• Proč se píše ve slově úterý tvrdé y, když se slovo skloňuje podle stavení? - poradna, odpovědi na dotaz

  Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Proč se píše ve slově úterý tvrdé y, když se slovo skloňuje podle stavení?. Hledáme pro vás ve více než 500 000 odpovědích. Dále zde naleznete další zajímavá související témata.

  Další informace

 • Další témata a dotazy - Proč se píše ve slově úterý tvrdé y, když se slovo skloňuje podle stavení?

 • v noci na úterý má spadnout 70 hvězd za hodinu. plánujete si vymyslet 70 nebo více přání ?  Další informace


  Proč a kdo odstranil mou otázku o nejdelším slově světa?  Další informace


 • Dcera dělá v úterý řidičské zkoušky,pokud je zdárně udělá,nevíte za jak dlouho si bude moci jít pro řidičák?  Další informace


 • Je potřeba koláčky štěstí nechat odležet, aby změkly? Nebo se mohou konzumovat hned po vychladnutí a zůstávají tvrdé?

  Doplňuji:Nepeču, ale letos chci udělat 1.pokus a vzít se ke známým na Silvestra. Tak nevím, jestli je mám péct s předstihem, aby se rozležely, nebo to je jedno.Díky.

  Další informace


 • Proč se druhý den v týdnu jmenuje úterý?

  Pndělí je po neděli, středa je ve středu týdne, čtvrtek je čtvrtý, pátek pátý, v sobotu je Sabath a v neděli se nic nedělá. Proč je ale druhý den úterý? :-) Děkuji!

  Další informace


 • V úterý mám těžkou zkoušku, poslední před atestací - ta bude v říjnu. Jak se zbavit stresu a nerváků ???

  Nervy budete mít pořád a je to dobře, je to takový hnací motor. Věřte mi, pokud budete mít nertvy teď, tak při zkoušce a atestaci mít nervy nebudete. Hlavně nebuďte sama - buďte s přítelem, kamarády, rodinou. Sanžte se odreagovat sportem, běžte na procházku, zakradničte. Jezte dobrá jídla - zeleninu, ovoce, to, co máte ráda. Pijte kávu s mlékem a černý čaj bez citronu s cukrem - uklidňují. Můžete si osladit život čokoládou - nejlépe mléčnou s oříšky lt- uklidňuje nejvíce a zároveň vám dá energii. Na druhou stranu, dívejte se na stresující filmy - horory, thrilery, psycho - gt blahodárný účinek na realitu, bude se vám zdát lepší. Poslouchejte nejlépe klasickou hudbu. Doporučuju Vivaldiho.Držím palečky. Nebojte, to dáte.

  Další informace


 • Podle jakého vzoru se skloňuje slovo Korea?

  Jména zakončená na -ea (Korea, Guinea, Eritrea) se skloňují podle tzv. podtypu „idea“, který rovněž kombinuje tvary podle vzoru „žena“ (1., 4. a 5. p.) a „růže“ (3. a 6. p. s vkladným j) a v 2. a 7. p. si lze vybrat ze dvou možností: použít tvar podle vzoru „žena“ nebo zvolit tvar podle vzoru „růže“ s vkladným j: 2. p. Korey/Koreje, Guiney/Guineje, Eritrey/Eritreje – 3., 6. p. Koreji, Guineji, Eritreji – 4. p. Koreu, Guineu, Eritreu – 7. p. Koreou/Korejí, Guineou/Guinejí, Eritreou/Eritrejí).

  Další informace


  Mazálek se skloňuje jako muž a mazálka jako žena?

  Mluvnicky je mazal/mazálek podst. jméno tvrdé - ten maza/mazálek - bez mazala/mazálka - jako bez pána.Ta mazalka - jako ta žena. Ale obecně se dá použít mazal pro muže i ženu.Mazal třeba špatný malíř, spisovatel, písař atd.

  Další informace


  Je dobrá hádanka o ořechu:Jsem obalený ve tvrdé slupce a lidé mě určitě znají.

  Potřebuji ji do školy

  Další informace


  Jaké y/i se píše ve slově šn_tlík?

  Na internetu jsem nikde nenašla,zda je správně šnytlík nebo šnitlík. Můžete mi poslat odkaz,jak je to správně?

  Další informace


  Jaké i/ý se píše ve slově sam...?

  Příklad: Dělají si to sami rodiče.

  Další informace


  Jak se skloňuje název řeky Vlára?

  Domnívala jsem se, že podstané jméno Vlára se skloňuje podle vzoru žena. Proč se tedy obec jmenuje Bohuslavice nad Vláří, nikoliv Bohuslavice nad Vlárou.Doplňuji:Annas opět nezklamala, děkuji.

  Další informace


 • Nevíte jak se dá zrušit účet na myspace když v na stavení nic není

  Nevíte jak se dá zrušit účet na myspace když v na stavení nic není

  Další informace


 • jaká i ve slově ošklivý?

  pravopis

  Další informace


  Proč má Armáda ČR tak tvrdé podmínky pro přijetí do služebního poměru?

  Zajímalo by mě, proč Armáda ČR má při náborech uchazečů takové tvrdé podmínky pro přijetí do služebního poměru tetování,vzdělání(základní vzdělaní - nepřípustné),trestní bezúhonnost, musí být občanem ČR, řidičský průkaz aj.), kdyby takto dělali nábory např. v USA Izraeli nebo Anglii, tak by v armádě byla sotva polovina vojáků... nejde mi to do hlavy! a href"https://zpravy.idnes.cz/armadni-vynos-vzhled-vojaku-d1u-/domaci.aspx?cA160819_121822_domaci_mav" rel"nofollow" https://zpravy.idnes.cz/ hellip /a

  Další informace


  Jaké y / i ve slově šach_sté?

  Dobrý den, víte jaké y/i se píše ve slově šach_sté ?Díky za odpověď

  Další informace


  Jaké i/y se píše ve slově sv.ch?

  a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?idsv%C5%AFj" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a

  Další informace


  Jak se skloňuje slovo kostelích a stepmi?

  Doplňuji:Podle vzorů

  Další informace


  Jak se skloňuje Odolena Voda?

  Podle vzoru žena, takže v Odoleně Vodě. Je to divné, ale je to tak, můžete se o tom ujistit na stránce této obce.Doplňuji:Z příručky Ústavu pro jazyk český: Výjimkou je místní jméno Odolena Voda, u kterého si uživatelé jazyka občas nejsou jisti, zda první slovo názvu skloňovat. Rodné jméno Odolen je staročeské a dnes se vyskytuje zřídka. Původní podoba názvu Odolenova Voda se vzhledem ke složité hláskové stavbě postupně zjednodušila na podobu Odolena Voda. Obě části skloňujeme podle vzoru „žena“: 2. p. Odoleny Vody – 3., 6. p. Odoleně Vodě – 7. p. Odolenou Vodou. a href"http:/rirucka.ujc.cas.cz/?id390" rel"nofollow" http:/rirucka.ujc.cas.cz/ hellip /a

  Další informace


  Ať jste všichni zdraví - měkké nebo tvrdě i?

  Měkké.

  Další informace