• Proč se píše měkke i v této větě? - poradna, odpovědi na dotaz

    Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se píše měkke i v této větě?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

    Další informace

  • Další témata a dotazy - Proč se píše měkke i v této větě?

  • Domácí klobásy jsou měkké



    Další informace


  • Ahoj jak uskladnit perničky aby byli do vanoc měkké?

    Manželka do krabice s perníčky přídává půlku jablka.

    Další informace


  • Prosím o vysvětlení slov použitých v samostatné větě: Nu což.

    V článku se jedná o popis situace a celý je ukončen větou. Nu což.

    Další informace


    Jak se správně píše datum, když se za ním neuvádí rok? Píše se tečka i za měsícem? 30. 12. nebo 30. 12

    Mám pocit, že nám na základce říkali, že se to píše bez tečky, ovšem každý to píše s tečkou. Jde o to, že když se neuvádí rok, číslo vyjadřuje samotný měsíc a ne řadovou číslovku.

    Další informace


    Dobrý den,chci se zeptat proč se ve slově dobít(kredit) píše měkké i?

    1. Sloveso dobýt má významy:a) zmocnit se něčeho bojem (dobýt město),b) získávat ze země (dobýt uhlí),c) dosáhnout s velkým úsilím (dobýt svobody)2. Sloveso dobít má významy.a) doplnit, tedy doplnit kredit-dobít kredit, proto měkké i.b) přestat tlouct - od tohoto významu se dobití kreditu neodvozuje,ale od významu a).

    Další informace


  • Proč objednat se píše takto, když obědvat se píše takto?

    Přitom stačilo změnit jedno jediný písmenko a ne tak kombinovat... )Objednat si objed vs. obědnat si oběd.

    Další informace


    Změní se styl věty, pokud nepoužiji ve větě čárku?

    Pokud nenapíšu ve větě čárku (,), změní se styl věty?Například v inzerátu:Muž, 40 let hledám sex.Muž 40 let hledám sex.

    Další informace


    Proč v této větě je There Are a ne There Is ?

    There are twenty-five students in my class. proč je zde Are Ten student tudíž (he is)There is a poster on the wall. a tady ta zed (she is) nebo na co se zeptat přece nejde Ja zed ty zed on zed nebo Já plakát ty plakát ???

    Další informace


    když je ve větě jméno a příjmení např:Karel Bílý si hrál na zahradě.co je podmět? a je holý rozvitý nebo několikanásobný

    je podmět karel a je rozvitý slovem bílý?nebo jak to je?

    Další informace


    Proč se ve slově vampýr píše Y,v anglickém slově vampire I a ve slově upír měkké I?

    Děkuji za vysvětlení.

    Další informace