělých,. vykresluje obraz maloměsta, jde o úsměvný pohled na maloměšťácký ký život. Využívá slovní humor, který přechází v satiru a kritiku zmiňovaného maloměšťáctví.Doplňuji:Při užití slovesa praviti šlo o tzv. kontextovou expresivitu, která se týkala konkrétních promluv.Jako typický příklad se připomíná užívání knižního slovesa praviti v hovorových projevech dítěte v Poláčkově románu „Bylo nás pět“.Nešlo tedy o běžně používaný výraz, jak zmiňuje beer .Vl. v. + ověření v časopise Naše řeč

    Další informace


  • Jak se může stát, že textový editor nezná naprosto běžné slovo?

    Sestra mi vyprávěla kuriózní příhodu z VŠ, kdy kdosi z jejího oboru zjistil až u obhajoby diplomové práce, že mu autocorrect v celé práci opravil slovo kyslík na syslík . Oponent se prý tehdy omezil na poznámku, že diplomand užívá poněkud neortodoxní názvosloví . Vrtá mi ale hlavou, jak se něco takového mohlo stát? To mi neříkejte, že slovník textového editoru nezná slovo kyslík ... napadá mě jediné vysvětlení, a sice, že si zavtipkoval přímo tvůrce dané kopie text. editoru a vložil tuto možnost do automatických oprav, ale netuším, do jaké míry je toto prakticky proveditelné...Doplňuji:*oprava: stát., tečka místo otazníku

    Další informace


  • jak byste pochopili tudle větu ´¨chtěl sem sex i s jinou než s tou mojí ´´

    Chtěl jsem sex i s jinou než s tou mojí.

    Další informace


  • Proč zní slovo čarodějNICE mnohem více zle, než slovo čarodějKA?

    To je asi tím, co o nich máme zažité.Čarodějnice - ježibaba - stará, hrbatá, s kočkou na rameni, bradavicí na nose ve tvaru skoby, zanedbaná, zlá.Naproti tomu čarodějka - to je spíš taková tajemná bytost. Může být i hezká - většinou i sexy, vyzývavá dračice. Umí zacházet s magií, dovede si lidi podmanit a očarovat.Bohužel, jak už to bývá, čarodějkami samy sebe nejraději označují právě ty staré čarodějnice...:-)

    Další informace


    Proč správné odpovědi maturitních didaktických testů nejsou naprosto jednoznačné?

    Není to poprvé, kdy v cermatovských testech (z češtiny) je správně víc odpovědí.Nyní otázka ohledně letošních testů [ a href"http://www.novamaturita.cz/zadani-pisemnych-zkousek-1404038149.html" rel"nofollow" http://www.novamaturita.cz/ hellip /a ].V úloze číslo 8 se mají ve výchozím textu hledat a opravovat pravopisné chyby. Podle dvou neoficiálních zdrojů výsledků má být ve větě:„Zásluhou kusích informací o tomto neobyčejném člověku nabyl jeho životopis bájných rozměrů.“slovo kusích nahrazeno slovem kusých . Jako jo, fajn, ale mohl by tam být správný tvar i kusů ?Samozřejmě to určitě není jediná otázka, která by mohla mít i jiné řešení (aspoň zatím podle těch neoficiálních výsledků, počkám si na ty oficiální).

    Další informace


    Proč při opakování jednoho slova dokola nám po chvíli to slovo ztrácí význam?

    bolak: Ne žádný čápi jsem nemyslel, ale třeba zkus opakovat dokola slovo trefa a za chvíli ti ztratí význam.

    Další informace


    Odkud se k nám dostalo slovo sympozium? Shoduje se původní význam s významem současným?

    Sympozium z řeckého Symposion – hostina ve starověkém Řecku a ŘíměSoučasný význam se neshoduje s původním.Dnes je to sjezd vědeckých pracovníků a jiných odborníků ,jinak řečeno-jde o vědeckou konferenci,na které prý vědci nehodují,ale jen pracují.

    Další informace


    Lze se nějak odprostit od věcí, ke kterým se nám vážou vzpomínky a připomínají nám milované osoby?

    Dá se to považovat za obdobu věcí či peněz hamotářů, něco vás s tou věcí pojí a chcete ji mít a nevzdat se jí, lze se od ní nějak odprostit? Nejlépe bez použití různých protimaterialistických vír? ( a href"http://cs.wikipedia.org/wiki/Materialismus" rel"nofollow" http://cs.wikipedia.org/ hellip /a (není duše, reinkarnace, posmrtný život, je pouze hmota a vše vzniká fyziologií v mozku.)

    Další informace


  • Má pravdu učitel, že hodinu končí on?

    A tak se chci zeptat jestli je to pravda nebo nePůvodní neotázkaDobrý den chci se zeptat kdy konci vyučovací hodina.... Nám totiž učitel vždycky říká že hodinu končí on

    Další informace


    Je pravda, že ve většině firem je pospíchání naprosto normální?

    Jeden můj známý si myslí, že v běžných firmách je pospíchání denním chlebem a že se nepospíchá snad jen ve chráněných dílnách.Myslíte si, že má pravdu? Podle mě pokud by zaměstnanec pořád pořád pospíchal, tak by svoji práci neudělal pořádně, takže je normální pracovat středně rychle a hlavně správně.Jaký je váš názor?

    Další informace